VTPSI: Žaliojo tilto skulptūros gali kelti grėsmę pėstiesiems (9)

„Wikipedia“ nuotr.

„Wikipedia“ nuotr.

Vilniaus miesto Žaliojo tilto skulptūros gali kelti grėsmę pėsčiųjų saugumui – tokią išvadą padarė jas apžiūrėję Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos specialistai.

„Specialistų išvados rodo, kad šios skulptūros yra nesaugios. Kreipėmės į Vilniaus miesto savivaldybę ir tikimės, kad svarstant Žaliojo tilto skulptūrų likimą jos bus vertinamos ne tik kaip kultūros objektas, bet ir kaip grėsmė pėsčiųjų saugumui“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

VTPSI Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrius informavo Vilniaus miesto savivaldybę, kad vizualiai apžiūrėjus Vilniaus miesto Žaliąjį tiltą su metalinėmis skulptūromis nustatyta, jog tilto dalys – skulptūros – gali būti avarinės būklės. Anot specialistų, Žaliojo tilto skulptūros stipriai surūdijusios, suvirinimo siūlės ištrupėjusios, figūrų dalys atitrūkusios viena nuo kitos.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

9 komentarai

 1. Giedrius:

  Klausimas
  – tik vienas,
  kuo, kaip (na ir kuomet)
  šis tiltas bus sugrąžintas iš greta jo
  simbolistiškai suręsto mauzoliejuas Raud.Aikštėje,
  kitur, kitoje valstybėje, bet simboliškai tos pačios mumijos karių
  apraiškų įtakas palaikančioje.

  Kas, kam, kodėl ir kaip “palaiko” tai Lietuvoje.
  (tik jei sukelsite bangą, – pravalymui šio tilto,
  pagrečiui valstybės nuosavybę su šiais stabais
  ir iš Grūto “išsiimkite”; nevalia nuožmiausių
  žudynių visoje mūsų civilizacijos aplinkoje stabų
  “privat lentynėlėje” ant parodos išstatinėt, tai
  NE VERSLO, tuo lab pramogų, ar dekoratyviniai-istoriniai elementai,
  ta- NUSIKALTĖLIŠKOSIOS praeities, mūsų ir kitų tautų naikintojų
  išlikusieji nuo laisvės kovų ir pergalės prieš juos “atavizmai”
  ir jie, – vien Valstybės muziejinio rezervato fonde gali būti
  saugojami, su deramu aprašu prieraše, ir lankymo priežiūra
  v a l s t y b ė s skirtų darbuotojų (ne verslavimams!).

  Tuomet, kai tai bus nutarta, – ir “nusikels” šis balvonynas okupacinės santvarkos.

 2. Klausimas:

  Gali nereiškia, kad yra. Nustatykite tiksliai ir sakykite kaip yra, o tai kaip mergužėlės “gal”, “turbūt”…

 3. Pėstysis:

  Ar tik ne specialiai tempiama guma , laukiama kol kokia skulptūra užgrius ant ko nors? O tada jau kils dar baisesnė isterika ir skulptūros bus žaibiškai nukeltos.Mano galva , jos turi būti restauruotos ir paliktos savo vietose. KAD NEPAMIRŠTUME SAVO ISTORIJOS arba kad kokia maxima savo reklamos ant keturiu kampu nepastatytu.

  • Pikc:

   Vot pravilna tavarišč vatnik govorit! Ir leninus su visais komunarais ir černiachovskiais atgal reikia sustatyt – kad istorijos nepamirštume, tskant. Tiesa, dar stalinai, muravjovai lieka… Žodžiu, dar daug darbo prasišviečia. 🙂

 4. Prašalaitis:

  Tai jau kaip vašingtono partkomas pasakys, taip su tomis skulptūromis ir bus. Gavo šeimininko komandą – fas, uoliai ėmė vykdyti. Kauniečiams ausys ir gaurai jau tur būti pakedenti už molio lupinėjimą nuo tiltų. Liberalpatriotkonservatoriai aršiai kovoja su simboliais, siekdami ištrinti dalį istorijos, kurioje daugelis jų, beje, suvaidino ne kokį vaidmenį. Čia partkomo vadovų ir liberpatriotų tikslai sutampa. Tie kovotai su statulomis – tai savantizmo ir idiotizmo derinys – jėzuitiškai prisidengę aukštais idealais ir kažkodėl nesikreipiantys į psichiatrus pagalbos. Gyvename sunkiai sergančioje ir kontūzytoje visuomenėje, praradusioje tvirtą pasaulėžiūrą, nesugebančią racionaliai mąstyti ir svarstyti, sumaišančią į vieną mišrainę mokslą,religiją, politiką ir prietarus, kažkur giliai nukišusią savo supratimą apie gėrį ir blogį. O čia kažkokie neaiškūs tipai “a la patriotai”, nesigėdijantys apsivynioti vieno okupanto vėliavomis, bando imituoti audringą patriotizmą, kuris nūnai yra užjūrio partkomo labai skatinamas, todėl labai madingas. Jau vien kažkokių juokingų priežasčių ieškojimas ir baimė imti ir nukelti tas stovylas, rodo kokie tie patriotukai yra smulkūs ir niekingi. O ką gi jūs siūlote vietoj tų skulptūrų? Ar turite bent kokią vertingesnę idėją, be fekalijų vamzdžio,šiukšlių konteinerio ir progresyviųjų lyderastų pasimaskatavimų? Greičiausiai, ne. Viskas, ką bedarysite, pavirs brangiai kainuojančių šiukšlių krūva arba falo pavidalo stovyla.

  • Pikc:

   Teip! Čia amerikosų sąmokslas! O Kaune viskas dar baisiau – ten apskritai tautų draugystę vaizduojantį tiltą fošystinei radikalai sugriovė. Tikrai-tikrai! Va, nuo 01.13 http://www.ntv.ru/novosti/1357516/ Čystaja pravda-matuška, kaip sako!
   Aš tai skaitau, kad nėr čia vietos tikriems kovotojams za vatnost, todėl reikia skubiai emigruoti į didžiojo dvasingumo beigi nesuteršto patriotizmo lopšį – kacapst… oi, pardon – rasijūšką-matušką. Ten, beje, ir statulos visos stovi – net prie josifo visarionovičiaus biusto suklupę galėsite pabučiuot postamentą ir, nubraukę šykščią juodai-oranžinę (nes iš dvasingumo!) ašarą, padėti tris raudonus gvazdikus. Geros jums kelionės, skanios “moskovskaja” vodkės ir lygių bėgių, tavarišči vatniki!

   • Prašalaitis:

    Akidangčiai mažina arklio regėjimo lauką, kad arklys neišsigąstų. Jeigu į liberpatriotinio arklio, tempiančio jankišką vežimą, akiplotį patenka trys raudoni gvazdikai ar fufaika, jis ima baidytis, žvengti, stoti piestu ir lekia kur jo paklaikęs žvilgsnis jį veda. Liberpatriotiniams darbštuoliams ir sofos divizijos kariūnams yra viena kryptis – “bag – station – pidereurope”, oi atleiskite, išversiu į jums suprantamą kalbą – “kto neskačet,tot maskal, a my skačem v evropu”. Geros kelionės!
    Kita vertus, ar gali liberpatriotas, sulenktas į tokią nepatogią jankišką pozą, matyti plačiau, nei tas nabagas arklys? Svarbu vazelino būtų pakankamai. 😉

 5. Gustavas:

  Čia brol su vatnikų ašaromis viskas aišku . Tačiau aplinkos ministerijos specialistai galėtu sukonkretinti reikalą, parašytu aiškiai ,kad kolūkietei išrūdyjo tarpūkojis , šalimais stovinčiam isisenėjusi prostata ir neveikia kompresorius , sovietiniam kariui taip smirda partenkos , kad reik pareiti į kitą gatvės pusę ir kad Karaliaučiuje beprievartaudamas moteris užsikrėtė sifiliu ir daba stovi apėjes utelėmis ir blakėmis ( klapami ).
  Geriau nemeluokime ir parašykime tiesiai , kad okupantų ideologijai LIETUVOJE nevieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: