Vėl vyks Amžinosios Ugnies šventė ant Šatrijos kalno (0)

amzinosios-ugnies-svente-ant-satrijos-k-sukeviciaus-nuotr

Amžinosios Ugnies šventė ant Šatrijos kalno | K. Šukevičiaus nuotr.

Liepos 18 d., šeštadienį, baltų tikėjimo puoselėtojai vėl rinksis švęsti Amžinosios Ugnies šventės ant Šatrijos kalno, Telšių rajone.

1994 m. ant Šatrijos kalno buvo atkurta Amžinoji Ugnis. Nuo kalno Amžinoji Ugnis buvo pargabenta į Ryškėnus ir apsigyveno Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro židinyje. Židinys tapo šventu Deivės Gabijos alku. Ugnis kasmet vidurvasarį nugabenama ant Šatrijos kalno. Visi atvykę gali dalyvauti Amžinosios Ugnies apeigoje, nusiskaistinti Šventa Ugnimi, gauti palaiminimą ėjimui baltų tikėjimo keliu, parsivežti į namus Šventos Ugnies.

Liepos 18 d. 12 val. vyks Amžinosios Ugnies paėmimas iš Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro (Adolfo ir Magdutės Gedvilų sodyba, Ryškėnai, Telšių raj. tel. 862173491) ir išvykimas į Šatriją. 13 val. Amžinoji Ugnis bus sutikta ir šventinės eisenos nešama į Šatrijos kalną. Ten įvyks Amžinosios Ugnies atnaujinimo apeiga ir skaistinimasis ugnimi bei žemynėliavimas. Pasiryžusieji bus palaiminti eiti Baltų tikėjimo keliu. Po to Amžinoji Ugnis bus perduota globėjui ir grąžinta į Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro židinį.

Po apeigos Karaliaus Ringaudo dvare Ryškėnuose vyks Mažoji Žemaitijos Krivūlė, kurioje bus dalinamasi mintimis apie prigimtinės pasaulėžiūros dabartį ir ateitį Žemaitijoje. O po to visi vaišinsis suneštinėse vaišėse.

Šventės rengėjai prašo šventės dalyvių atsivežti žibintus su žvake ir prisidėti prie Ugnies nešimo į kalną. Norintys gauti žynių palaiminimą einant Baltų tikėjimo keliu reikia atsivežti vaškinę žvakę ir pasaginę segę. Taip pat prašoma į šventę atvykti su šventiniais – tautiniais rūbais arba šviesiais apdarais. O suneštiniam stalui kiekvienas šventės dalyvis turėtų nepamiršti pasiimti vaišių.

Baltų tikėjimo bendruomenių vadovus šventės rengėjai prašo pranešti apie atvykimą, kad būtų galima susiderinti dėl bendrų veiksmų. Tel.: 860 091403.

Šventę rengia Žemaičių karaliaus Ringaudo Dvaras su Šatrijos Romuva.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Šventvietės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: