Kviečia pavartyti pirmuosius vadovėlius (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Šiemet 70-uosius metus mininti leidykla „Šviesa“, atpažįstama iš leidinių viršeliais žygiuojančio mokinuko su kuprine ant pečių, yra bene daugiausia patirties turinti mokomosios literatūros leidykla Lietuvoje, iš kurios rengtų leidinių  mokėsi bent keletas kartų.

Paroda „Vadovėlių kolekcija. 1945–2015” apžvelgia Lietuvos švietimo literatūros kelią per pastaruosius 70 metų – laikotarpį, per kurį Lietuvos valstybė patyrė kelis esminius pasikeitimus: pokaryje prasidėjęs sovietinis periodas diktavo vienas taisykles, visai kita kryptimi šalies švietimas pasuko jai tapus nepriklausoma.

Kaip vystėsi Lietuvos švietimas šiais skirtingais periodais, kaip ją įtakojo visuomenės ir mokyklos vaidmens raida, kaip kito vadovėlio paskirtis, metodika ir išvaizda? Ar sovietinio periodo švietime galima pastebėti rezistencijos bruožų, kaip iš naujo švietimas kūrėsi nepriklausomybės metais?

Bene svarbiausias aspektas šios subjektyvios parodos akiratyje – švietimo literatūra kaip vienas iš veidrodžių, atspindinčių mokyklos vaidmens raidą: anksčiau mokyklos misija buvo perduoti visuomenės patirtį ir žinias, supažindinti su faktais, skaičiais, teiginiais, tačiau nebuvo gilinamasi, kaip vaikas tai įsisavina. Tuo tarpu dabar mokymosi priemonės kuriamos taip, kad padėtų mokiniui įsisavinti gaunamas žinias, pačiam rasti sprendimą.

Gegužės 19 d. prasidedančios parodos „Vadovėlių kolekcija. 1945–2015“ lentynose – nuo retų, archyvinių pokario vadovėlių iki šiuolaikinių skaitmeninių mokymosi priemonių.

Parodą Lietuvos Energetikos ir technikos muziejuje nemokamai galima lankyti iki birželio 6 dienomis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: