Klaipėdos meras pradėjo tyrimą dėl tarybos nario pasisakymų apie „fašistinę Lietuvą“ (33)

V.Titov. Klaipėdos sav. nuotr.

V.Titov. Klaipėdos sav. nuotr.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas rugpjūčio 26 dieną kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisiją su prašymu išnagrinėti, ar vieši Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nario Viačeslav Titov pasisakymai nediskredituoja Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos vardo ir įvertinti galimai neetišką V. Titovo elgesį.

Kreiptis į Etikos komisiją meras V. Grubliauskas nusprendė po to, kai žiniasklaida išplatino V. Titov išsakytus žodžius Lietuvos Respublikos adresu: „Jei iš valstybės ištremia žmones, kurie kovoja su fažizmu, nacizmu, vadinasi, tokia valstybė yra fašistinė“ (naujienų portalo „Delfi“ publikacija „Nepageidaujamų Lietuvoje svečių prisikvietęs Klaipėdos valdžios atstovas: Lietuva – fašistinė valstybė“).

Tokius žodžius jis pasakė po to, kai iš Lietuvos buvo išprašyti specialiai į forumą vykę trys Latvijos piliečiai. Tai vienas iš aktyviausių vadinamojo „Latvijos antifašistinio komiteto“ narių Josifas Korenas, europarlamentarės Tatjanos Ždanokos padėjėjas Aleksandras Kuzminas ir istorikas Aleksandras Ržavinis, praneša LRT TV naujienų tarnyba.

Klaipėdos miesto meras taip pat svarsto galymybę kreiptis ir į LR Vyriausiąją rinkimų komisiją su prašymu išnagrinėti, ar Tarybos narys savo viešais pasisakymais galimai nepažeidė duotos Tarybos nario priesaikos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: