Kovo 11-ąją bus įteikti apdovanojimai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ (1)

slapeliu-muziejus-eisbuko-nuotr

Marijos ir Jurgio Šlapelių namas–muziejus | Feisbuko nuotr.

Kovo 11 d. 13 val., Marijos ir Jurgio Šlapelių name – muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius) vyks apdovanojimų „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ ceremonija, kurios metu bus pagerbti šiems apdovanojimams nominuoti iškilūs menininkai.

Apdovanojimų ceremonijoje I laipsnio medaliai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ bus įteikti žinomiems Lietuvos kino bei televizijos dokumentininkams Vytautui Damaševičiui ir Juozui Matoniui – filmų ciklų „Menininkų portretai. Metraštis“, „Lietuvos kultūros paveldas“, „Įveikti negalią“ ir „Repeticija – teatro pulsas“ kūrėjams.

II laipsnio medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ bus apdovanotas Lietuvos tautos kultūros ir istorijos paveldą daug metų įamžinantis fotomenininkas Klaudijus Driskius.

Visuomeninę apdovanojimų komisiją „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ 2009 m. įsteigė keletas visuomeninių organizacijų: M. ir J. Šlapelių muziejus, Vilniaus ainių klubas, Vilniaus rotušė, LR Krašto apsaugos bičiulių klubas, vėliau prisijungė beveik 30 Lietuvos gynybinių galių stiprinimo, patriotizmo skatinimo, lietuvybės puoselėjimo, tautinio, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo idėjas puoselėjančių visuomeninių organizacijų vienijanti Nevyriausybinių organizacijų koordinacinė taryba (NOKT).

Komisijos pirmininku yra išrinktas kun. Tomas Šernas, visuomeninės komisijos kancleriu – Saulius Povilaitis, apdovanojimų medalius sukūrusios ir savo lėšomis juos tebegaminančios bei Apdovanojimų komisijos veiklą remiančios VšĮ „Vizualinių komunikacijų studija“ steigėjas.

Per daugiau kaip penkis veiklos metus I ir II laipsnio medaliais „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ pagerbta daug iškilių ir mūsų visuomenei ypatingų nuopelnų turinčių asmenybių: šviesios atminties poetas Justinas Marcinkevičius bei pirmosios Lietuvos Nepriklausomybę pripažinusios valstybės – Islandijos užsienio reikalų ministras J. Baldvimas Hanibalsonas (Baldvin Hannibalsson), ilgametis Vilniaus universiteto rektorius, Vilniaus Garbės pilietis akademikas Jonas Kubilius ir kt. Taip pat medaliai buvo įteikti vyskupui G.L.Grušui, europarlamentarui Vytautui Landsbergiui, Almai Adamkienei, signatarams Č. Juršėnui, Č. Stankevičiui, E. Zingeriui, Z. Vaišvilai, A. Saudargui, R. Ozolui, P. Kūriui, E. Bičkauskui, K. Motiekai, V. Antanaičiui, kultūros ir meno veikėęjams P.Vyšniauskui, T.Vaisėtai, P.Repšiui ir daugeliui kitų, įnešusių savo indėlį į mūsų Valstybės ir Tautos Nepriklausomybės siekį, aktyviai puoselėjančių Lietuvos kultūrą, meną, istoriją, kalbą, tautinį paveldą, besirūpinančių jos Sostinės suklestėjimu. 2011 m. I-ojo laipsnio medaliais buvo pagerbtos ir Sausio 13-osios aukos bei Medininkuose žuvę pareigūnai, apdovanojimus perduodant jų artimiesiems.

Tarp apdovanotųjų gausu ne tik menininkų, mokslininkų ir politikų, bet ir visuomenės veikėjų, tame tarpe iš tautinių bendrijų tarpo. Teikimus Apdovanojimų komisijai dėl nusipelnusių asmenų apdovanojimo gali teikti bet kuri Lietuvos Respublikos nevyriausybinė organizacija, taip pat pavieniai jos piliečiai.

Renginio metu susirinkusiems bus rodomas V. Domaševičiaus ir J. Matonio dokumentinis filmas „Vilniaus Katedra“.

Įėjimas į renginį – laisvas, todėl kviečiame kuo gausiau susirinkti ne tik žiniasklaidos atstovus, bet ir Sostinės bendruomenę bei miesto svečius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: