L.Linkevičius: Rusijos cinizmas griauna Europos saugumo pamatus (1)

L.Linkevičius

L.Linkevičius

Niujorke rugsėjo 26 dieną vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ministrų susitikime dėl Ukrainos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, jog Rusijos vykdomas ciniškas pamatinių ESBO principų ir įsipareigojimų Ukrainoje pažeidimas griauna Europos saugumo pamatus. Pasak ministro, reikia strateginių diskusijų dėl kolektyvinių instrumentų, kuriuos reikėtų taikyti vienos ESBO valstybės karinės agresijos prieš kitą ESBO narę atveju.

Susitikime dėl Ukrainos ESBO ministrai kvietė rasti kelių užtikrinti esminius ESBO principus bei įsipareigojimus agresijos prieš Ukrainą kontekste.

Anot L. Linkevičiaus, 2010 metais ESBO valstybių vadovai sutarė sukurti saugumo ir stabilumo erdvę be jokių įtakos sferų, galinčių apriboti kurios nors ESBO valstybės suverenitetą. Rusija pademonstravo tikrąją savo Europos saugumo architektūros viziją.

„Ypač didelį susirūpinimą kelia tai, kad pasinaudojant tariamais tautinių mažumų teisių pažeidimais, gali būti pateisinama vienos ESBO šalies karinė agresija prieš kitą suverenią ESBO valstybę“, – sakė L. Linkevičius.

Susitikime ESBO pirmininkas Šveicarijos užsienio reikalų ministras Didier Burkhalteris pasiūlė pritarti išminčių grupei ir svarstyti jos rekomendacijas dėl iššūkių ESBO principams ir vertybėms. ESBO generalinis sekretorius Lamberto Zannier paragino ministrus ESBO stebėtojų misijai Ukrainoje skirti ekspertų, lėšų ir šarvuočių.

ESBO ministrų susitikimas Niujorke – įvadas į gruodžio 4–5 dienomis Bazelyje (Šveicarija) vyksiantį ESBO Ministrų tarybos susitikimą, kuriame didžiausią dėmesį planuojama skirti konflikto Ukrainoje sprendimui.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    “L.Linkevičius: Rusijos cinizmas griauna Europos saugumo pamatus”. Na tai kaip cia tuos pamatus sugriauti, kad tu pamatu tai NERA! Mano pries savo akis AGRESORIU ir apsimeta nematantys! Reikia priimti sprendima… tai pasiziuri i duju kraneli, ar tai cia saugumo pamatai? Ir dar…. Ka, istorijos neskaite? Kodel veto teises principus priimant sprendimus prisieme? Ar nezino Zecpospolitos likimo? Bet koki sprendima veto principu galima sugriauti, ir tas padaro sprendimo priemima beveik neimanomu! Tai ar cia saugumo pamatai? Europa, jeigu turetu nors viena plyta savo saugumo pamatuose, tai nedvejodama kirstu agresoriui per nagus is karto ir visa jega! Kito kelio sustabdyti agresoriu NERA! O Europos vadai tvirtai IRODO savo veikimu ir neveikimu, kad jokiu saugumo PAMATU NETURI, ju nekure ir tik i duju kraneli dairesi! Arteja laikas, kai reikes rusakalabei (laisvai rusiskai kalbanciai) A.Merkel apginti ir uztikrinti jos teises ir ivesti rusiska kariuomene i Vokietija! Tas pats ir apie laisvai rusikai kalbancia…. Jo Ekselencija…. kaip ten toji pavarde…. is misko? Nesijuokite, kad primirsau, taigi Jo Ekselencija net savo biografijos nezino?, tai gal ir pavarde ne ta, gal tautybe ne ta, gal issilavinimas ne toks, ir is viso ar galima patiketi melagiu…. kai kartais ir teisybe isrezia? Melagiai teisybe rezia tam, kad netikru tikslu pasiektu!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: