Vokietijoje nuvilnijo daugiatūkstantiniai protestai prieš šalies islamizaciją (4)

D.Džonso (Twitter) nuotr.

D.Džonso (Twitter) nuotr.

Visoje Vokietijoje vakar, sausio 5 dieną, nuvilnijo protestai prieš taip vadinamą Europos islamizavimą. Šiuos protestus surengė PEGIDA, Patriotiniai europiečiai prieš Vakarų islamizaciją (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes). Į Vokietijos miestų gatves rinkosi ir priešingą nuomonę turintys.

Bene didžiausio pritarimo sulaukta Vokietijos Drezdeno mieste. Čia prieš islamizaciją pasisakančiųjų buvo apie 18 tūkst., apie 3 tūkstančius buvo nepatenkintų šia akcija.

Tūkstantinės minios taip pat susirinko Berlyne, Kelne Štutgarte.

Nešamuose plakatuose buvo užrašai raginantys saugoti vietinę kultūra, pasisakyti prieš religinį fanatizmą ir religijų karus vokiečių žemėse. Gatvėje paklausti žmonės išreiškė norą, kad Vokietija būtų vokiečiams. Jie taip pat pastebi, kad gatvėse nebegirdėti vokiškų žodžių. Pati bendruomenė išplatintame pranešime rašo, kad yra priešiškai nusistačiusi politikai, kai imigrantai nėra integruojami į vokiškąją visuomenę.

Tiesa, Vokietijos valdžia yra nusiteikusi priešiškai šiems protestams ir laiko tai ksenofobijos apraiška. Kelno miesto vietos valdžia netgi atjungė dalies miesto apšvietimą, vardan priešiškumo PEGIDA.

Vokiečių žurnalas „Stern“ atliko apklausą, po kurios paaiškėjo, kad kas aštuntas vokietis yra pasirengęs prisidėti prie judėjimo prieš islamizaciją, jei tai vyktų netoli jo namų.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

4 komentarai

  1. Matas:

    Gal pagaliau atsitokės senelė europa….

  2. Arns:

    Tai vokiečiai protestuoja prieš Vakarų Europos islamizaciją… Kyla du klausimai. Kas protestuos Lietuvoje? Ar vokiečiai nori, kad visos islamo problemos pereitų į Rytus?

  3. Carl di Ortus:

    Vokietija vokiečiams skamba labai prasmingai. Bet islamą tikintis žmogus gali irgi būti vokietis. Visada nemėgau kaimynų, kurie per >20 metų gyvenimo Lietuvoje taip ir neišmoko lietuviškai kalbėti. O tiek tereikia, kad taptum gerbiamu tautiečiu (lietuviu). Labai blogai, kai šiandieninė politika bando prastumti vieną religiją aukščiau kitos. Net Lietuvos konstitucijoje yra parašyta, kad Lietuva neutrali religijos klausimu – žmonės tikėtik kuom norit, bet Lietuvos “raudonosios dienos” yra tik Velykos su Kalėdom. Taip ir vokietis galvoja. Jam šventa poilsio diena tokia pati krikščioniškai susieta. Net pačiam galvoti apie religiją nereikia, bet tai guli daugumos pasamonėje. Kai suvoki, kad kitam žmogui kitoks kalendorius egzistuoja, prie kurio pats nesi įpratęs ir dar baisiau tingi persiskaičiuoti, tada kyla pyktis, nerimas ir baimė, kad jis atims iš manęs užtarnautas poilsio dienas (ir dar darbo vietas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: