Vilniuje – tautinės Kovo 11-osios eitynės „Tėvynei“ (nuotraukos, video) (22)

kovo-11-os-eitynes-2015-alkas.lt-a.sartanaviciaus-nuotr

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 11 d., 16 val. Vilniuje nuo Katedros aikštės pajudėjo Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) ir Lietuvių tautinio centro (LTC) rengiamos jau tradicija tapusios kasmetinės Kovo 11-osios patriotines eitynes „Tėvynei“.

Gedimino prospektu eisena patraukė link Seimo rūmų kur bus sakomos kalbos, giedamas valstybės himnas.

Eisenos priekyje buvo nešamas transparantas su Ukrainos ir Lietuvos simboliais ir užrašu „Už mūsų ir Jūsų laisvę“.  Etynių dalyviai nešė plakatus: „Lietuviais norime ir būt…“, „Didžiuojuosi, jog esu lietuvis!“. Aidėjo tautinės dainos ir skanduotės:

„Lietuva – lietuviams“, „Tautinė valstybė – socialinė lygybė“, „Lietuva, Lietuva!“.

Eisenoje dalyvavo Latvijos partijos Nacionalinis susivienijimas atstovas, žymus disidentas, Helsinkio 86 grupės narys ir vienas pirmųjų išdrįsusių iškelti Latvijos vėliavą sovietmečiu Konstantinas Pupuras.

Taip pat žygiavo Estijos konservatyviosios liaudies partijos atstovai, svečiai iš Didžiosios Britanijos, Baltarusijos, Ukrainos.

Kaip visada šį renginį prižiūrėjo gausios policijos pajėgos.

„Lietuva prieš 25 metus atkūrė savo Nepriklausomybę, o prieš 15 metų tautinis jaunimas pradėjo minėti Kovo 11-ąją patriotinėmis eitynėmis šalies sostinės – Vilniaus centre. Šios eitynės – tai patriotinio jaunimo laisvės proveržis, iššūkis viso pasaulio globalistams bei kosmopolitams, siekiantiems suniveliuoti, sunaikinti tautas, nacionalines kultūras, paversti laisvas ir išdidžias Europos tautas pilka mase be savo istorijos, be kalbos, be identiteto, be šaknų“, – teigia eitynių rengėjai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

22 komentarai

 1. tampax'as:

  sveikinu su Kovo 11-ąja – tikra tautos švente. Pirmyn,tikrieji kovotojai!

 2. Bartas:

  Su Švente – Tautiečiai!

 3. Matas:

  Visus su šventėm….gaila bet šiemet negalėjau atvykt į eitynes…

 4. Ačiū už Laisvės žygį:

  Smagu buvo eiti kartu tautiškoje eisenoje. Tai buvo tikras Laisvės žygis, Lietuvą mylinčių žmonių žygis. Niekam nepavyks sumenkinti ar kitaip apšaukti. Jutau begalinį visų artumą, meilę savo tautai, tautos vertybėms. Juk mes maža tauta ir kitos Tėvynės neturime. Branginkime ir saugokime savo mažą šalį, savo seną kalbą, savo gražią gamtą ir kiekvieną Lietuvą mylintį žmogų.

 5. dzukas:

  Bičiuliai, kas daros?
  Grįžau po eitynių prislėgtas. Mes nykstam, išsikvepiam, nuleidžiam rankas.
  Pamenu savo pirmas eitynes. 2012m. Koks pakylėjimas, koks organizuotumas, kiek šūkių, kiek pakilių dainų. Visi- kaip vienas. Buvo trumpos tos eitynės, tik per puse prospekto kelio, bet kiek ten buvo veiklos, energijos ir nusiteikimo. Signatarai pagarbiai pakviesti į priekį, nešini Sąjūdžio vėliava, žygiavo garbingai priekinėse eilėse.
  2013m- “uždraustos eitynės”. Vėl tik per puse prospekto, tautininkų šūkiai dar skambėjo visi. Žmonių daug. Signatarai , nors jų- vos keli ir jau nebe visi, kurie anksčiau ėjo ( po teisybei- nauji atėjo), pakviečiami burtis kartu šalia nešamos lentelės “Signatarai”.
  2014m. Turbūt, ilgiausios eitynės trumpoj jų istorijoj- senamiesčio gatvėm ir prospektu. Žmonių jau tiek daug, kad “atskiedė” eitynių prasmę, sumažėjo šūkių, pusė ėjimo – tyloj kaip per laidotuves, atskiros grupelės dainuoja, šūkalioja, skalambija varpeliais ir jokio bendro organizuotumo. Signatarų- vos keli, jokio dėmesio ir pagarbos jiems iš organizatorių. Kas kur įstojo, ten ir ėjo, ne susitelkę, o palaida bala.
  Šiandien. Na, žinot, šokas. Kas yra? Nusivylimas? Išsisėmimas? Nesugebėjimas organizuotis? Žmonių beviltiškai nedaug. Ėjimas dėl ko? Taigi kovo11. Ar ne esmė, kad dalyvautų signatarai? Vienas A.Rudys, sąžiningai kasmet “laiko frontą”, dalyvauja, nors ir jis šiandien be pagarbos “nukištas” į eitynių “uodegą”. Lyg dar k.Uoka šmėstelėjo. Tai kaip ir visi. Ardosi signatarai “dėl Tėvynės”, “dėl vienybės”, kviečia visus pasirašinėt peticijas, o patys dingsta iš akiračio. Ar buvo dar geresnė proga? Ateit ir pakalbėt su žmonėm, pasidalint tiesiai tuo, apie ką raštus nuolat rašinėja neakivaizdžiai. Tai čia taip vienybes ir susitelkimus rodo? Slėpdamiesi nuo žmonių. Patys matot, neremiam vieni kitų, pašnekam kompiutery, o realiai “nusiplaunam’. Tai taip ir su tauta, ponai. Et, tiek to juos- nenori nereikia, nepriversi. Kad ir 12 val- aikštėj minios žmonių, o iš seimo dėžės išlenda vos keli signatarai su žmonėm pasisveikint. Kiti nesirodo, ar bijo ko? Gal tikrai kažkas ne taip? Ar ne čia vieta ir laikas ateit pas žmones atvirom akim ir pabūt visiems kartu? Pasirodo, tipo, eikit jūs ant trijų raidžių, susirinkot durneliai, tai ir būkitės, o mes čia ne prie ko, mes be jūsų švenčių turim ką veikt.
  Ek, nuklydau, grįžtu prie eitynių. Jau ne tik kad žmonių nedaug, bet ir susitelkimo jokio. Išskydo šūkiai, per visą prospekto kelią vos keletą kartų kažkur eisenos pradžioj ir gale pavyko nugirst “Lietuva lietuviams”, iki viduriuko jau visai skanduotės neatėjo, o ir tam sulysusiam šaukiniui išvis dingo atsakas “Lietuviai Lietuvai”, ar jau nebeaktuali emigracijos tema? Ar tik aš šituos žodžiuos matau mūsų tautos pražūties esmę? Kur šūkiai ” išsaugok ir apgink savo lietuvybę..”? “Ne rytams, ne vakarams..”? Ir vėl pusė eitynių tylomis arba visiška rėksmų chaosas. Šiemet jau jokių patriotinių – žygių- kovos dainų. Kur “Oj neverk motušėle”, “Balnokim broliai žirgus”, “Vai ko nusižvengei” ir kitos užvedančios Atgimimo dainos? Baisu buvo klausyt kažkokių bebalsių vos ne užstalės dainų rinkinius. Ar ten girti kokie dainavo? Nebegalim net tiek pasiruošt prieš eitynes, kad viskas kaip imanoma sklandžiau skambėtų? Sunku repertuarą surinkt, išdėstyt savo paruoštus žmones tarp kitų dalyvių ir palaikyt organizuotai vieningą ritmą? Ir, susimildami, nu nebijokit tų barabasų kacų, neslopinkit savo pagrindinių šūkių- Lietuva lietuviams. Kasmet jie silpnėja, retėja. Greit pe eitynes kaip per pagrabą eisim. Žinot, nežavi tokia ateitis.

 6. dzukas:

  Vienas geras dalykas eitynėse buvo. Mitingas. Labai geros kalbos. Ar jų įrašų nebus?

 7. Arūnas Rasakevičius:

  Jau yra 🙂

 8. Zaratustra:

  Jeigu mano gimtajame mieste dėl miesto mero rungiasi du liberastai-tai rodo kad visuomenė ir tauta sunkiai serga.Žmonės degradavo-jiems reikia duonos ir žaidimų-būtinai reklamos per televiziją-ateitų ir 50 000 žmonių.Propoguoti savo idėjoms reikia didelių pinigų.Taip kad uždaras ratas.Atrodo pasirodė dvi triuškinančios knygos-apie Liandzbergį ir Grybauskaitę.O baudžiauninkams kaip nuo žąsies vanduo-susirenka papunios klausytis Pilies gatveje vasario 16 diena-normalioje ir ambicijų turinčioje visuomeneje jis būtų apmėtytas kiaušiniais -o biaudžiauninkams viskas gerai.

 9. Atmintis:

  Šiandien, pamačiusi šias nuotraukas, pamačiau, kad Tauta dar gyva, tik būtina vienytis, kad valdžia pajustų,
  mes – Lietuva, mes nusipelnėme gyventi geriau, mes nesame bešakniai zombiai.
  Ačiū, brangieji, kad esate, kad drąsūs, kad saugote Lietuvą, jos istoriją.

 10. Gustavas:

  Tautininkų fronte nieko naujo . O galėjo šios dvi šventinės upės susijugti į vieną VARDAN TOS LIETUVOS . Liudnoka , kad tiek metų TAUTIŠKĄ GIESMĘ giedame ne ŠIRDIMI IR PROTU o liežuviu .A ne , Juliau . Ir ką pakeitėm ,ir ką pasiekėm ir kam parodėm . Jau giedodami Tautišką giesmę VIENYBĖ TEŽYDI meluojam .Skaldomės ir kažkam tai naudinga .

 11. Algirdas Rimaitis:

  As ir mirdamas cia eiciau.Be galo dziugu,kad tiek daug jaunuoliu dalyvauja.Tik mane stebina ,kaip gali dristi Vilnius savivaldybe leisti arba neleisti tikru lietuvninku eisenos Gedimino prospektu ir dar Nacionalines sventes proga! Laukia kysio?Lauk visus komunistinius valdininkus is ten!Tautisko jaunimo eisena-skambiausias sventes akordas.Pasididziavimas.Sitie jaunuoliai yra tikrieji busimos stiprios Lietuvos statytojai.Bravo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: