L.Linkevičius pasveikino antrąjį lietuvių kilmės JAV pilietį pelnius Nobelio premiją (1)

R.Šileris | commons.wikimedia.org nuotr.

R.Šileris | commons.wikimedia.org nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 17 dieną pasveikino Nobelio premiją už pasiekimus ekonomikos srityje gavusį JAV lietuvį Robertą Šilerį (Robert Shiller) ir pakvietė jį apsilankyti Lietuvoje.

„Džiaugiamės kartu su jumis ir didžiuojamės, kad prie svarbiausių pasaulio pasiekimų prisideda ir išeivių iš Lietuvos vaikai, taip įkvėpdami ir Lietuvos žmones siekti didžių tikslų“, – sakė L.Linkevičius.

R.Šileris buvo vienas iš trijų amerikiečių, kuris reikšmingai prisidėjo prie ekonomikos tendencijų nagrinėjimo, taip sustiprindamas ekonominės raidos ir plėtros galimybes. Šiuo metu R.Šileris dirba Jeilio universitete JAV.

R.Šilleris yra vienas iš daugelio lietuvių kilmės amerikiečių, kurių tėvai emigravo iš Lietuvos dar prieš nepriklausomybės atkūrimą 1918 m. Jo senelis, Jurgis Ignas Szileris, atvyko į JAV 1908 m.

Šiemet Nobelio premiją gavo du lietuviškų šaknų turintys mokslininkai. Litvakas Michaelas Levitas, kurio šeima kilusi iš Plungės, pelnė premiją už laimėjimus chemijos srityje.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: