Kaune įvyko pasitarimas „Dėl Lietuvos išlikimo“ (video) (57)

Erika Drungytė | stopkadras

Erika Drungytė | stopkadras

Balandžio 26 d. Kaune, Romuvos kino teatre įvyko visuomeninė konferencija „Dėl Lietuvos išlikimo“.

Balandžio 26 d. Kaune, istoriniame kino teatre „Romuva“ įvyko pilietinių judėjimų ir visuomeninių organizacijų atstovų, aktyvių piliečių pasitarimas „Dėl Lietuvos išlikimo“. Jame buvo įvardintos pagrindinės nuostatos, kuriomis privalu vadovautis valstybės kūrimo darbuose, pritarta visų judėjimų telkimuisi ir jungimuisi, išrinktas Nacionalinio susirinkimo organizavimo komitetas. Pasitarime buvo pritarta dviejų skubių reikalavimų Lietuvos Respublikos Seimui ir Generalinei prokuratūrai parengimui ir pateikimui.

Visuomeninių judėjimų vadovai ir kiti visuomenininkai šioje pasitarime aptarė tolimesnius veiksmus, kuriais būtu siekiama išsaugoti lietuvybę ir Tauta.

Skelbiame kelių pranešimų perskaitytų šioje konferencijoje Vaizdo įrašus.

Konferencijos atidarymas ir Algirdo Endriukaičio pasveikinimas:

Romualdo Ozolo pranešimas „Pasiryžimas visuomeniniam budėjimui“:

Erikos Drungytės pranešimas „Valstybę kuria Tauta“:

Konferencijos santrauka:

Konferencijos dalyviai priėmė rezoliuciją: „Dėl žemės pardavimo užsieniečiams moratoriumo, žemės pardavimo užsieniečiams apribojimų ir piliečių tardymų“.

Konferencijos vardu buvo nutarta kreiptis į Generalinę prokuratūrą prašant pradėti ikiteisminį tyrimą dėl piliečių, dalyvavusių inicijuojant žemės referendumą, persekiojimo.

Skelbiame šiuos konferencijoje priimtus dokumentus:

Lietuvos Respublikos Seimui
Lietuvos Respublikos Seimo valdybai
Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei

Dėl žemės pardavimo užsieniečiams moratoriumo, žemės pardavimo užsieniečiams apribojimų ir piliečių tardymų

2014-04-26

Mes, daugelio visuomeninių organizacijų atstovai, o taip pat piliečiai, kurie dalyvavo renkant parašus ir inicijuojant birželio 29 d. referendumą, esame pasipiktinę dėl Tautos atstovybės nepagarbos Lietuvos Respublikos piliečiams, kuriems ji turėtų atstovauti, ir dėl Konstitucijos 2 straipsnio laužymo. Taip pat manome, kad piliečių, kurie pasirašė parašų rinkimo lapuose dėl referendumo inicijavimo, persekiojimas Vilkaviškio rajone yra konstitucinis nusikaltimas.

Jau gegužės 1 d. įsigalios laisvas žemės pardavimas užsieniečiams, nors pagal Seimo nutarimą birželio 29 d. yra paskelbtas privalomasis referendumas dėl 47-ojo Konstitucijos straipsnio pakeitimo. Seime yra įregistruotas Seimo narių grupės parengtas įstatymo projektas (XIIP-1750), kuris nustato, kad iki referendumo rezultatų paskelbimo būtų stabdomi bet kokie sandoriai ar teisės aktai, susiję su žemės nuosavybės perdavimu užsienio subjektams. Nors daugiau kaip penkiasdešimt Seimo narių pasirašė reikalavimą įtraukti šį klausimą į darbotvarkę, tačiau Seimas ne tik nesvarsto šio įstatymo, bet numato visą kitą savaitę nerengti posėdžių, poilsiauti. Taigi gali susidaryti situacija, kai du mėnesius vyks Tautos valiai prieštaraujantys procesai, neteisėtai įsigytos žemės legalizavimas.

Seimas praėjusią savaitę paprastų įstatymų pataisomis kaip kompromisą priėmė vadinamuosius žemės ūkio paskirties žemės saugiklius, bet visai nesvarstė Konstitucinio įstatymo, įgyvendinančio Konstitucijos 47 str. 3 dalį, projekto. O šiame Konstitucijos straipsnyje kaip tik ir yra nustatyta, kad žemės nuosavybės pardavimo užsieniečiams sąlygas nustato konstitucinis įstatymas. Šiuo metu konstituciniame įstatyme nėra nustatyta jokių saugiklių ar apribojimų užsienio subjektams, todėl gali susidaryti situacija, kai vadinamieji saugikliai bus taikomi tik Lietuvos piliečiams, bet ne užsieniečiams. Netgi Seimo Teisės departamentas nustatė, jog apribojimai dėl žemės įsigijimo, kuriuos priėmė Seimas, prieštarauja dabar galiojančiam konstituciniam įstatymui, todėl pažeidžia teisės aktų hierarchijos principus ir bus niekiniai.

Atsižvelgdami į šias aplinkybes, reikalaujame skubiai, dar iki gegužės 1 d., kviesti neeilinį Seimo posėdį ir ypatingos skubos tvarka svarstyti tris klausimus:

 1. Žemės pardavimo užsieniečiams moratoriumas iki referendumo rezultatų nustatymo (LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS 47 STRAIPSNIO 3 DALIES ĮGYVENDINIMO KONSTITUCINIO ĮSTATYMO NR. I-1392 GALIOJIMO SUSTABDYMO LAIKINASIS ĮSTATYMO PROJEKTAS Nr. XIIP-1750).
 2. Žemės pardavimo užsieniečiams apribojimai (LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS 47 STRAIPSNIO 3 DALIES ĮGYVENDINIMO KONSTITUCINIO ĮSTATYMO NR. I-1392  PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTAS Nr. XIIP-1589), kurie įsigaliotų, jei birželio 29 d. referendumas neįvyktų, arba jei Tautos sprendimas būtų nepriimtas.
 3. Policijos generalinio komisaro pasiaiškinimas dėl piliečių, pasirašiusių referendumo parašų rinkimo lapuose, tardymų Vilkaviškio rajone.

Piliečių pasitarimo vardu – Erika Drungytė

•••••••

Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai
Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui Dariui Valiui

Dėl piliečių, dalyvavusių inicijuojant referendumą, persekiojimo

2014-04-26

Kaunas

Iš žiniasklaidos sužinojome (žr. pridedamus straipsnių nuorašus), kad policija Vilkaviškio rajone ir galimai kitur tardo piliečius, kurie pasirašė parašų rinkimo lapuose dėl referendumo, siekiančio pakeisti 9-ąjį, 47-ąjį ir 147-ąjį Konstitucijos straipsnius, inicijavimo.

Piliečių, balandžio 26 d. susirinkusių į pasitarimą Kaune, Romuvos kino teatre, nuomone, tai yra LR piliečių, siekiančių pasinaudoti referendumo teise, persekiojimas, kuris yra draudžiamas įstatymų ir užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 172 straipsnį, nustatantį atsakomybę už trukdymą pasinaudoti referendumo teise.

Atkreipiame dėmesį, kad tai yra trukdymas ne tik dėl šio konkretaus referendumo, bet ir piliečių gąsdinimas, terorizavimas siekiant sutrukdyti galimas kitas iniciatyvas dėl būsimų referendumų, todėl prašome dėl šių veiksmų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų pagal LR BK 172 straipsnį.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

57 komentarai

 1. pensininkas:

  Eilinis pasišnekėjimas? Išliks Lietuva, ar ne? Kodėl nesukurtas Lietuvos išlikimo komitetas (sąjūdis), neišrinkti jo lyderiai? Kodėl nedalyvavo Z.Vaišvila, N.Puteikis, R.Paulauskas? Kodėl nepasisakyta, ką rinkti į prezidentus ir europarlamentą, kad Lietuva išliktų? Nesuprantu Lietuvos išlikimo konferencijos tikslo. Nejaugi nueinama į pogrindį?

  • Rasa:

   Argi gali kas nors šiandien pasakyti, už ką balsuoti? Kol kas patys kandidatai slapstosi už keistų rinkiminių pažadų, nieko bendro neturinčių su Prezidento pareigomis. KODĖL jie slepia savo planus, KAIP bendraus su ES? Ar jie netęs klūpančios prieš Briuselį Lietuvos Suvereniteto naikinimo procesų?
   Štai gerb. Z.Vaišvila , nematydamas aiškios kandidatų pozicijos, pateikė kandidatams klausimus http://alkas.lt/2014/04/25/z-vaisvila-es-nusimeta-kaukes-ir-lietuvoje/- atsakymų nėra. Tai ar mes galim pasitikėti ir balsuoti už kažkurį kandidatą? Ne. Ir kas gali už tuos kandidatus atsakingai užgarantuoti, kad jie mūsų nepaves? Per daug neaiškūs tipai…

   • pensininkas:

    Rasa, aš galiu pasakyti. Balsuoti reikia už tuos, ką turim dabar geriausio. Už N.Puteikį ir Tautininkų sarašą.

    • Rasa:

     Kalbu apie kandidatus į Prezidentus, ne apie svetimo parlamento rinkimus. Jūs siūlot katę maiše NP ir neargumentuojat. Yra daug pateiktų klausimų. Kandidatas turėtų atsakyti į juos ir prisiimti atsakomybę RAŠTU, o ne žodžiu, ar juo labiau, per savo atstovus. Nesulaukiam, jis tik tekalba apie kai kuriems rinkėjams “ausiai mielas” socialines ir teisines temas, o Prezidento pareigų ESMĘ nutyli. Įdomu, kodėl? Renkame juk ne ministrą, ne merą ar Seimo narį. Kol kas neturim pagrindo pasitikėti nepažįstamu ir laiko nepatikrintu (kritinėse valstybės gyvenimo situacijose) asmeniu.

     • pensininkas:

      O už ką pati balsuosi? Vis dar galvoji? Nori raštiko patvirtinimo? Dėl ko?

      • atsakymai:

       gaila, ne atidžiai skaitote visus alko straipsnius ir komentarus. Tiek to, pasikartosiu.
       1.Patikimo kandidato nematau, tarp 7-uko tokio nepažįstu. Planuoju nedidinti rinkėjų skaičiaus, naudingo tik burokevičininkei. Nenoriu teptis š… rankų, lygiai kaip ir prieš 5 metus- bent jau sąžinė rami liko. 2. Nėra apie ką galvoti, kol galimi 2 kandidatai neatskleidžia savo būsimo prezidentavimo planų ir, kas svarbiausia- santykių su ES. 3. Yra pateikti klausimai (labai prašau, skaitykit atidžiau straipsnį ir komentarus) http://alkas.lt/2014/04/25/z-vaisvila-es-nusimeta-kaukes-ir-lietuvoje/?comments#comments . Kandidatai, jei tikrai pažadėtų visomis jėgomis ginti Lietuvos nacionalinius interesus (žinoma, tam priešinsis mūsų eurobolševikai ir ES vadukai), privalo p r i s i e k t i. Vien pakalbėti be priesaikos pasirašytinai- liks vien tuščios rinkiminės bereikšmės kalbos. Jei Jums, Pensininke, tai nesvarbu- jūsų pasirinkimo valia, bet daugeliui Suvereniteto tema bene pati svarbiausia ir skaudžiausia.

     • Klausimas:

      Maža pasirašyti kažkokius pasižadėjimus, juo sreikia sugebėti įgyvendinti. O sugebėjimą įgyvendinti gali įvertinti tik tas kas moka valdyti ir turi patirties. Šiandieniniai politikai tik kalba, bet daro visai ką kita.
      Todėl aktualu ugdytis valdytojus (būtent valdytojus, prezidentai, seimai tai tik lėlės).

 2. Pilietis:

  Palaikau Pensininko komentarus.Patarimai Šliužui- reikėtų ne paneiginėti referendumo prieš žemės pardavimą idėjos, o tik išryškinti mintis apie tuo pat šio referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams metu keliamus suvereniteto atstatymo ir 100 tūkst. parašų referendumui klausimus,nes šiaip susidaro painiava- tai kogi mes norime..

 3. Kažin:

  Grėsmę Lietuvos išlikimui praktiškai nuo Mindaugo (Lietuvos vyskupės kūrimas ir Vito vyskupu skyrimas), o gal net nuo Netimero laikų kėlė ir kelia Lenkija (Mozūrija), tam ji kvietėsi netgi kryžiuočių (Vokiečių) ordiną.
  Tą pačią lenkinimo politiką, dabar vadinamą “kresų politika”, Lietuvos ir regiono atžvilgiu Lenkija vykdo ir šiuo metu. Ir tas yra realiausias ir konkrečiausias pavojus Lietuvai.
  Grėsmė iš ES Lietuvos išlikumui, jeigu ji yra, tai yra lygiai tokia pati visoms ES valstybėms.
  Kas dėl čia keliamų ES grėsmių Lietuvos išlikimui, tai tas yra tik asmenų tarpusavio partinis politikavimas, kuris yra toks lėkštas, kad net koktu darosi…

  • Kęstutis:

   Lenkija, Vatikano “verslo planas” – kaip sunaikinti Lietuvą…

   • Kažin:

    Nemanau, kad Vatikanas buvo ar būtų suinteresuotas sunaikinti Lietuvą, tai – 100% Lenkijos interesas…

    • Šviesulys:

     Pagrįskite savo teiginius. Dar prisiminkite: krikščionybės pagrindas judaizmas.

     • Kažin:

      Apsišvietusiam žmogui akivaizdžių dalykų pagrindimai nereikalingi…

      • Klausimas:

       Apsišvietimas visoks gali būti. Padėstykite savo apsišvietimą ir tada bus aišku kieno tai šviesa ir ar ilgai ji švies.

       • Kažin:

        Savo apsišvietimą išreiškiu komentaruose, tad, jeigu tuo domitės, tai skaitykite juos ir manykite sau…
        Beje, manau, kad apsišvietimas yra apsišvietimas, jis negali būti “visoks”…
        O vertinimai “kieno tai šviesa” jau yra nuomonė, kuri, akivaizdu, gali būti “visokia”…
        Taigi, nebūkite primityvus.

        • Klausimas:

         Deja apsišvietimas gali būti visoks ir jūsų teiginys apie asmeninį apsišvietimą yra tik jūsų nuomonė. Siaurai į viską žiūrite.
         Apsišvietimas reikštų konkrečių reiškinių, supratimą, bei juos pagrindžiančių faktų matymą. Todėl ir klausiu remiantis kuom grindžiate teiginius apie Vatikaną ir Lenkijos interesus. Faktus pateikite.

    • Kemblys:

     Katalikai yra broliai ir sesės Kristuje, jiems nėra tautų. Lietuvos gal nenaikintų, bet tautiškumą labai pakerta ta visų tautų brolybė, dar katalikai bedieviškai bjauroja lietuvių kalbą svetimžodžiais.

    • Kęstutis:

     Dabar gal jau tik Lenkijos (abejoju), bet Lietuvos naikinimas prasidėjo su naikinamaisiais Kryžiaus žygiais. Popiežiaus laikysena, kai lenkai atseit pavogė Vytauto karūną, jokių lenkų pasmerkimų ar kitokių pabarimų. Galima gi buvo iškart atsiūsti ir kitą karūną… Apskritai Vytauto “karūnavimas”, buvo bendras lenkų ir popiežiaus suokalbis prieš Lietuvą ir Vytautą. O Vytautas per savo “gudrumą” galų gale ir pats išsidūrė… Vėliau jėzuitų ordino įkūrimo tiesioginė paskirtis, “atpratinti” lietuvius nuo kalbos, nuo liaudiškų dainų, apeigų. Iki pat XVI a. Lietuvoje galiojo mirties bausmė už “pagoniškų” giesmių giedojimą, vėliau bausmės “sušvelnintos” iki prirakinimo prie bažnyčios vartų, nelaidojimo bendrose kapinėse ir t.t. Dar Kudirka klausinėjo kaime moterėlių – kodėl jos nesirengia tautiškais drabužiais? Tai, kad kunigėlis neleidžia pagoniškais apdarais rengtis… Vilniaus krašto ir ne tik, lenkinimas vyko per božnyčias. Vilnius buvo Lenkijos parapija iki pat 1994 metų…

     • to Kestutis:

      Ir šiais laikais yra antilietuviškų kunigų tokių kaip vyskupas Jonas Boruta (pan Jan Borūta) kuris uždraudė Maironio jubiliejinį koncertą Palangos bažnyčioje.O labiausiai mane pritrenkė S.Tamkevičius ir kiti vyskupai dėl Lietuvos žemės išpardavimo.

      • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

       Referendumo iniciatyva išryškino labai daug
       Lietuvos priešų – budelių.
       Dabar.
       Galvokim kaip priversti LRT dirbti Lietuvos naudai. Juk mes mokesčių mokėtojai mokam pinigus LRT darbuotojams. Jei LRT tylės, tai referendumas nebus panašus į referendumą. Visi Lietuvos piliečiai turi būti kviečiami į birželio 29-os gyvybiškai svarbiausią referendumą. Tai LRT pareiga.
       Nuo rytojaus prasideda klaikios dienos – Lietuvos žemės pardavimo įteisinimai svetimšaliams.

      • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

       Bet koks bandymas įteisinti Lietuvos žemę užsieniečiams man negalioja, o surašyti popiergaliai mažiau verti net už tupyklos popierių : )

  • Žemaitis:

   Gėsmę lietuvių tautai ir valstybei nuo X amžiaus kėlė pirmiausiai vokiečių Ottonų imperija, nukariavusi ir užvaldžiusi didumą Europos ir užvadžiusi Vatikaną. Su Brunonu – Gregorijumi V- nuo 996 metų vokiečiai, užvaldę Vatikaną, dar 85o jį valdė ir išnaudojo KRYČIAUS KARAMS prieš Lietuvą ir kitas karalystes ir tautas. Vokiečiai, ir lenkus jėga nuo 966 metų krikštydami siekė juos sugermaninti. Ir tik lenkų vyskupai, apgavę vokiečius, sudarę kląstingą sandėrį su Vatikano valdytoju, ir prikalbinę suslavėjusį bei suprovoslavėjusį Jogailą, siūlydami didžiulę karjerą, piršdami jau ištekintą už vokietuko hercogiuko nepilnametę Jadvygikę, , šv.Tėvo išskirtą, sutuokė su Jogaila. Jogailą, negailestingą Lietuvos karaliaus Kęstučio žudiką, didžiausią visų laikų garbėtrošką – egoistą, pasiskaelbusį Didžiosios Lietuvos – Lenkijos karaliumi, pripažintu ir palaimintu Vatikano. Tai susvetimėjęs Jogaila išdavė lietuvių tautą ir senąjį KRIKŠČIONIŠKĄJĮ TIKĖJIMĄ,savu 1386 metų įsaku paskelbęs Katoliskų religiją – valstybine. Ir tuo pačiu leidęs lenkams išžudyti visus mūsų Kryvius ir Vaidilutes, sugriauti visas Krikščioniškąsias šventoves. Liūdna, bet prie to žudymo prisidėjo ir Vytautas, taip pat siekęs Europinės garbės per Vatikano pripažinimą.
   Man labai skaudu, kai mes – lietuviai taip lengvai prisiimame graikiškas- lenkiškas, vokietiškas pravardes- PAGANI, CUT-ALL-X-sų, PAPIEŽ-ių, ar KALENDŲ ir kitokius kitataučių žodžius, atneštus mūsų tautos GENOCIDO METAIS. Būkime kilniais ir nebevartokime tų barbarizmų- gerbkime save ir mūsų gražiąją lietuvių kalbą.

 4. Rasai:

  Jei daug atsiras besilaikanciu tokios pozicijos,kaip Jus-gausite ta prezidenta,kurio nusipelnete.Uz jus prabalsuos kiti,kurie zino ko nori…

  • Rasa:

   situacija neeilinė- nei vienu kandidatu NEPASITIKIU ir kol kas pasisakau PRIEŠ visus. NIEKADA NIEKO nesprendžiu “belekaip”- neįsitikinusi 100 proc. Tai reiškia, bet kuriuo atveju, “gausiu” “parinktą” prezidentą. Manau, taip pat ir Jūs gausite, nes net ir tarp 2 “iš bėdos tinkamų” kandidatų rėmėjų stovyklų- išsiskaidymas beviltiškas, rezultate- 0… Beje, aš kol kas nekalbu apie II- principinį- turą…

   • prasmė:

    į tuos tamstos rašymus galiu pasakyti:varge tu mano”.Tiesiai šviesiai sakykit kam norit padėti:)Ar ir savimi nepasitikite?:)

   • Klausimas:

    Renkant valdytoją, reikia žinoti, o jūs kalbate apie tikėjimą, kas labai jau primena religiją. Esamoje sistemoje NIEKADA, nežinosi kas yra kas – visi tie kandidatai toli ir juos mažai kas pažįsta, kad pasakyti kokie jie yra gyvenime.

    • ?:

     prie ko tikėjimas? PASItikėjimas ateina su laiku ir tik – jei aiškiai matomi žmogaus siekiai, darbai ir rezultatai.

     • Klausimas:

      Pridedi prie tikėjimo PASI ir gauni kitą žodį, bet jo šaknis ta pati – tikėjimas.

      • prasmė:

       mielieji, išsidejuokit, išsidejuokit savam kampe ir tada ateikit bendrauti.Gal nors prieš Eriką turėtų būti nepatogu?Tikrai yra ko iš jos pasimokyti.

      • ulialia:

       klausimėliui ir tam, “salotiniam” teksto suvokimo problemos. Kas jum neaišku, jei nėra žinių apie žmogų, tai nėra ir PASItikėjimo.
       Oj… vargų vargelis. Žiūrim, klausom visų kandidatų. šlykštimės Lietuvos neDalia, vaikų Estreliniu tvirkintoju komunistu Balčyčiu, bloga žiūrėti į Zuoko nusišnekėjimus, norisi užčiaupt ruso-lenkų draugą Tomaševskį, nerimą kelia politinis neapsisprendėlis Paulauskas, keičiantis partijas ir savo principus (bent jau dėl Upsapsicho- nuo teisimo iki draugystės) 180 laipsnių kampu, likusieji kalba vėjus apie nieką, o Lietuvos Valstybės ateities jų kelyje visiškai nematom. Nors ką ten nematom- visi pasiruošę parduot LT valstybingumą, atsisakyt valstybingumo simbolių.
       Vemt norisi nuo visų tokių kandidatų.

 5. A - Rasai.:

  Taip, kandidatai nėra visiškai aiškūs. Bet net Jėzus Kristus nebuvo iki galo aiškus. Tiesiog rinkim tą, kuris leis žengti bent žingsnį teisinga kryptimi. O toks ten yra tik vienas. Bet tam reikia labai pasistengti. Šiek tiek pasistengti neužtenka. Todėl kol kas vilties nedaug.

 6. kūlgrinda:

  Komentaruose tušti ginčai . Svarbiausias uždavinys dabar- pasitelkti jaunimą, kuris suvoktų , pagaliau , kad jie yra lietuviai, kad Lietuva -jų šalis,kad jie už ją atsakingi. O dabar jie užliūliuoti vartotojiškos pseudoideologijos,kad viską galima pasirinkti,lyg kokiam supermarkete:tėvynę, tautybę , nęt lytį ir t.t..Jeigu šito nepadarysim,jokios konferencijos ir suvažiavimai , ginčai komentaruose, nepadės.

 7. Atsakymai:

  Vaišvila ir Paulauskas neatvyko, Puteikis dalyvavo. Konferencijos pagrindinė mintis – sukurti nepriklausomą tautinę valstybę, nes ji nebuvo sukurta, o tik pradėta kurti ir sutikus su visomis net neapsvarstytomis sąlygomis prijungta prie imperines užmačias puoselėjančios sąjungos, bendromis visų pilietinių ir visuomeninių judėjimų pastangomis, budinant ir šviečiant. Sukilimas ir maištas galimas tik tada, kai mobilizuosis tauta. Bent jau 15 proc. bus vieningi ir judėjimas eis iš apačios, o ne bus nuleistas iš apačios. Kad būtų išrinkta Tautos taryba, reikia tautos atstovų, kurie balsuotų ir atiduotų pasitikėjimo balsą už asmenybes, dirbsiančias Tautai. Tautos atstovai galės susiburti Tautos susirinkime, kuriam ir reikia pasirengti.

 8. Atsakymai:

  *o ne bus nuleistas iš viršaus (pataisymas)

 9. )..(:

  o Dieviškoji Malonybė A.C. Bhaktivedanta Svami Prabhupada sakė:

  “Kaimo bendruomenių sukūrimas – labai svarbi mūsų judėjimo dalis. Mes turime tapti nepriklausomais, tai yra patys užsiauginti duoną ir apsirūpinti pienu. Tuomet apie nepriteklių nebus ir kalbos. Kaimo bendruomenes reikia vystyti pagal idealios visuomenės (varnašrama-dharmos), kuri pagrįsta natūralios produkcijos gamyba, o ne pramone, pavyzdį.” 1974.12.18-os dienos laiškas.

  Grūdinės kultūros bei daržovės – tikrasis maistas. Žmogui skirta valgyti įvairius grūdus, daržoves, vaisius ir t. t., o gyvūnai ėda grūdų atliekas bei daržoves, žolę, augalus ir t. t. Žmonės, įpratę valgyti mėsa, taip pat priklauso nuo augalijos, nes be jos neįmanoma auginti gyvulių maistui. Tad, visų pirma mes priklausome nuo laukų produkcijos, bet ne nuo stambių fabrikų. Derlių augina lietus, o jį siunčia Indra (Perkūnas), Saulės, Mėnulio bei kiti pusdieviai. Visi jie – Viešpaties tarnai. Viešpatį galima patenkinti aukomis, o jų neatliekantis žmogus patirs nepriteklių – toksai gamtos dėsnis. Todėl yajna (auka), o ypač sankirtana-yajna (kolektyvinis Šv. Vardo giedojimas), kuri skirta mūsų laikams, turi būti atliekama bent jau tam, kad nestigtų maisto. (B.g. 3.14)

  Viešpaties valia pasaulyje visko yra pakankamai. Ir išmintingai panaudojant šias dovanas, galima gyventi taip, kad nebūtų jokių konfliktų tarp žmonių, tarp žmogaus ir gamtos ir tarp žmogaus ir gyvulių. Viską valdo Viešpats ir jeigu Jis patenkintas, tai ir visa gamta bus patenkinta. Vandeningos upės tręš žemę, vandenynai teiks apsčiai mineralų, perlų ir brangakmenių, miškai dosniai aprūpins mediena, vaistais ir šaknimis. Metų laikų kaita apdovanos gausiu gėlių ir vaisių derliumi. Nenatūralus gyvenimo būdas, priklausant nuo fabrikų ir staklių produkcijos, gali atnešti taip vadinamąją laimę tiktai nedaugeliui, milijonų sąskaita. Kadangi žmogaus energija eikvojama pramoninei gamybai, natūralių produktų gamyba mažėja ir dėl to žmonės kenčia. Neturėdami tinkamo išsilavinimo, paprasti žmonės, seka pasiturinčių klasių pavyzdžiu, tai yra, eksploatuoja gamtos resursus. Tai gimdo aršią konkurenciją tarp pavienių žmonių ir tarp valstybių. Ir nėra specialiai parengto Viešpaties atstovo, kuris galėtų įvesti tvarką. Tam, kad apvalyti žmoniją ir atsikratyti visų atgyvenų, mes turime išanalizuoti šiuolaikinės civilizacijos ydas, lygindami ją su šiame posme pateikiamu aprašymu ir pasekti Maharajos Yudhisthiros pėdomis. (Bhag.1.10.5)

 10. ANTISAUGIKLIS:

  Šiandien ir Grybauskaitė dar kartą spjovė Tautai į veidą – pasirašė tą antikonstitucinį, su morale nederantį ir skaldantį visuomenę (į privilegijuotuosius ir tų privilegijų neturinčius) Žemės įsigijimo SAUGIKLIŲ įstatymą!
  Tad jei valdžia taip elgiasi su tauta – kas belieka! Tik emigruoti! Arba, žinoma, kovoti su visokiais “saugiklininkais”. Nieks neturi tesės atimti Lietuvos piliečiams galimybę nusipirkti žemės. Ir nesvarbu, kur jis gyveną. ŽEMĖ ŠVENTA! Ir kaip sakė “mėnesienos kapitono” tėvas – ŽMOGUS BE ŽEMĖS – TAI NE ŽMOGUS.
  O dabar Seimas, su Grybauskaitės palaiminimu, atėmė teisę mums būti žmonėmis! Ką gero galima apie tokius pasakyti! Trūksta žodžių!

  Balsuokime už NAGLĮ PUTIEKĮ! Tikiu, kad Jis, tapęs Prezidentu, nutrauks tautos skaldymą į privilegijuotus ir tų privilegijų neturinčius!

  • rokas:

   Jei tiki- eik į bažnyčią , žegnokis ir melskis. Šičia jau vienas kolega apie tai užsiminė. O aš labai norėčiau išgirsti patvirtinimą iš paties Puteikio, kaip jis padarys tai, ką jūs prižadate garantuodami už jį. Labai įdomu, kaip jis tą stebuklą įvykdys tebesant dabartiniams seimui , vyriausybei ir visom kitom valdžiom? Noriu iš jo išgirst kokį veiklos mechanizmą panaudos, kad neutralizuotų visus valdžios parazitus.

   • bartas:

    “rokai” ar negirdėjai N. Puteikio nuogastavimus. Kad jei Tauta nepadės , tai jo prezidentavimas tęsis tik 2-3 mėn. Reiškia, N. Puteikis , žino ir supranta prieš kokius parazitų pulkus užsimojo.

 11. Žemaitis:

  Gerbiamieji Konferensijos dalyviai, rašykite kreipinį į mūsų tautos pedagogus, kurie arčiausiai prie tautos ištakų, kad jie ateitų į mūsų tarpą, kad jie eitų per vaikus į mūsų šeimas, į mūsų lietuvių tautą, ir rodytų tą būtiną Lietuvių tautos gelbėjimo kelią, kad vestų lietuvių tautą su mumis. Manau, ir tikiu, kad mokytojai būtinai prisidės prie Lietuvių tautos gelbėjimo. Pirmiausiai į Lietuvių kalbos, Lietuvos istorijos, geografijos mokytojus – Jie – privalėtų būti drauge su mumis. Kuo skubiau organizuokime mokytojus ir kvieskime į mūsų gretas.

 12. Rasa dirba Grybauskaitei...?:

  Moteris arba klaidžioja rūke pati ,arba kolaborantės naudai samoningai naiviai abejoja vienintelio reformatoriško ir doro kandidato nenaudai .O ga ta asmenybė rinko parašus netikusiam kandidatui ir dabar lieja apmaudą ,pasitelkdama kai kuriuos individualistinius Vaišvilos poelgius…
  Visi demokratai ir patriotai turi dirbti Naglio naudai, o rasytės su žydromis neužmirštuolėmis atlapuose tam gan subtiliai trukdo..

 13. )..(:

  ,,Š. m. gegužės 1 d. Kaune, Laisvės alėjoje, 12 val. vyks eisena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į opias jaunimo įdarbinimo, darbo sąlygų problemas. Po universiteto ar kitos mokslo įstaigos baigimo daug jaunų kvalifikuotų specialistų užplūsta darbo biržą. Tačiau………..”ekspertai.eu

 14. Atgalinis pranešimas: Kas tas Romualdas Ozolas ? | Klubas SAVASTIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: