Graikai referendume taupymui tarė – NE! (video) (18)

graikijos-referendumas-alkas.lt-koliazas

Alkas.lt koliažas

Birželio 5 d. graikai istoriniame referendume dėl susitarimo su kreditoriais sąlygų įtikinama 61,31 nuošimčių persvara atmetė naujas griežto taupymo priemones, kurių iš Graikijos reikalauja Europos sąjunga (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) kreditoriai.

Referendumas parodė, kad Graikijos piliečiai nesutinka vykdyti naujų griežto taupymo reformų mainais į kreditorių siūlomą finansinės pagalbos paketą. Klausimas įrašytas referendumo balsavimo lapuose akambėjo taip: „Ar sutarties projektas, kuris buvo pateiktas Europos Komisijos, Europos centrinio banko ir Tarptautinio valiutos fondo per Eurogrupės susitikimą 2015 m. birželio 25 dieną, susidedantis iš dviejų dalių, sudarančių vieningą pasiūlymą, turi būti priimtas? Pirmoji dalis vadinasi „Reformos dabartinės programos užbaigimui ir tolesniam laikotarpiui“, o antroji, – „Preliminari skolų tvarumo analizė“.

Balsuotojai turėjo atsakyt : „Nepritariu/Ne“ arba „Pritariu/Taip“.

Už reformas, kurių už finansinę pagalbą reikalauja kreditoriai balsavo tik 38,69 nuošimčiai Graikijos piliečių. Į rinkimus atėjo 62,5 nuošimčiai iš visų balsavimo teisę turinčių maždaug 8,5 milijono Graikijos piliečių. Referendumas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 40 nuošimčių įregistruotų rinkėjų.

Vakar po balsavimo Graikijos premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) žurnalistams pareiškė, kad niekas negali ignoruoti per referendumą išsakytos tautos valios. „Galima ignoruoti vyriausybę, bet niekas negali ignoruoti tautos. Esu įsitikinęs, kad mes rytoj atversime kelią kitoms Europos tautoms“, – sakė jis.

Liepos 6 d. Graikijos finansų ministras Janis Varoufakis (Yanis Varoufakis) savo „Twitter“ paskyroje paskelbė pasitraukiąs iš pareigų.

Graikai džiūgauja po referendumo:

Graikijos premjero A. Cipro pasisakymas po referendumo rezultatų paskelbimo:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

18 komentarų

 1. Drąsi šalis:

  Taip, Graikija-drąsi šalis.Graikus į tokią padėtį įstūmė tei patys kreditoriai, kurie privertė Graikiją imti vis naujas paskolas, kurios buvo panaudotos kreditorių įsteigtiems bankams “gelbėti” .kai Islandija vienintelė atsisakė prisiimti įsipreigojimus už neatsakingus privačių bankininkų veiksmus, visos kitos šalys, įskaitant Lietuvą, prasiskolino tam, kad suformuoti bankų gelbėjimo kapitalą.Tik todėl Lietuvos skolos nuo 2008 metų buvo dirbtinai padidintos ne procentais, o apie 10 kartų.
  Švieskime žmones ir švieskimės patys, nes tos skolos -ne mūsų.

 2. Na, tikrai drąsūs: svetimus pinigus ištaškė, o dabar sako – nubraukiam.
  Pamėginkim ir mes, lietuviai, – ar mums kas leistų įvykdyti tokią vagystę?

 3. O kodėl turi veržtis diržą ožkų augintojas Janis kuris pinigų netaškė. Gal tegul atsako tiesiogiai – tie kurie juos ištaškė. Ar valdininkų ir bankų skolas turi pensininkai padengti – kaip Lietuvoje?

 4. tampax'as:

  Graikoje kaltininkai – buvusi valdžia, o dabar kenčia visi graikai, kurie keikia…ES… Kažkokia nesamonė, gerai kad Kubilius išvengė visokių defoltų…

 5. S:

  Dabar graikus keikiantys Lietuvos prisitaikėliai neprisimena, kad lietuvių per 1988-1991 įvykius panašiai nesuprato tiek vakariečiai, tiek rusai. Stebėjosi tada dainomis ir sakė, kad neišgyvensit, panašiai dabar graikų šokiais stebisi. O gal prasidės tas pats persitvarkymas dabar ES, kaip tada TSRS 1985 metais, o tada 20 metais turbūt vėl atkursime… 😉

 6. Perkūno Paukštis:

  Nebūkite naiviukai ir naiviukės, savo kliedesiukais netrukdykite “dirbti” korporaciniams Bankams – aveles ir avinus valdyti !

 7. LosAngeles:

  ‘..Vakar po balsavimo Graikijos premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) žurnalistams pareiškė, kad niekas negali ignoruoti per referendumą išsakytos tautos valios. „Galima ignoruoti vyriausybę, bet niekas negali ignoruoti tautos. Esu įsitikinęs, kad mes rytoj atversime kelią kitoms Europos tautoms“..”

  Stai taip turi elgtis tauta atstovaujanti valdzia: leisti tautai spresti, o po to tuo balsu ‘prisidengdama’ reikalauti kad butu atsizvelgta ir i ju nuomone, ne tik i bankininku. Cia tautos vado bruozas… Paziurekime kaip elgesi musu valdzia pries referenduma??? Tai ka jie atstovauja? O juk gerai pagalvojus, tai buvo puiki galimybe Lietuvai ‘issimusti’ geresnes salygas ir parodyti ‘tvirta stubura’, bet valdziai tai nebuvo idomu. Juos tenkina tai kas yra: praskolinta, emigruojanti Lietuva

  • Perkūno Paukštis:

   Šventa tiesa – ką pasakei. Ir aplamai ir pirmiausiai – niekad nereikia tikėti iš prigimties masoniniais bankais ir jų žmonėms išgalvotais “rotais”-(šį žodį siūlau išsiversti patiems).

 8. Atgalinis pranešimas: J. Urbanavičius. ES kol kas netaps nei rūkstančiais pelenais, nei supervalstybe | Alkas.lt

 9. Atgalinis pranešimas: D. Grybauskaitė: Graikijos ateitis – vyriausybės rankose | Alkas.lt

 10. Atgalinis pranešimas: P. Urbšys. Partinis projektas „Pilietinė tauta – valdžiai“ sėkmingai įgyvendintas | Alkas.lt

 11. Atgalinis pranešimas: R. Alaunis. Graikijos referendumas – drama, kurios pabaigos nežino niekas | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: