Liepos 20 d. sukako 45 metai nuo pirmo žmonijos žingsnio Mėnulyje (video) (0)

Mėnulio didvyriai (iš kairės į dešinę): Nilas Armstrongas, Maiklas Kolinsas, Edvinas Oldrinas | wikipedia.org nuotr

Mėnulio didvyriai (iš kairės į dešinę): Nilas Armstrongas, Maiklas Kolinsas, Edvinas Oldrinas | wikipedia.org nuotr

1969 liepos 20 d. 23 val. 17 min. Lietuvos laiku Mėnulio modulis „Erelis“ su dviem JAV kosminio laivo „Apollo 11“astronautais Edvinu Oldrinu (Edvin Aldrin) ir Nilu Armstrongu (Neil Armstrong) nusileido plačiame tamsios Mėnulio lavos lauke vadinamame Ramybės Jūra.

Sena ir labai drąsi svajonė išsipildė. Žmonės atskrido į Mėnulį!

Po šešių valandų Neilas Armstongas tapo pirmuoju žmogumi žengusiu per nežemiško pasaulio paviršių ir ištarusiu garsiuosius žodžius: „Tai vienas  žingsnelis žmogui ir vienas milžiniškas šuolis žmonijai“.

Šiemet liepos 20 d. švenčiame šį didingo įvykio 45-metį. Armstrongas ir Oldrinas praleido 21,5 val. Mėnulio paviršiuje. Jie surinko ir į Žemę atgabeno 21,5 kg Mėnulio uolienų.

1969 m. liepos 21 d. 20 val. 54 min., Lietuvos laiku, „Erelis“ startavo Mėnulio paviršiuje palikdamas nusileidimo modulio platformą su pritvirtintu įrašu: „Čia žmonės iš Žemės planetos pirmą kartą nužengė į Mėnulį. Liepa 1969, A.D. Mes atėjome su taika nuo visos žmonijos.“

Kabinai susijungus su erdvėlaiviu, Armstrongas ir Oldrinas perėjo į komandinį modulį kur jų laukė trečias astronautas Maiklas Kolinsas (Michael Collins). Atkabinę „Erelį“ jie paliko jį skrieti apie Mėnulį selenocentrine orbita. Praėjus 195 val. 18 min. 21 s. nuo starto iš Žemės, po vienos iš drąsiausių ir nuostabiausių žmonijos istorijoje kelionės, Žemės pasiuntiniai, grįžę iš Mėnulio Ramybės jūros, liepos 24 d. nusileido gimtosios planetos Ramiajame vandenyne.

N. Armstrongo interviu BBC 1970 m.:

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: