Vakarams stebint Putinas jau aneksavo Krymą (video) (5)

Stopkadras

V.Putino kalba | stopkadras

Kovo 18 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nepaisydamas vadinamųjų JAV ir ES „sankcijų“  davė nurodymą pritarti Rusijos ir Krymo susitarimo dėl šio Ukrainos regiono priėmimo į Rusijos Federacijos sudėtį projektui.

Be to, V.Putinas įsakė kovo 18 d. 15 val. (13 val. Lietuvos laiku) sukviesti Rusijos valdžios organų atstovus, kad išklausytų jo kalbos skirtos Krymo „priėmimui“ į Rusijos  Federacijos sudėtį.

Maskvos komunalinėms tarnyboms duotas nurodymas paraginti maskviečius, kad savo balkonuose iškabintų Rusijos vėliavas.  Komunalinių tarnybų darbuotojai į butus išnešioja vėliavąs  ir prašo gyventojų, Krymo prijungimo proga iškabinti jas balkonuose, o dar geriau – patiems išeitį į balkonus ir mojuoti vėliavomis…

Papildyta:

14:00 val. Maskvoje pasirašyta sutartis tarp Rusijos ir Krymo pagal kurią Krymas „priimamas“ į Rusijos Federacijos sudėtį. Sutartį pasirašė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir patys sau titulus prisiskyrę: Krymo „premjerministras“ Sergejus Aksionovas, Krymo parlamento „pirmininkas“ Vladimiras Konstantinovas, bei Sevastopolio „meras“ Aleksejus Čalas.

13:30 val. V. Putino pareiškimo apie Krymo „respublikos“ „priėmimą“ į Rusijos Federaciją stebėti buvo sukviesta visa aukščiausia Rusijos valdžia, visų svarbiausių Rusijos valdžios organų atstovai. Salėje sėdėjo ir Krymo marionetinės valdžios „premjeras“ Sergejus Aksionovas.

V.Putinui savo kalboje Krymo bei Sevastopolio gyventojus pavadinus Rusijos piliečiais salėje nuaidėjo  garsios ovacijos.

Nors savo kalboje Sovietų Sąjungą V.Putinas ir pavadino totalitarine valstybe, tačiau apgailestavo, kad jinai suiro ir Krymas tapo nepriklausomos Ukrainosdalimi.  Dėl to, jo žodžiais tariant, Rusija pasijuto „ne apvogta, o apiplėšta“.

Susitarimus dėl Ukrainos teritorinio vientisumo V. Putinas aiškino noru palaikyti „gerus kaimyniškus“ santykius su Kijevu. Tačiau dabar, jis sakė, šių gerų santykių ir „demokratinės civilizuotos valstybės“ požymių jis nebematąs, nes, pasak jo, rusai Ukrainoje asimiliuojami ir kitaip diskriminuojami.

V. Janukovyčiaus nuvertimą V.Putinas pavadino perversmu. Pasak jo pagrindiniai perversmo organizatoriai buvo „nacionalistai, rusofobai ir antisemitai“. Todėl, pasak V.Putino, Ukrainoje nėra teisėtos valdžios. Todėl, esą, nėra su kuo ir kalbėtis.

Krymo „referendumą“ V.Putinas vadino laisvu ir demokratišku.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

5 komentarai

 1. Žemaitis:

  Štai kaip paprasta turtingam daryti tai, ką nori.Nėra nei Euro, nei JAV, nei NATO , nei kitokių gynėjų. Štai kokioje padėtyje yra ir Lietuva. Tie keli svetimi lėktuvėliai, pakilę išspūstų namo , iš kur atskridę, pajautę rusišką jėgą. Ir ar reikia mums – bejėgias , mažyliukams lietuviams dabar tampyti slibiną už uodegos, kai didieji neturi jėgų? Kai belieka tik tyliai laukti, kur pasuks sekantį grobuonišką žingsnį slibinas: ar į Latviją, Estiją ar į Lietuvą? Dar nežinome, ką lenkai iškrės šiuo sudėtingu momentu? Lenkų žvalgai gerai žino, ką planuoja NATO ir JAV.
  Tai gi belieka tik laukti…Liūdna, kad mes patys save nuginklavome, nesekdami izraelitų pavyzdžiu, kaip avinai pakusdami kitų nuorodoms ir įsakymams. Liūdna , kad 6oo metų okupacijų metų okupantų įdiegtas į mūsų tautą Vergų sindromas neleidžia galvoti ir daryti SAVARANKIŠKUS SPRENDIMUS DĖL SAVISAUGOS IR SAVIGINYBOS, DĖL APSIGINKLAVIMO MODERNIAUSIAIS GINKLAIS.

 2. Pikc:

  “V. Janukovyčiaus nuvertimą V.Putinas pavadino perversmu. Pasak jo pagrindiniai perversmo organizatoriai buvo „nacionalistai, rusofobai ir antisemitai“.” – Kai pagalvoji – o juk “liberast-tolerastiškieji” veikėjai Lietuvos patriotus irgi vadina praktiškai lygiai taip pat – tik “-fobams” kitokį prišdėlį parenka – pagal situaciją. Verčia susimąstyti… 🙂

 3. Atgalinis pranešimas: Okupantai Kryme bando užgrobti Ukrainos karines bazes. Yra žuvusiųjų. | Alkas.lt

 4. Algimantas Sabaliauskas:

  “Vakarų” sankcijos Rusijai tokios “rimtos”, kad straipsnio pavadinimą norisi skaityti “Vakarams pritariant…”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: