Prezidentė teikia pataisas, kad sumažėtų vaikų, patenkančių į globos namus, skaičius (0)

smh.com nuotr.

smh.com nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Civilinio kodekso pataisas, kuriomis siekiama sumažinti vaikų, patenkančių į globos namus, skaičių ir paskatinti įvaikinimą.

Prezidentės pataisomis siūloma riboti vaikų iki 3 metų amžiaus patekimą į globos namus. Patys mažiausieji į globos institucijas patektų tik išskirtiniais atvejais, kai yra būtina specializuota sveikatos priežiūra ar slauga. Taip pat jei vaiko šeima negali užtikrinti tinkamos globos, o bendruomeninės paslaugos savivaldybėje nėra išplėtotos.

Pataisos taip pat numato griežčiau riboti laikinosios globos trukmę, kad įvaikinimas vyktų sparčiau. Šiuo metu laikinoji globa vaikų namuose dažnai trunka iki 5 ir daugiau metų, o tai yra viena pagrindinių kliūčių vaikams patekti į naujas šeimas.

„Vaikai turi augti šeimose. Būtina pasirūpinti, kad mūsų mažiausiųjų interesai būtų apginti ir jie turėtų kuo daugiau galimybių gyventi šeimos aplinkoje. Lietuva turi atsisakyti sovietmečio palikimo ir realiai mažinti įstaigose globojamų vaikų skaičių“, – sakė Prezidentė.

Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetas, vertinantis, kaip valstybės įgyvendina Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją, yra pareiškęs, jog Lietuva turi sumažinti didelį iš tėvų paimamų ir institucijose apgyvendinamų vaikų skaičių, ypač vaikų iki 3 metų amžiaus.

Lietuvoje yra 85 vaikų globos namai, kuriuose auga daugiau nei 4000 vaikų. Vaikų globos namai perpildyti, o gyvenimas šeimose neskatinamas. Esame kone pirmieji tarp ES šalių pagal vaikų globos namuose gyvenančių vaikų skaičių, tenkantį 100 tūkst. gyventojų.

Rytoj, spalio 2 d. 11.00 val. išplėstiniame LSA Socialinių reikalų komiteto posėdyje Lietuvos savivaldybių asociacijos salėje (Vrublevskio g. 6, III aukštas, Vilnius) bus aptariamos neatidėliotinos priemonės vaikų globos pertvarkai. Savivaldybių atstovai ne tik aptars būdus, kaip tobulinti vaikų globos sistemą, bet įvertins ir globos įstaigų licencijavimo eigą savivaldybėse, taip pat pasiūlymus dėl Perėjimo nuo institucinės globos prie globos šeimoje ir bendruomenėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: