Vilniuje vieši per tūkstantį pienininkų iš viso pasaulio (0)

ŽŪM nuotr.

ŽŪM nuotr.

Į Vilnių, į pasaulinį pienininkystės kongresą atvyko per pusę šimto valstybių atstovai, apie 170 pranešėjų ir daugiau kaip tūkstantis svečių. Lietuva yra pirmoji Rytų Europos šalis, kuriai patikėta surengti vieną svarbiausių renginių pieno sektoriuje.

„Lietuvoje pagaminame šviežius ir kokybiškus pieno produktus, kurie yra pripažinti visame pasaulyje. Eksportuojame produkciją į keliasdešimt pasaulio šalių, tad turime ir toliau stiprinti savo pieno sektorių. Linkiu, kad šiame kongrese užsimezgusius diskusijos, paskatintų priimti palankius sprendimus visam pieno sektoriui“,  – sveikindama kongreso dalyvius kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Šių metų kongreso tema – „Tvarios pienininkystės svarba tenkinant mitybos poreikius“. Šiuo metu ypač daug dėmesio skiriama sveikai mitybai, tai aktualu ne tik neturtingoms pasaulio šalims, bet ir gerai išsivysčiusioms valstybėms. „Turime visi kartu dirbti, jeigu norime užtikrinti tvarią pieno gamybą. Pieno ir pieno produktų poreikis nuolat auga, tad svarbu yra didinti jo gamybą“, – Pasaulinio pienininkystės kongreso atidaryme kalbėjo Tarptautinės pienininkystės federacijos prezidentas dr. Džeremi Hilas (Jeremy Hill). Į kongreso atidarymą atvykęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pasidžiaugė, kad Lietuvoje vyksta toks svarbus ir istorinis renginys. „Lietuva yra pirmoji Rytų Europos šalis, kuriai patikėta surengti Pasaulinį pienininkystės kongresą. Dėkoju, kad atvykote į Lietuvą“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs žemės ūkio viceministras Saulius Cironka pažymėjo, kad pasaulio rinkose pieno kainos stabilizuojasi ir tikimasi jų augimo. „Pastaruoju metu stebime teigiamas tendencijas, Naujosios Zelandijos kooperatyvo „Frontera“ aukcionuose pieno supirkimo kainos augo“, – sakė žemės ūkio viceministras Saulius Cironka.

Kongrese dalyvaujantys svečiai iš užsienio turės galimybę ne tik paklausyti aukščiausio lygio ekspertų pranešimų, bet ir vyks į pieno ūkius.

Pieno gamyba yra viena iš svarbiausių Lietuvos žemės ūkio šakų, ji sudaro apie penktadalį visos žemės ūkio produkcijos. Lietuvoje pieną perdirba 20 pieno perdirbimo įmonių, tačiau stambiausios 5 įmonės perdirba apie 94 proc. viso mūsų šalyje perdirbamo pieno. Per 2014 m. buvo perdirbta 1 743 tūkst. t pieno. Tarp ES šalių Lietuvos pieno gamyba sudaro apie 1 proc.  Lietuvos pieno pramonė orientuota į eksportą, jis sudaro apie 18 proc. viso žemės ūkio ir maisto produktų eksporto. Lietuviški pieno gaminiai eksportuojami į beveik 80 šalių. Daugiau kaip 50 proc. visų pieno pramonės pardavimų sudaro eksporto pajamos. 2014 m. 60 proc. visos pieno gaminių eksporto vertės teko ES šalims, 2015 m. I pusm. – 75 proc.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: