JAV senatorius: negalima leisti Rusijai mindyti kitų šalių (7)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV Atstovų rūmų Gynybos reikalų komiteto pirmininku Maku Tornberiu ir kitais nariais. Susitikime aptartas Lietuvos ir JAV karinis, ekonominis bei energetinis bendradarbiavimas, taip pat dabartinė Europos saugumo situacija ir padėtis Ukrainoje.

„Rusija grasina beveik visiems, toks jos būdas – ji nori bauginti (…) Baltijos valstybes, nori bauginti Lenkiją, Ukrainą ir Rumuniją – šalį po šalies. Tai panašu į peštuką mokyklos kieme. Kyla klausimas, ar galima leisti peštukui išsisukti, ar stosime sakydami: „tu gali gąsdinti, bet mes neleisime tau mūsų mindyti“,–  žurnalistams po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite sakė respublikonų kongreso narys iš Teksaso.

Amerikietis palygino Rusijos veiksmus su „Islamo valstybės“ grupuotės, „Al Qaeda“ vykdomais išpuoliais, pripažindamas, kad dėl Rusijos agresijos pirmąkart po septyniasdešimties metų kyla grėsmė pasaulio tvarkos stabilumui.

Prezidentė pabrėžė, kad JAV yra patikima Lietuvos partnerė, su kuria mūsų šalį sieja intensyvus bendradarbiavimas ir stiprūs ryšiai. JAV konkrečiomis priemonėmis prisideda prie Lietuvos saugumo didinimo – prasidėjus Rusijos karinei agresijai Ukrainoje, JAV pirmosios sustiprino Baltijos šalių oro policijos misiją, taip pat bendroms karinėms pratyboms atsiuntė savo karius.

Susitikime kalbėta ir apie ekonominį bendradarbiavimą su JAV. Pasak šalies vadovės, laisvosios prekybos sutartis tarp ES ir JAV yra svarbus žingsnis stiprinant transatlantinius ekonominius ryšius ir suteikiant daugiau galimybių Europos ir JAV verslui. Taip pat aptarta galimybė ES šalims palengvinti suskystintųjų gamtinių dujų importą iš JAV. Tai ypač svarbu ES siekiant kuo labiau diversifikuoti energetikos išteklius.

Pasak šalies vadovės, dabartinė Europos saugumo situacija reikalauja ir toliau išlaikyti vieningą Vakarų valstybių atsaką į kylančius vis naujus iššūkius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: