Kaune „Baltų raštai“ suvienijo baltų vaikus (nuotraukos) (0)

Vaikų folkloro šventė „Baltų raštai – 2013“ | šventės rengėjų nuotr.

Vaikų folkloro šventė „Baltų raštai – 2013“ | šventės rengėjų nuotr.

Rugsėjo 22 d. Kaune Kauno tautinės kultūros centras surengė V tarptautinę vaikų folkloro šventė „Baltų raštai – 2013“, skirtą Tarmių metams ir Lietuvos Sąjūdžio 25-osioms metinėms paminėti.

Tris dienas aidėjo dainos, skambėjo kanklės, gaudė ragai, mirgėjo baltiški ženklai, klegėjo vaikų juokas. Svečiai iš Rygos ir Jelgavos kartu su Lietuvos vaikų ansambliais iš Patašynės, Kvietinių, Užpalių, Krakių, Skriaudžių, Utenos, Kazlų Rūdos, Telšių, Merkinės, Biržų, Kauno dainavo, šoko, mokėsi smulkiųjų liaudies amatų, dalyvavo praktiniuose mokymuose, plaukė laivu į Rumšiškes.Į Kauno tautinės kultūros centro rengiamą šventę sugužėjo apie 500 dalyvių iš Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos, Žiemgalos ir Vidžemės.

Po uždarymo koncerto buvo išplukdytas į Baltijos jūrą šventės vainikas, užgesinta šventės ugnis, nuleista vėliava, palikdama viltį, kad kitais metais baltų raštai ir vėl bus pinami…

Tarptautinė vaikų folkloro šventė „Baltų raštai”, rengiama nuo 2009 metų, turi gražią pradžią: pirmą kartą ji buvo surengta pasitinkant Lietuvos tūkstantmetį, todėl ir pavadinta „Pro tūkstantmečio vartus”. Šventės tikslas – vienyti baltų kultūros puoselėtojus, tęsiančius senąsias tradicijas, populiarinti Lietuvos, Latvijos, Rusijos (Karaliaučiaus srities), Lenkijos ir Baltarusijos šiaurinių žemių teritorijose gyvenusių baltų genčių folklorą ir tose teritorijose tebegyvuojančius papročius. Šventė padeda plėtoti tarptautinius ryšius, skatina bendravimą, vaikų, jaunimo ir šeimų domėjimąsi baltų choreografiniu bei instrumentiniu folkloru, tautosaka, vaidyba, tautodaile. Šventė „Baltų raštai“ iš kitų švenčių išsiskiria tuo, kad joje dalyvauja tik vaikai ir jaunuoliai.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Mes baltai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: