Šeštadienis, 28 vasario, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos

2015 metais Lietuvos kariai dalyvaus šešiose tarptautinėse misijose ir operacijose

www.alkas.lt
2014-12-29 20:39:23
22
PERŽIŪROS
2
2015 metais Lietuvos kariai dalyvaus šešiose tarptautinėse misijose ir operacijose
NATO_kam.lt
NATO karinės jūrų pajėgos | kam.lt nuotr.

Lietuva, kaip aktyvi tarptautinės bendruomenės – NATO, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų – narė, kitais metais planuoja dalyvauti šešiose tarptautinėse operacijose ir misijose, į kurias bus siunčiama apie 100 Lietuvos karių. Mūsų kariai tarnaus NATO operacijose Afganistane, Kosove ir Turkijoje, ES mokymo misijoje Malyje ir antipiratinėje operacijoje Somalyje, JT misijoje Afganistane. 2014 m. NATO užbaigus vieną didžiausių savo tarptautinių kovinių operacijų – Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. santr. ISAF) misiją –  Afganistane palaipsniui mažės ir Lietuvos karių dalyvavimas tarptautinėse operacijose.

Afganistane prasideda naujas etapas – mokymo, patariamoji ir paramos misija „Tvirta parama“

Lietuvos kariuomenė tarptautinėse operacijose Afganistane dalyvauja nuo 2002 metų.  Per visą laikotarpį misija Afganistane keitėsi nuo aktyvios saugumo užtikrinimo operacijos iki patariamosios, mokymo misijos. NATO  pradeda naują misiją „Tvirta parama” (angl. Resolute Support Mission, RSM), kurios pagrindinis tikslas – mokyti, patarti ir remti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, ministerijas ir kitas valdžios institucijas.

„Ir toliau dalyvaudami misijoje Afganistane rodome, kad mūsų kariai yra  kvalifikuoti, gali  dalytis savo patirtimi, eiti tiek instruktorių, tiek ryšių specialistų, tiek su vadovavimu, planavimu ar kontrole susijusias pareigas aukšto lygmens tarptautiniuose štabuose”, – sako Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

Lietuvos karių skaičius Afganistane palaipsniui mažės, atsižvelgiant į operacijos sumanymą ir sąjungininkų poreikius. Į misiją „Tvirta parama” Lietuva 2015 metais siunčia ryšių specialistus iš Lietuvos kariuomenės perdislokuojamo ryšių ir informacinių sistemų modulio (santr. PRISM), kurie tarnaus jungtinėje misijos vadavietėje Kabule, taip pat tarnybą Afganistane tęs Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų eskadronas, kariuomenės logistikos specialistai ir štabų karininkai. Iš viso Afganistane planuojama tarnaus apie  80 karių.

Lietuva 2015 m. taip pat dalyvauja JT paramos misijoje Afganistane (UNAMA),  skirdama karinį patarėją.

Kosove – Lietuvos kariuomenės judėjimo kontrolės ir ryšių specialistai

NATO misija Kosove (KFOR) siekiama užtikrinti saugią aplinką ir laisvą judėjimą, taip pat teikiama parama ir vietos institucijoms, tarptautiniam personalui.

KFOR Jungtinės logistikos palaikymo grupės sudėtyje tarnaujantys Lietuvos kariuomenės Judėjimo kontrolės centro kariai kartu su kitų šalių atstovais atsakingi už KFOR karių ir krovinių transportavimo organizavimą ir kontrolę. Lietuva ir toliau kartu su rumunais, kroatais, britais, čekais ir bulgarais ketina skirti vieną karį į Tarptautinį integruotą logistikos padalinį (MILU).

Nuo 2015 m. sausio prie misijos KFOR prisijungs ir šeši Lietuvos kariuomenės ryšių specialistai. Lietuvos kariai keturis mėnesius tarnaus KFOR ryšių centro štabe.

Lietuvos kariai 2015 metais dalyvaus ES misijose Afrikos regione

Lietuvos kariai 2015 metais dalyvaus ES mokymo misijoje Malyje ir ES karinėje jūrų operacijoje prieš piratavimą prie Somalio krantų ATALANTA.

ES mokymo misijoje Malyje (EUTM MALI) tarnaujantys Lietuvos kariniai instruktoriai dalijasi žiniomis ir patirtimi su vietos saugumo pajėgomis. 2015 metais šiai ES misijai Lietuva skiria du štabo karininkus ir du instruktorius.

Lietuva taip pat prisideda prie ES karinės jūrų operacijos prieš piratavimą prie Somalio krantų ATALANTA. Nuo 2015 metų antro pusmečio Lietuva šiai operacijai skiria Autonominę laivo apsaugos grupę (ALAG), kuri rūpinsis humanitarinę pagalbą somaliečiams gabenančio laivo apsauga. Lietuva  nuo 2011 m. taip pat prisideda prie operacijoje, skirdama štabo karininką, kuris tarnauja operacinėje vadavietėje Nortvude,  Jungtinėje Karalystėje.

Lietuva iki 2015 metų pavasario taip pat  prisideda prie ES misijos Centrinės Afrikos Respublikoje – čia misijos štabe Larisoje, Graikijoje, tarnauja Lietuvos karininkas.

Lietuvos kariuomenės ryšių specialistai bus dislokuoti Turkijoje

3-iajam NATO ryšių batalionui priskirto Lietuvos kariuomenės perdislokuojamo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) kariai 2015 m. bus dislokuoti Turkijoje NATO oro gynybos pajėgų sudėtyje. NATO yra dislokavusi pajėgumus siekiant sustiprinti Turkijos oro erdvės apsaugą, Lietuvos kariai šiai operacijai skiriami jau antrą kartą.

2014 metais Lietuvos kariai ir civiliai dalyvavo NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) misijoje Afganistane ir NATO operacijoje Kosove (KFOR), ES mokymo misijoje Malyje (EUTM MALI), JT paramos misijoje Afganistane (UNAMA), NATO vadovaujamoje operacijoje „Vandenyno skydas”, taip pat Lietuvos kariuomenės ryšių specialistai NATO pajėgų sudėtyje buvo dislokuoti Turkijoje.

Nuo 1994 m. jau apie 5 tūkst. Lietuvos karių tarnavo NATO, ES ir JAV vadovaujamose valstybių koalicijos misijose ir operacijose, JT vadovaujamose taikos palaikymo ir humanitarinėse operacijose, taip pat ESBO mokymo ir stebėjimo misijose. Operacijų, kuriose dalyvavo ir dabar tebedalyvauja Lietuvos kariai, geografija plati – Afganistanas, Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Gruzija, Irakas, Kroatija, Buvusi Jugoslavijos Respublika Makedonija, Pakistanas,  Indijos vandenynas prie Somalio krantų, Sirija.

Lietuva, aktyvi tarptautinės bendruomenės narė, siunčia savo karines pajėgas dalyvauti įvairiose operacijose, tuo prisidėdama prie saugumo ir stabilumo pasaulyje užtikrinimo. Valstybėms ir jų piliečiams pagrindiniai XXI a. pavojai agresyvios kaimyninės valstybės, yra terorizmas, masinio naikinimo ginklų platinimas, silpnos ir nestabilios šalys. Grėsmėms įgavus tarptautinį pobūdį, efektyviausiai prevencijai ir kovai su jomis reikalingos tarptautinės pastangos.

Lietuvos dalyvavimas tarptautinėse operacijose  grindžiamas Lietuvos Seimo nutarimais, kuriais krašto apsaugos ministras įgaliojamas siųsti į užsienį karius. Taip Lietuva prisideda prie tarptautinės bendruomenės pastangų stiprinti saugumą ir stabilumą euroatlantinėje erdvėje, tuo pačiu Lietuva įgyvendina savo užsienio politikos prioritetus.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Seimas spręs dėl Lietuvos kareivių dalyvavimo tarptautinėse operacijose 2014-2015 metais
  2. Lietuvos kariai dalyvaus Ukrainoje rengiamose tarptautinėse pratybose „Rapid Trident“
  3. Lietuvos kariai iš Goro provincijos bus išvesti iki 2013 metų pabaigos
  4. Čagčarane sužeisti du Lietuvos kariai
  5. Afganistane sužeisti trys Lietuvos kariai
  6. Lietuvos ir JAV kariai treniruosis Baltijos jūroje, Lenkija rengia didžiules karines pratybas
  7. Tarnybą Afganistano Goro provincijoje pradėjo paskutinė Lietuvos karių pamaina
  8. Lietuvos kariuomenės vadas: kitąmet tarnybą Afganistane tęs iki šimto Lietuvos karių
  9. Alytuje sutikti iš tarptautinės misijos Afganistane grįžę kariai
  10. Lietuvos karių misija Goro provincijoje oficialiai baigta – stovykla perduota Afganistano nacionalinei armijai
  11. Kaune sutikti iš misijos Afganistane grįžę logistikos kariai
  12. A.Medalinskas. Ar kursime „Lietuvos strategiją 2030“ kaip kūrėme Sąjūdį?
  13. Lietuvos karinis laivas „Jotvingis“ kartu su NATO junginiu lankėsi Taline
  14. Ministras J.Olekas: NATO operacija Afganistane išlieka vienu svarbiausių Lietuvos prioritetų
  15. J. V. Žukas: Dabar svarbiausia Lietuvos kariuomenės užduotis – tinkamai atlikti namų darbus

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 2

  1. Artojas says:
    11 metų ago

    Okupantai……..

    Atsakyti
  2. LosAngeles says:
    11 metų ago

    Misijose dalyvaus, ske… Tai tipo tokiose ‘misijose’?:
    http://rt.com/news/218067-us-afghanistan-ukraine-weapons/

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Namai su Saulės kolektoriais
Energetika

APVA parama saulės elektrinei 2026: ar jau žinote sąlygas?

2026 02 28
Antras sugrįžimas. Mama, Regina Šulskytė
Kultūra

R. Šulskytės parodoje – dvidešimt septyni sugrįžimai

2026 02 28
Migracijos departamentas
Kultūra

Paveldo komisija: būtina peržiūrėti LR saugiųjų dokumentų rengimo derinimo procesus

2026 02 28
alternatyvios gyvybės formos Visatoje
Astronomija ir kosmonautika

KTU fizikos mokslininkas V. Stankus: alternatyvios gyvybės formos Visatoje – kiek tai tikra?

2026 02 28
Miško darbai „Natura 2000“ teritorijose
Gamta ir ekologija

Miško darbai „Natura 2000“ teritorijose: prasimanymai ir tikrovė

2026 02 28
Prieš 75-erius metus „Amerikos balsas“ pirmą kartą prakalbo lietuviškai
Kalba

Prieš 75-erius metus „Amerikos balsas“ pirmą kartą prakalbo lietuviškai

2026 02 28
Lituanistinio paveldo ieškoma pasaulio aukcionuose ir privačiose rinkiniuose
Kultūra

Lituanistinio paveldo ieškoma pasaulio aukcionuose ir privačiose rinkiniuose

2026 02 28
Vilniaus knygų mugėje apdovanoti 34-ųjų Knygos meno varžytuvių nugalėtojai
Kultūra

Vilniaus knygų mugėje apdovanoti 34-ųjų Knygos meno varžytuvių nugalėtojai

2026 02 27

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Mikabalis apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
  • Saulės Vilna apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
  • Leonas Vainšteinas (Politeka) apie A. Navys, M. Sėjūnas. Maskva griebiasi branduolinio šiaudo
  • Donald Trump apie A. Navys, M. Sėjūnas. Maskva griebiasi branduolinio šiaudo

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Svarbiausi dalykai planuojant žygį kalnuose šaltuoju metu
  • Vilniuje – Kanklių metų atidarymo renginys
  • Bananai nepabosta: 6 lengvi desertai
  • Mokesčių sezonas artėja: ką verslininkai turėtų padaryti jau dabar

Kiti Straipsniai

Putino aplinka, branduolins šiaudas

A. Navys, M. Sėjūnas. Maskva griebiasi branduolinio šiaudo

2026 02 28
Griaunamas Putino paminklas, minia džiūgauja su Rusijos vėliavomis

A. Navys, M. Sėjūnas. Putino epochos galas

2026 02 24
Pranas Vaičaitis

A. Antanaitis. Šalis ta Lietuva vadinas…

2026 02 24
Baltijos šalių gynybos klasterio steigėjas Algirdas Stonys

Ekspertas įspėja: Nustokime laukti NATO gelbėtojų!

2026 02 23
Lietuvos kariuomenės analitikai

LK analitikai: sausį stebėti priešiški naratyvai apie Lietuvos gynybos politiką

2026 02 20
Donaldas Trampas Maskvos ir Niujorko bokštų fone

V. Sutkus. Chaoso agentas Volandas Trampas

2026 02 16
Dž. K. Melchior. NATO pamatė ateitį ir nėra jai pasiruošusi! (R. Armaičio komentaras)

Dž. K. Melchior. NATO pamatė ateitį ir nėra jai pasiruošusi! (R. Armaičio komentaras)

2026 02 15
Kastytis Braziulis atliktos kratos

K. Braziulis. Keli pastebėjimai dėl vakarykščių kratų

2026 02 10
Karo simuliacija Baltijos regione – analizuojami galimi agresijos scenarijai prieš Lietuvą

R. Armaitis. Simuliacija, kuri kelia nerimą: kaip greitai Lietuva galėtų tapti karo zona

2026 02 06
Džefris Epšteinas

„Epšteino failai“: pasaulinės bylos šešėlis krinta ir Lietuvon

2026 02 03

Skaitytojų nuomonės:

  • Mikabalis apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
  • Saulės Vilna apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
  • Leonas Vainšteinas (Politeka) apie A. Navys, M. Sėjūnas. Maskva griebiasi branduolinio šiaudo
  • Donald Trump apie A. Navys, M. Sėjūnas. Maskva griebiasi branduolinio šiaudo
  • Seyed Mohammad Marandi, Glenn Diesen apie A. Navys, M. Sėjūnas. Maskva griebiasi branduolinio šiaudo
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Žaliosios pramonės naujovėms diegti paskirstyta 12 mln. litų parama

Žaliosios pramonės naujovėms diegti paskirstyta 12 mln. litų parama

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai