Paminėtos 1988 metų Armėnijos žemės drebėjimo aukos (0)

Giumri sugriautas namas. „Wikipedia“ nuotr.

Giumri sugriautas namas. „Wikipedia“ nuotr.

Prieš 25 metus gruodžio 7 dieną 7,2 balo stiprumo žemės drebėjimas  sukrėtė Armėnijos šiaurės vakarus.

Buvo visiškai sugriautas Spitako miestas ir 58 kaimai, iš dalies sugriauti Stepanavano, Giumri (buvęs Leninakano), Vanadzoro (Kirovakano) miestai ir dar apie 400 gyvenviečių. Žuvo apie 25 tūkst. žmonių, 19 tūkst. sužeista, daugiau nei pusė milijono neteko pastogės iš kurių dalis dar ir šiandien gyvena laikinuose pastatuose. Keli tūkstančiai be pastogės likusių armėnų buvo priglausti Lietuvoje.

Didelį sugriovimų mastą lėmė žemės drebėjimo zonai nepritaikyti pastatai. Gelbėjimo operaciją apsunkino šaltis, sniegas, gelbėjimo technikos trūkumas.

Giumri – buvęs Leninakanas – vienas tų miestų, kuriame dirbo daug gelbėtojų iš Lietuvos. Pagalbą organizavęs tuometis ministrų tarybos pirmininko pavaduotojas Vilius Kazanavičius sako, kad vaizdas, kurį išvydo atvykęs, buvo baisesnis nei Černobylyje, kur jam yra tekę būti iškart po avarijos.

„Iš po griuvėsių [žmonės] šaukėsi pagalbos. O kaip išgelbėti?“, – prisiminimais dalinosi buvęs LTSR Ministrų Tarybos pirmininko pavaduotojas Vilius Kazanavičius, o jį cituoja LRT televizijos naujienų tarnyba.

Lietuvos armėnų sąjunga ir Armėnijos ambasada šiandien dėkojo lietuviams, anuomet padėjusiems jų tautai. Gelbėtojams įteiktos padėkos.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: