Išleista D. Beliauskienės knyga „Lietuvių tautinis kostiumas. Pirštinės ir kojinės“ (0)

Knygos viršelisLeidykla „Mintis“ išleido Dalios Bernotaitės-Beliauskienės knygą „Lietuvių tautinis kostiumas: Pirštinės ir kojinės“.

Šioje knygoje įamžinta beveik 400 pirštinių, riešinių ir kojinių pavyzdžių iš visos Lietuvos. Tai Lietuvos dailės muziejaus turimų megztų liaudies tekstilės gaminių dalis, pateikta katalogo forma.

Knygoje apžvelgiamos atskirų šalies regionų (Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos ir Suvalkijos) mezgimo tradicijos, pradedant spalvinės gamos įvairove, ornamentika, baigiant mezginių modeliais, jų puošyba. Leidinyje daugiausia dėmesio skiriama pirštinėms – galima susidaryti aiškų regionuose vyravusių  mezgimo tradicijų vaizdą, regionus lyginti tarpusavyje.  Daug mažiau aprašomos riešinės ir kojinės, tačiau pateikti pavyzdžiai netikėtai nustebina ir daug mezginių mačiusius žmones.

Savo turiniu knyga traukia tiek ir tautodaile besidominčius skaitytojus, tiek ir mėgstančių rankdarbius bei ieškančių originalių idėjų žmonių grupes.

Dalia Bernotaitė-Beliauskienė – etnografė, istorikė, Lietuvos dailės muziejaus liaudies tekstilės rinkinio saugotoja ir tyrinėtoja, muziejuje dirbanti nuo 1985 m., daug metų dalyvaujanti parodose lietuvių materialinei ir dvasinei kultūrai rinkti. Straipsnių apie lietuvių liaudies audinius ir drabužius, katalogo „Lietuvių moterų drobulės“ (2004) autorė, kelių leidinių ir katalogų bendraautorė ir sudarytoja.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: