Prezidentė išimties tvarka suteikė Lietuvos pilietybę sportininkei I.Tobias (23)

I.Tobias ir D.Stagniūnas, „Wikipedia“ nuotr.

I.Tobias ir D.Stagniūnas, „Wikipedia“ nuotr.

Gruodžio 2 d. Vadovaudamasi Konstitucija, Pilietybės įstatymu ir atsižvelgdama į Pilietybės reikalų komisijos siūlymą, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo Jungtinių Amerikos Valstijų pilietei Izabellai Tobias išimties tvarka suteikė Lietuvos Respublikos pilietybę.

Prezidentė atsižvelgė į tai, kad ledo šokėjų pora I. Tobias ir Deividas Stagniūnas jau yra iškovoję teisę dalyvauti 2014 metų žiemos olimpinėse žaidynėse, kuriose atstovaus Lietuvos valstybei. Ši sportininkų pora patenka į pajėgiausių Europos žemyno ledo čiuožėjų dešimtuką ir pasaulio penkioliktuką, yra vieninteliai Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovai, turintys teisę atstovauti Lietuvai kitų metų vasarį vyksiančiose olimpinėse žaidynėse.

Iškovota teisė dalyvauti olimpiadoje yra aukšto sportinio meistriškumo įrodymas, o dalyvavimas olimpinėse žaidynėse viena iš sportininkų karjeros viršūnių. Būdami vieni pajėgiausių ir geriausių tiek Europos, tiek pasaulio ledo čiuožėjų porų, D. Stagniūnas ir I. Tobias visose tarptautinėse varžybose atstovauja Lietuvai.

Prezidentė atsižvelgė ir į tai, kad sportininkė I. Tobias trejus su puse metų treniruojasi poroje su Lietuvos piliečiu D. Stagniūnu, taip pat mokosi lietuvių kalbos, yra išlaikiusi lietuvių kalbos egzaminą, dalyvauja JAV lietuvių bendruomenės gyvenime.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka suteikia pirmą kartą. Nuo 2003 metų Lietuvos Respublikos pilietybė išimties tvarka buvo suteikta dviem žmonėms – menininkui Jonui Mekui ir kunigui Stasiui Žiliui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

23 komentarai

 1. savanore:

  butent to ir linkejau.sekmes siai porai.

 2. Ženklas:

  Ar mis Tobias, primdama Lietuvos pilietybę atsisakė amerikoniškos? Ne! Jai ta Lietuvos pilietybė, darbinis popierius, kol sportuos. Tada su ja nusišluostys vietą, kur nesusieina. Netikit, tai užsirašykit, ir po 8 metų persiskaitykit .ką užsirašėte.

 3. Nepolitikas:

  „Gruodžio 2 d. Vadovaudamasi Konstitucija(????), (…), Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo Jungtinių Amerikos Valstijų pilietei Izabellai Tobias išimties tvarka suteikė Lietuvos Respublikos pilietybę.“ – Na, galima drąsiai reikšti APKALTĄ – „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais.
  Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.“ Taigi – pirma jis turi būti Lietuvos Respublikos pilietis ir tik po to „kitos valstybės pilietis“, o ne atvirkščiai….

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Ponui Neopolitikui noreciau priminti logikos taisykles ir paasikinti ka reikia konjunkcija “ir”, ar kitaip zymima “&”. Taigi konkunkcija nesuteikia prioriteto kuriai tai konjunkcijos daliai…. eina pirma ar eina uz zenklo. Taigi tamtos “logiska” isvada nera pagrista….. apie tai, kad pirma turi buti Lietuvos pilietis, o tik paskui kitos salies pilietis. Taigi atskiri atvejai konstitucijoje apima ir atvirkstini varianta….. kitos salies pilietis gali buti ir Lietuvos pilieciu atskirais atvejais. Tureciau tamstai, gal visai be reikalo, paasikinti, kad Konstitucijoje juridinis terminas, o kitokiu ten ir neturetu buti, “atskiri atvejai” niekaip negali aprasyti zmoniu skaiciaus ar ju kokios nors orientacijos, juridinis terminas yra apibreziamas APLINKYBEMIS. Va sita zodi reikia labai teisingai suprasti…. teiseje APLINKYBES lemia. Deja kuriskasis konstitucinis plebeju teismas juridini termina “atskiri atvejai” isaiskino kaip “retos isimtys”, kas parodo, kad gal jie nemoka lietuviu kalbos, nezino ka reiskia atskiras, atskirai padetas, atskirtas….. ar atskirai gyvenantis…. tarkim kitoje valstybeje, cia aplinkybe! Tokiu isaiskinimu, kai “atskiri atvejai” buvo isaikinti kaip “retos ismtys” parode Konstitucinio teismo ANTIVALSTYBISKA isdavikiska politikavima….pagal Suslova – Lietuva be lietuviu. Taciau JE partskoloa toki kuriuka nusiunte i Strasburo teisma!, kas yra musis pries Lietuva taip pat. Is parskolos neatimsi jos komunistiskumo – komunistai naikino ir naikina Lietuva nuo 1918 metu!
   Taigi darau isvada, kad neopolitiko mastymas neparemtas logika ir teise. Nesupranta konjukcijos reiksmes. Konjunkcijos abi puses lygiavertes ir taikytinos kartu nesuteikiant ne vienai pusei jokios pirmenybes.
   Na tai dabar dar galime is pasidziaugti…. kad is Rutos Meilutytes yra dar neatimta Lietuvos pilietybe uz tai, kad ji yra patriote, garsina Lietuvos varda, nors treniruojasi uzsienyje. Jei pajegtu… tai tikrai atimtu…. bolsevikai jau atimineja is Lietuvos pilieciu ju teisetai igytas pilietybes, kai jie teisetai igyja kitos salies pilietybe. Bolsevikai…. – tai ATIMTI linke….. o kaip jie atiminejo… tai pasiskaitykita Igorio Buniciaus istorine knyga…”Partijos auksas”. Verta!

   • N:

    A nuo kada Meilutytė turi kitos šalies pilietybę.

   • Nepolitikas:

    “Ponui Neopolitikui noreciau priminti logikos taisykles ir paasikinti ka reikia konjunkcija “ir”, ar kitaip zymima “&”.“ – Ponui „dr. Jonui Ramanauskui, net galima ir prof. dr. ir t.t. – Jūsų “logikos taisykles“, „interpretacija“ ir t.t. yra išvedžiojimai, tam kad „patogiau“ galima butu taikyti įstatymo nuostatus. Jūs rašydamas tiesiog ignoruojate: „Konstitucija yra vientisas ir TIESIOGIAI taikomas aktas.” Ir Jūsų žodžiais – Tureciau tamstai, gal visai be reikalo, paasikinti, kad Konstitucijoje juridinis terminas, o kitokiu ten ir neturetu buti, “atskiri atvejai” niekaip negali aprasyti zmoniu skaiciaus ar ju kokios nors orientacijos, juridinis terminas yra apibreziamas APLINKYBEMIS”. – tačiau LR Konstitucijoje (gal Jus ne tą skaitote) yra pažymėta „NUMATYTUS atskirus atvejus”- taigi viskas turi būti „aprašyta“. P.S. Kalbant apie Konstituciją, reikia žiūrėti ne į „logikos taisykles“, o į ankščiau buvusios (1918 – 1938 m.)

 4. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Cia ne partskolos nuopelnas….. VIESUMAS nugalejo ir I.Tobias nugalejo ….. partskola renka balsus antrai kadencijai. Butu pajegusi neduoti…. butu nedavusi, ka ir dare anksciau.

 5. Džiugi žinia!:

  Visiškai teisus mielųjų, tautiškųjų Alko komentatorių choras! Reikia tik džiaugtis, kad daugiau sporto salių ir aikštynų lietuvių vaikams nebereiks įrenginėti: sporte garsinti Tėvynės vardą mums padės pirkti už pinigus ar pilietybęs “legionieriai”! Mūsų žemės ūkį pakels ir daržovių mums priaugins Lietuvos žemę supirkę darbštūs užsieniečiai, o ekonomiką – seniai laukiami nesulaukiami svetimšaliai investuotojai. Mūsų grynąją buitinę kalbą išsaugoti drg. Kembliui padės savąją iki žargono nugyvenę anglai ir lietuvaites vaikais aprūpinę turkai. Lietuvos mokslą į neregėtas aukštumas pakels anglakalbiai, kadangi mūsų kalba žmoniškoms disertacijoms jau seniai netinkama. O bambaliui sukombinuoti mums sugebėjimai ir įgūdžiai paveldimi iš tėvų jau instinktų lygyje. Pirmyn į šviesą ateitį, draugai!

 6. Kęstutis:

  Jei peikiate pilietybės suteikimą Tobijas, tai bent matykite Stagniūną. Jis tai nenupirktas, išugdytas. O jam kažkaip padėti reik…

 7. Tomas:

  O kas jai sutrukdė prieš pusmetį suteikti. Apgailėtinas prezidentinis būsimų rinkimų piaras. Tai yra tiesiog šlykštus Prezidentūros mergelių veidmainiavimas.

 8. Kokie pasiūlymai dėl pavardės adaptavimo?:

  Tai kaip lietuviškame pase ją rašysim: Tobijūtė ar Tobijasiūtė? Sporto komentatoriams jau laikas pratintis, kad kalbos padargai prisitaikytų ir ausies nerėžtų.
  O dabar, kol dar pasas neišduotas, labai jau ta pavardė dviprasmiškai skamba: tarsi du vyrai kaip gaideliai poroje šoktų…

 9. JI NUSPELNE IR PANASI I MUSU GENTIES MERGINAS.O TAIPLIETUVOS PILIETYBE PILIETYBE YRA SVENTAS DALYKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: