Žemės gelmėse negalima palikti jokių kasybos pramonės atliekų (0)

iskasenos.ekskavatorius_technologijos.lt

technologijos.lt nuotr.

Šiandien Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Žemės gelmių įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.

Šiomis pataisomis pirmiausia siūloma aiškiai nustatyti, kad žemės gelmėse negalima palikti jokių kasybos pramonės atliekų. Tai leistų eliminuoti dėl dabartinių painokų įstatymo nuostatų susidariusią galimybę hidraulinio uolienų ardymo metu susidariusias minėtąsias atliekas palikti žemės gelmėse. Priėmus siūlomas pataisas, tokios galimybės nebeliktų.

Hidraulinio uolienų ardymo metu susidariusios kasybos pramonės atliekos, tarp jų ir iš gręžinio į žemės paviršių grįžęs ir pakartotinai nebenaudojamas hidraulinio ardymo skystis, turės būti tvarkomos pagal atliekų tvarkymo reikalavimus. Į žemės paviršių iš gręžinio negrįžtantis hidraulinio ardymo skystis nebus laikomas atlieka.

Kita siūloma pataisa – atsisakyti valstybės institucijų prievolės vykdyti kompleksinį (hidrogeologinį, seisminį, geocheminį, oro ir kt.) monitoringą išsklaidytųjų angliavandenilių išteklių tyrimo ir naudojimo plote. Šį monitoringą turėtų vykdyti ūkio subjektai. Todėl sumažėtų našta valstybės institucijoms, būtų taupomos valstybės biudžeto lėšos.

Įstatymo pataisos taip pat leistų patikslinti ir detalizuoti konkursų naudoti tradicinius ir išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius nuostatas, susijusias su laimėtojo nustatymu, konkursinės įmokos statusu, apskaičiavimu ir sumokėjimu, taip pat su minimaliais reikalavimais konkurso dalyviams.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: