Ragina verslininkus pratęsti kainų skelbimą ir litais iki metų pabaigos (1)

Alkas.lt koliažas

Alkas.lt koliažas

Po šių metų liepos 1 d. verslo atstovams nebeliks įpareigojimo prekių bei paslaugų kainas skelbti dviem valiutomis. Lietuvos vartotojus ginančių organizacijų atstovai ragina verslo bendruomenę palengvinti vartotojams gaudytis kainose ir savo noru pratęsti jų nurodymą litais bei eurais bent iki 2016 m. sausio 1 d.

Anot Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso prezidentės ir euro įvedimą stebinčio projekto Pranešu.lt vadovės Eglės Kybartienės, kad ir kaip optimistiškai skambėtų Lietuvos valdžios pareiškimai, esą euro įvedimą visuomenė priima sklandžiai, ir ilginti kainų nurodymo dviem valiutomis termino nėra reikalo, vartotojų įpročiai taip greit nesikeičia, kaip norėtųsi valdininkams.

„Didžiajai daliai vartotojų ganėtinai sunku per pusmetį persiorientuoti tik į eurus. Daugelis vartotojų, daugybę metų savo pajamas ir išlaidas skaičiavę litais, mintyse yra vis dar linkę kainas eurais versti į kainas litais ir taip orientuotis naujoje kainodaroje“, – sakė ji.

E. Kybartienės nuomone, liepos 1-osios data gali pasinaudoti nesąžiningi verslininkai ir, pereidami prie kainų nurodymo tik eurais, kilstelėti prekių bei paslaugų kainas, o tai tikrai ne į naudą vartotojų piniginėms.

Kainas skelbti litais ir eurais ne mažiau kaip pusmetį rekomendavo ir Europos Komisija. Pernai lapkritį paskelbtoje ataskaitoje apie euro įvedimą Lietuvoje rekomenduojama kainų nurodymą dviem valiutomis baigti 2016 m. sausio 1 d. O štai Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje koordinavimo komisija balandžio 9-ąją nusprendė, kad privalomas kainų nurodymo litais ir eurais laikotarpis nebus pratęstas.

„Mes manome, kad reikėtų laikytis Europos Komisijos rekomendacijų, ir skatiname verslininkus savo noru pratęsti informavimą apie prekių ir paslaugų įkainius dviem valiutomis – litais ir eurais – bent iki šių metų galo. Manau, kad tai išgirdę dauguma pirkėjų lengviau atsidus“, – sakė Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso prezidentė.

Tokiai Lietuvos vartotojus ginančių organizacijų iniciatyvai pritaria ir Lietuvos prekybos įmonių asociacija (LPĮA). Šios asociacijos vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas džiaugiasi, kad mūsų šaliai pavyko sklandžiai įsivesti naują valiutą. Visgi, anot jo, prekybininkams svarbiausias indikatorius – vartotojas.

„Jei to reikia mūsų pirkėjams, prekybininkai yra pasirengę palengvinti vartotojų orientavimąsi kainose ir skelbti jas dviem valiutomis. Šio laikotarpio pratęsimas nesukels mums papildomų rūpesčių, tačiau, tikiu, bus naudingas didelei daliai mūsų pirkėjų“, – sako Laurynas Vilimas, LPĮA vykdantysis direktorius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

    Niekaip neįprantu prie tų krabų. Pinigais net nesinori vadinti, ko gero Kauno pogrindyje atspausti buvo geresnės kokybės nei originalai. 20 banknotą skubant galima sumaišyti su 5 nominalo, o geltoni centai, kurie labai limpa prie magneto (galvojau, kad varis – cha), net nelyginti su mūsų lietuviškais centais. Kainos, ta pačia proga, pakilo nežmoniškai, ten kur pakako dešimt litų dabar minimum – penki krabai (17,26lt) ir daugiau. Praktiškai jau gviešiasi prašyti 10 krabų… Kad pieno produktai kai kada ir kai kur ir papinga, tai tik dėl rinkos užsienyje sumažėjimo.
    :Laisvos rinkos” iš Kinijos pradžioje buvo tokie kompiuteriniai žaidimai, kur lakstė tokie “krabai”, labai panašūs į ES piniginį ženklą, todėl aš juos, tuos neišvaizdžius eurus ir vadinu krabais. Praėjo ta kinų žaidimų mada, o kaip bus su šitais…parodys ateitis. Bijau, kad ES krašte, kur homoseksualumo ir lyties pasirinkimo vaikams teisė svarbiausia ir aktualiausia….bijau, kad sistema gali ”užlušti”. Nors norėtųsi pastovumo.
    Taip. kad ir kitam pusmečiui reikia palikti žymas ir LITAIS. Ir tai turi inicijuoti Valstybė. O nenusiplauti saldžiai išsišiepus, kaip kokie liberalai, laimėję Vilniaus mero postą……..pardon.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: