Mokestis už gamtos parkų lankymą pasiteisino (2)

Rodykles_Labanoro parko_wikimapia.orgAtvykusieji ilsėtis ar pramogauti į Aukštaitijos nacionalinį ir Labanoro, Nemuno deltos bei Pagramančio regioninius parkus nuo vasaros pradžios turi įsigyti šių saugomų vietovių lankytojų bilietus.

Parkų vadovai teigė net nesitikėję tokio lankytojų pilietiškumo ir sąmoningumo – bilietai arba juos atstojantys ženkliukai, magnetukai ir kalendoriukai perkami su džiaugsmu, rašo tinklapis lzinios.lt.

Idėjos apmokestinti lankymąsi saugomose teritorijose autorius, Nemuno deltos regioninio parko vadovas Vaidas Pavilionis „Lietuvos žinioms“ teigė, kad tokios tvarkos esama bene viso pasaulio saugomose teritorijose.

Pabrėžiama, kad sutvarkyti lankitinas vietas padėjo Europos Sąjungos (ES) fondai, tačiau priežiūrai pinigų neskiria nei ES, nei mūsų šalies valdžia.

Aukštaitijos nacionalinis ir Labanoro regioninis parkas šiemet surinko beveik 34 tūkst. litų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. CC:

    Žinoma, kad pasiteisino, o kaipgi kitaip. Pasiteisins ir mokesčiai už miestų ar miestelių senamiesčių lankymą, už upių pakrantes, už miškų ir girių lankymą. Bet geriausiai pasiteisins mokestis už orą, prie ko mes ir esame po truputį pratinami.

  2. Sandra:

    Teko būti viename iš minėtų parkų, prievarta įbruko tą bilietą, o aiškina, kad mes patys perkame su malonumu. Po tokio poelgio net nesinori ten kojos kelti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: