P. Porošenka Miunchene pateikė Rusijos agresijos įrodymus (video) (13)

Petro-Porasenka-stop-kadras

Petro Porašenka |stop kadras iš tiesioginės transliacijos

Vasario 7 d. kalbėdams 51-oje  tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje pasaulio lyderiams parodė iš rusų karių, kovojusių Ukrainos Rytuose, atimtus Rusijos piliečių pasus.

Pasak prezidento, tai yra akivaizdus įrodymas, kad Rusijos kariuomenė kariauja Ukrainoje.

„Aš pasiėmiau su savimi rusų karių, kurie buvo sulaikyti mūsų teritorijoje, pasus ir kario identifikacijos dokumentus“ ,– sakė Ukrainos prezidentas ir visiems parodė pluoštą rusiškų pasų.

„Tai agresijos ir rusų karių Ukrainos teritorijoje egzistavimo įrodymas“, – sakė Ukrainos prezidentas.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

13 komentarų

 1. Bartas:

  Kas čia per paprotys. Jei tik Europoje atsiranda “fiureris” (ar kaip jį ten), tuoj visi į Miuncheną.

 2. Arūnas:

  kad Ukrainoje atkurti taiką, reikia prisiminti, kodėl Rusija pradėjo šį karą:
  1. Rusijos vadovybė mano, kad didžiausia XX amž. katastrofa buvo ne du pasauliniai karai, o TSRS iširimas
  2. Rusijos vadovybė susitaikė su mintimi, kad TSRS satelitai (vadinamos liaudies demokratinės respublikos) negrįžtamai nutolo nuo Rusijos kontrolės, bet buvusios TSRS teritorijos sudaro “rusų pasaulį”, todėl negali būti paleistos savieigai.
  3. “Rusų pasaulio” išlaikymas siejamas su dvikalbystės įteisinimu tapusiomis nepriklausomomis valstybėmis ir trauka į Eurazijos sąjungą net tų šalių, kurios tapo kitų sąjungų nariais. Tai grindžia savaip suprasta istorija, kad tokių valstybių kaip Ukraina, Baltarusija ir net Kazachstanas praeityje nebūta, o vakarinė Rusijos valstybės siena turi būti Baltijos jūra.
  4. Rusijos vadovybė visokiais būdais siekia atkurti imperiją, o kaip pastebėjo Bžezinskis- Rusija be Ukrainos- ne imperija. Kitų teritorijų užėmimas yra tik papildymas prie siekiamos Ukrainos su 603,5 tūkst. km² ir 46 mln gyventojų.
  5. Rusijos vadovybė savo tikslų įgyvendinimui Ukrainoje pasitelkė dalį rusakalbių gyventojų (priklausomai nuo politinio vertinimo vadinamų sukilėliais, kovotojais, “penktąja kolona”, kolaborantais, separatistais ar teroristais), kuriems sukurtas ideologinis mitas apie “исконно русскю землю Новороссию и Крым” ir siekis atplėšti dalį Ukrainos
  6. „Jei kalbėsime apie tai, kad prieš mūsų šalį kariaujamas karas, ačiū Dievui, karo nėra“, – V.Putino žodžius citavo naujienų agentūra TASS. Taip, karą kariauja ne Ukraina Rusijoje, o Rusija Ukrainoje. Nors Rusijos vadovybė tikina, kad rusai nekariauja Ukrainoje ir nesiunčia ten savo modernios ginkluotės, bet Lugansko garažuose tokios technikos ir sprogmenų kiekio niekas nepagamins. Vašingtonas atrodė linkstantis aprūpinti Kijevą modernia karine įranga, bet A. Merkel tvirtino, kad toks žingsnis tik dar labiau pablogintų padėtį. Ji sakė : :”Negaliu įsivaizduoti padėties, jog geresnė Ukrainos armijos ginkluotė padarytų tokį įspūdį prezidentui Putinui, kad jis patikėtų, jog pralaimės karą“.
  7. Ginkluotę Ukrainai reikia tiekti ne todėl, kad Putinas patikėtų, jog pralaimės karą, bet todėl, kad būtų sustabdytas Rusijos veržimasis tolyn į Ukrainą, kad rusų motinos suprastų, kad geriau gyvi sūnūs namuose negu mirę “Novorosijoje”. Bet pagal Merkel ir jos bendraminčių logiką, norint pasiekti taiką, reikia nuginkluoti Ukrainą jos pražūčiai ir leisti toliau ginkluotis Ukrainos okupantams. Ką duos F. Hollando siūloma 50–70 km pločio demilitarizuotą zoną abipus dabartinės fronto linijos, jei Novorosijos kūrėjai nepasmerkti. Vadinamoji federalizacija įteisintų Rusijos įtaką okupuotose teritorijose.
  8. Todėl mane neįtikina, kad toks minkštakūnių tarpininkavimas Rusijos vadovybę atves į protą ir supratimą, kad grobimas svetimų teritorijų yra nusikaltimas. Ir kiti susitikimai nenutrauks karo, stiprybės Ukrainai

 3. Vaidas:

  Kur jūs matėt, kad kariai kare nešiotųsi savo pasus? Rusija paprašė, kad Porošenka parodytų jai šiuos “įrodymus”.

 4. Rimas:

  pasigooglinkit: XI Naktigonė kitaip. Rolandas Paulauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: