Vasario mėnesį Lietuva pirmininkaus Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai (0)

JTOVasario 1 dieną, prasidėjo mėnesį truksiantis Lietuvos pirmininkavimas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai. Tokia pareiga mūsų šaliai dar teks kitąmet.

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nenuolatine nare sausį tapusi Lietuva 2014 m. taip pat vadovauja dviem komitetams ir vienai darbo grupei.

„Lietuva vadovauja Kovos su terorizmu komitetui bei kuria naują – sankcijų Centrinės Afrikos Respublikai komitetą. Jis turės užtikrinti, kad visi žmogaus teisių pažeidimai būtų fiksuojami, o kaltiesiems būtų pritaikytos sankcijos. Pirmininkavimo metu taip pat daug dėmesio skirsime teisės viršenybės principų taikymui Jungtinių Tautų misijų veikloje, taip pat civilių, ypač vaikų ir moterų, apsaugai konfliktų zonose“, – sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nare 2014–2015 metų laikotarpiui Lietuva buvo išrinkta praėjusį spalį. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą sudaro nuolatinės ir nenuolatinės narės – iš viso 15 šalių. Pirmininkavimas Saugumo Tarybai trunka vieną mėnesį, o pirmininkaujančių šalių eilė nustatoma abėcėlės tvarka.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: