Piktinosi bankų veikla ir Aukščiausiojo teismo sprendimais (0)

N.Zdanevičiaus nuotr.

N.Zdanevičiaus nuotr.

Asociacija „Už sąžiningą bankininkystę“ ketvirtadienį, vasario 19 dieną, Vilniuje, Gynėjų gatvėje, greta Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pastato surengė sankcionuotą tylos akciją, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į pražūtingą bankų vykdomą politiką, platinant priežiūros institucijų neregistruotus sudėtingus finansinius produktus ir užkraunant nuostolių naštą ant Lietuvos šeimų pečių.

Lietuvos finansinių paslaugų vartotojus ginančios asociacijos pastebi, kad pastaruoju metu priiminėjami Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimai yra tendencingai nukreipti tik bankų naudai, rašoma pranešime.

„LAT tarsi pagal bankų užsakymą muša įvarčius tik į vartotojų vartus. Kelios nuskambėjusios pastarojo meto Teismo nutartys rodo, jog Lietuvos gyventojai nebegali tikėtis gynybos net ir kompetentingiausios teisinės institucijos koridoriuose“, – sako Kęstutis Kupšys, asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ vykdomasis direktorius.

Sausio pabaigoje tapo žinoma, kad byloje DNB bankas prieš V. T. ir G. K. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą perpus padalinti banko klientų žalą, patirtą šiems įsigijus DNB platintą sudėtingą išvestinį ir, kaip vėliau paaiškėjo, toksišką finansinį produktą (SASO – su akcijomis susietas obligacijas) skolintomis lėšomis.

Teismas nepaneigė, kad bankas padarė nusižengimų platindamas produktą, nes tuos nusižengimus dar 2011 metais nustatė Vertybinių popierių komisija. Tačiau kažkodėl teismas nutarė, kad už blogą produktą atsakomybę turi prisiimti ir nukentėjęs vartotojas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: