Braška ne tik D. Pavalkio, bet ir A. Pabedinskienės kėdė (2)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Po to, kai Darbo partija paskelbė, kad atšaukia savo ministrą Dainių Pavalkį iš švietimo ir mokslo ministerijos vadovo pareigų, Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad yra prasčiau dirbančių ministerijų ir paminėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Premjeras Algirdas Butkevičius D.Pavalkiui priekaištų neturėjo.

Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ teigė, jog Darbo partijos inicijuojamas švietimo ir mokslo

ministro Dainiaus Pavalkio atstatydinimas nėra tipinis atvejis, nes šiam ministrui didelių priekaištų neturi nei premjeras, nei opozicija. O A. Pabedinskienės pusėn pažėrė kritikos.

„Šita sritis yra labai jautri. Žmonių lūkesčiai labai dideli, tuo metu netgi Europos Komisija, labai neseniai vertindama Lietuvos pažangą, turėjo pastabų dėl skurdo, kad jo mūsų valstybėje nepavyksta sumažinti. Mes girdime labai daug įvairių pažadų, tačiau drauge matome daug vilkinamų procesų. Tai rodo ir įvairių organizacijų skundai, kurie patenka taip pat ir į Prezidentūrą. Kuriamos brangios darbo grupės, sudaromos ministerijoje galimybės papildomai uždarbiauti. Be abejonės, pirmiausiai turime galvoti, kaip mažinti socialinę atskirtį, o pažangos ir procesų ir nematome“, – teigė M. Lingė.

B. Butkevičius gina ir A. Pabedinskienės valdomą ministeriją. Pasak ministro pirmininko, socialinės apsaugos ir darbo ministrė dirbti „stengiasi“.

„Socialinė sritis yra labai jautri ir kažkodėl tai beveik 25 metus kažkaip visi buvo pamiršę ir tuos vaikų namus, globos namus, žmones, kurie su negalia yra tam tikruose namuose patalpinti, o dabar, kada šitas klausimas yra labai stipriai iškeltas į viešumą, kai kurie mano, kad šitą problemą galima išspręsti per vienerius arba dvejus metus“, – Klaipėdoje žurnalistams antradienį sakė A. Butkevičius.

„Tai yra ilgas procesas. Ir aš manau, kad ministerija turi tam tikras užduotis ir, kiek įmanoma, savo pajėgomis sprendžia. (…) Aš galiu pasakyti, kad ministrė labai stengiasi tuos darbus atlikti, bet laikas parodys, ar tikrai su tomis užduotimis bus susitvarkyta“, – pridūrė jis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: