Pasaulyje išgarsėjęs lietuviškas vaikiškos knygos veikėjas mokys saugaus eismo (1)

kake makeVargu, ar rasite vaikų, kurie nebūtų girdėję apie Kakę Makę. Prieš penkerius metus dailininkės ir rašytojos Linos Žutautės sukurtas veikėjas netruko pasiekti svaiginamo populiarumo ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. V. Disnėjaus herojams nenusileidžianti Kakė Makė Danijoje žinoma Kamma vardu, Latvijoje ji tapo Kika Mika, Rusijoje Tosia Bosia, na, o Pietų Korėjos vaikai puikiai ištaria Kakė Makė.

Pirmąją Linos Žutautės knygą „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“ 2010 metais IBBY (Tarptautinė vaikų ir jaunimo knygos taryba) pripažino geriausia metų knyga vaikams.

Kakė Makė, kurią sukurti įkvėpė ir net vardą sugalvojo Linos Žutautės sūnus Karolis, ne tik keliauja iš vienos knygos į kitą (šį rudenį pasirodo 5-oji knyga, yra išleista gausybė užduočių knygelių!), bet ir kraustosi į spektaklius, o nuo šio rudens – tampa socialinių iniciatyvų veidu: garsioji išdykėlė rugsėjo 5 d. sukvies visus vaikus į saugaus eismo renginį visai šeimai „Eismo kiškiai“.

„Tegul Kakė Makė moko vaikus gerų dalykų! Kaip mano knygos įkvepia tėvus ir vaikus pokalbiams pačiomis įdomiausiomis temomis, taip atgijęs personažas galės betarpiškai įtraukti vaikus į saugiam elgesiui kelyje skirtas pamokėles“, – sako autorė.

„Savo sūnų saugumo mokau gatvėje, konkrečiose situacijose. Labai svarbu vaikui parodyti ir pabrėžti netinkamą kitų eismo dalyvių elgesį, paaiškinant, kokios pasekmės gali nutikti netinkamai elgiantis gatvėje. Kai nuo mažens vaikui diegi taisykles – kad, pavyzdžiui, saugos diržai yra privalomi, – tai tampa visiškai natūralu, todėl sūnus Karolis be klausimų ir nepasitenkinimo pats segasi saugos diržą. Ir ne todėl, kad gali barti dėdė policininkas, o dėl to, kad taip yra saugu“, – pasakoja L. Žutautė.

Renginys „Eismo kiškiai“, kurio metu Kakė Makė bendraus ir su vaikais kartu spręs užduotis, vyks Vilniuje, prie Baltojo tilto. Čia lauks žaismingi meniniai, muzikiniai, edukaciniai užsiėmimai, kurių metu tiek tėvai, tiek vaikai bus skatinami gilinti savo saugaus eismo žinias.

„Eismo kiškių“ pradžia – 11 val. Renginys n e m o k a m a s.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: