Teismas: mergaitė nebus grąžinta tėvui į Nyderlandus ir liks Lietuvoje (0)

laukodarzelis.lt nuotr.

laukodarzelis.lt nuotr.

Šiandien, balandžio 9 dieną, Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė, kad atmeta mažametės mergaitės tėvo Nyderlandų gyventojo M. T. I. prašymą išduoti leidimą grąžinti nepilnametę mergaitę į kilmės šalį – Nyderlandus.

Tokį sprendimą Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija priėmė įvertinusi visas bylos aplinkybes ir iš Lietuvos bei Nyderlandų oficialių institucijų gautą informaciją apie dabartinę vaiko gyvenamąją aplinką ir aplinką, į kurią vaiką siekiama sugrąžinti. Teismas pabrėžė, kad vaiko tolesnis gyvenimas jam jau žinomoje, socialiai saugioje aplinkoje labiausiai atitinka vaiko interesus, mergaitė dabar jau nuolatinės globėjos (savo tetos) šeimoje yra puikiai prisitaikiusi, globėją vadina mama, lanko darželį, kalba lietuviškai ir gerai jaučiasi.

Apeliacinio teismo nuomone, mergaitę grąžinus į Nyderlandus jau reikėtų iš naujo adaptuotis ne tik prie fizinės, bet ir kalbinės aplinkos, nors mergaitės tėvas teigia, kad mergaitė greitai prisimintų olandų kalbą. Teismas pažymi, kad tėvui būnant Lietuvoje jam nėra daroma jokių kliūčių bendrauti su vaiku, o jį grąžinus, mergaitė prarastų naujai sukurtą emocinį ryšį su teta, o tai, vertinant mergaitės praradimą (žuvusią motiną), neatitiktų vaiko interesų ir gali negrįžtamai sužaloti vaiko emocinį stabilumą.

Primename, kad mergaitės motina pernai vasarą žuvo nelaimingo atsitikimo metu, po ko vaiko laikina globėja buvo paskirta jos teta (žuvusios mamos sesuo). Prieš savaitę mergaitės teta Klaipėdos m. apylinkės teismo sprendimu buvo paskirta nuolatine mergaitės globėja. 2015 m. vasario 27 d. nutartimi Vilniaus apygardos teismas atmetė pareiškėjo mergaitės tėvo prašymą išduoti teismo leidimą mergaitę grąžinti į jos kilmės šalį. Ši nutartis šiandienos Lietuvos apeliacinio teismo sprendimu palikta nepakeista, o mergaitės tėvo skundas atmestas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: