L.Linkevičius pripratęs lankstytis prieš „lenkų ponus“, nežada nuolaidžiauti Lietuvos tautinėms partijoms (38)

Linas Linkevičius pripratęs lankstytis prieš „lenkų ponus“, nežada nuolaidžiauti Lietuvos tautinėms partijoms | Alkas.lt nuotr.

Linas Linkevičius pripratęs lankstytis prieš „lenkų ponus“, nežada nuolaidžiauti Lietuvos tautinėms partijoms | Alkas.lt nuotr.

Rugpjūčio 30 d.po Europos sąjungos Europos reikalų ministrų susitikimo Vilniuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  „padarė turbūt skandalingiausią pareiškimą per visą atkurtos nepriklausomos Lietuvos laikotarpį, kokį tik gali padaryti tokias pareigas einantis pareigūnas ar politikas. Šaliai minint sovietinės armijos išvedimo 20-metį, ministras pareiškė, kad politinės jėgos, reiškiančios tautines idėjas, negali dalyvauti rinkimuose“, – rašo „Respublikos“ žurnalistas Danas Nagelė.

L.Linkevičius sakė, didžiojoje politikoje atsirandančios radikalios jėgos jam kelia didelį nerymą. Šis Lietuvos užsienio ministro pareigas einantis politikas be jokių užuolankų teigė, kad partijos kurios nepritaria vieningos Europos idėjai neturėtų dalyvauti rinkimuose… Pasak jo, nusiteikusioms prieš ES partijoms neturėtų likti vietos politikoje.

„Reikia nuslopinti tuos populistinius, radikalius ir, neslėpkime to, ksenofobiškus ir nacionalistinius junginius, kurie kartais kelia galvą“, – leido sau diktatoriaus tonu išsisakyti ministras.

„Partijos turi labai ryškiai suformuluoti savo proeuropietiškas pozicijas“, – jau visai nediplomatiškus Lietuvos diplomatijos vadovo nurodymus kuo turėtų užsiimti partijos paviešino „Respublika“ ir naujienų agentūra ELTA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

38 komentarai

 1. balsas:

  Koks netolerantiskas linkevicius

 2. nestebina:

  štai kas nutinka, kai buvusiems komsomolcams leidžiama likti politikoje ir nedraudžiama dalyvauti valstybės valdyme

 3. Antis ir po 25 metų aktuali:

  “Kokia kita gali būti nuomonė, kas pasakys, ko reikia visuomenei? Funkcionieriai!”

  Beje, juk ir tada, ir dabar apie tuos pačius ponais virtusius draugus dainos žodžiai…

  • Taip „Antis“ yra „Antis“: ZOMBIAI atrieda ATDUNDA!!! Tuojau vėl reiks apsikuopti ir apsišluoti, nes dabar Zombiai jau budi ne Tundroje o po Briuselio kopūsto lapais.

   • Lietuvių liaudies pasaka:

    Bėkim, bėkim ,Jonai, dangus griuva.Tik bebėgdami neatsimuškim į rusiškų sudytų agurkų bačką.Kaip greitai tautininkui Jonui tundros zombiai tapo draugais o briukselio priešais.Gal pagonys turi armiją kuri apgintu nuo vienų ar kitų.Prisidėčiau.

    • Kai atgimimo metu budėdavom prie svarbiausių objektųpo kelias paras,grįžę budėdavom dar sąjūdžio būstinėse dar kelias paras be poilsio,paklausėm bendradarbio,aktyvaus komjaunuolio ,kojis nevažiuoja budėti,pasakė:ką aš durnas,kad į kuprą gaučiau,bet -paskelbus nepriklausomybę,tas komjaunuolis pagal sąrašą su šlovingąją partiją pateko į seimą-prie lovio.Vienmiego

     • atsiprašau už klaidas,nespėjau peržiūrėti ir komentaras”nučiuožė:).Bet netaisysiu,esmė aiški.
      Tik pridursiu,dabar tie buvę,aktyvūs komjaunuoliai,neaišku ką veikę Lietuvai atsakingu metu,aiškina ką darys su patriotais,kad jie niekur nepatektų,kritikuoja Vaišvilą ir kitus aukojusius Lietuvai sunkiu metu savo laiką,nemigo naktis,materialines vertybes,viską ką įmanoma,kad tik Lietuva laisva būtų.

 4. Nepolitikas:

  Pasirodo Alkas užsiima kurstymų: „L.Linkevičius pripratęs lankstytis prieš „lenkų ponus“…“ Tiesiog niežulis dėl „lenkų ponus“. Alkui reikia gydytis. Esmė: „Partijos turi labai ryškiai suformuluoti savo proeuropietiškas pozicijas“. Pažiūrėkim į esamos partijos – visos, net DK, deklaruoja proeuropietiškas pozicijas. Linkevičius tik pakartojo ES reikalavimus, o kiti tyliai „taiso“ įstatymus, pvz. „5. 25 procentai valstybės biudžeto asignavimų politinių partijų veiklai finansuoti paskirstomi po lygiai toms partijoms, kurios veikia pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 2004/2003 reikalavimus.“ – 2013-08-21 Pateikė – Balsys Linas ir t.t.(pasidomėkit). Taigi, kol mes kovojame su lenkais, su gėjais ir t.t. iš mūsų atimtos teisės laisvai galvoti, laisvai kalbėti ir … . Kiekvienas EINANTIS balsuoti, faktiškai balsuoja prieš Tautą, už Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. …/… reikalavimus! Tik griežtai atsiribojus nuo dalyvavimo rinkimuose, mes galim pakeisti situacija: jeigu aktyviai „dalyvauja“ (gėjai, ministerijų klapčiukai, verslininkai ir kt.) mažiau nei ¼ Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę- valdžia „negauna“ Tautos įgaliojimų, negali vykdyti savo galias.

 5. Griežtas:

  Citata:
  “Šaliai minint sovietinės armijos išvedimo 20-metį, ministras pareiškė, kad politinės jėgos, reiškiančios tautines idėjas, negali dalyvauti rinkimuose“, – rašo „Respublikos“ žurnalistas Danas Nagelė.

  Jei jis taip ir pasakė, tai jį nedelsiant būtina areštuoti.

  Kita citata:
  “Nepolitikas:
  2013 09 01 09:11
  Alkui reikia gydytis”

  Teisingai pastebėta – daug kam čia reikėtų pirma pasilavinti prieš ką nors rašant ar komentuojant, nes:
  1. faktiškai Lietuva nieko beveik negamina ir vos ne pragyvena iš ES kišenės;.
  2. todėl tik kvailys galėtų atsisakyti galimybės nuolat pasisemti iš svetimos kišenės;
  3. kas kita, kad ne viskas, kas atplaukia iš ES, yra gėris – šitai dera fiksuoti ir su tuo dera kovoti, o jei linkevičiai dar ilgai baubs kaip tik dėl šito, tai jie yra verti tik vieno – Stalinas tokius šaudydavo be teismo ir tardymo, dėl ko jam niekas jokių pretenzijų nereiškia.

  Taip, kad reikia, kaip visada,skirtį blogį nuo gėrio, o nusipenėjęs nomenklatūrščikas tegu peza ką nori – vis tiek kitą kadenciją jo ten nebus.
  Reikia tiems, kurie nori, kad būtų dirbama visuomenės daugumai, gvildenti ekonomikos problemas, dėl ko (tik!) įmanoma įgauti žmonių pasitikėjimą bei galimybę pastumti procesus ten, kur jie jau turėjo būti nuo 1990 – ųjų, kada vis į valdžią lindo visokie parazitai, kurie taip nuvarė Lietuvą, kad net milijonui lietuvių nebeliko čia galimybių išgyventi.

 6. Griežtas:

  Žinoma,
  lengviausia yra nieko nedaryti.
  Bet tada nėra ko ir skųstis, kad Lietuva baigia išputėti.

 7. Algirdas:

  Reikia tyliai širdyje padėkoti ponui Linkevičiui už nesavanaudišką pagalbą ir savalaikį paraginimą. Nes kol kas svarbiausias tautinių partijų veiklos rodiklis – šūkiai ir deklaracijos, kurių net patys tautininkai negirdi ir neskaito.

 8. Griežtas:

  Betgi tautinių partijų tėra tik viena.
  Tai apie ką kalba?
  Jei apie “lenkų”, “rusų”, tai tokių tautų čia nėra, todėl tai gali būti tik lenkakalbių ar rusakalbių, o ne tautinės partijos. Tos partijos, greičiausiai, yra išlaikomos atitinkamų šalių, todėl ir dirba ne Lietuvai.
  O tautinė partija tėra tik tautininkai.
  Tik gaila, kad jie labai jau neišsilavinę, labai primityvūs, sprendžiant pagal komentarus,dėl ko ne tik nepateikia rimtų idėjų ekonomikai kelti, bet nuolat mėto visokias nesąmones: ES – Lietuvai nereikalinga, visi miškiniai – didvyriai, lietuviai – tik tie, kurie kilę iš lietuvių ir t.t., ir pan.
  Betgi tam čia ir rašinėjame, kad tikime, jog tautininkai su giminingomis partijomis koalicijoje pajėgs pasiekti reikiamą žinių ekonomikoje bei tų žinių panaudojimo lygį, dėl ko turėtų vienąkart užgimti visuomenės daugumai dirbanti partija.

 9. Audronė:

  Bent kiek save gerbiantis lietuvis niekada nepasakytų to, ką parašė “griežtas” antrame punkte.Skaitykit Simoną Daukantą, jei pamiršot koks lietuvis buvo, yra ir bus.

 10. Audronė:

  Jeigu bailys paršiukas išdrįsta pasakyti tokią nuomonę,reiškia yra labai stiprus užnugaris.

 11. Skroblas:

  Taip taip, storos lepšės nupuola nuo koto, o stori ministrai nuo proto.

 12. Griežtas:

  Audronė:2013 09 01 15:16
  Bent kiek save gerbiantis lietuvis niekada nepasakytų to, ką parašė “griežtas” antrame punkte.Skaitykit Simoną Daukantą, jei pamiršot koks lietuvis buvo, yra ir bus.
  ——
  Ką turite omenyje? 🙂

 13. Griežtas:

  2. todėl tik kvailys galėtų atsisakyti galimybės nuolat pasisemti iš svetimos kišenės;

  Gal dėl šito?
  Betgi, kaip nesunkiai galėjote iš teksto pastebėti, Lietuvai tiesiog nėra kitos išeities.

  • S:

   Kvailystė. Lietuva turi puikią žemę ir orai palankūs. Mokslas palyginti tikrai aukštam lygyje, pritaikomas aukštųjų technologijų vystymui. Reikia sąlygas tinkamas sudaryt ir bus turtinga valstybė. O imt iš svetimos kišenės reiškia tik didint skolą. Vieną eurą paimi – du skoloj.

   • tikras lietuvis:

    Nereikia skolintis – kalba eina apie neatlygintiną pagalbą (graikai šimtus milijardų jau paėmė ir dar paims, bet dėl to nesijaudina).
    Kol kas, taip sakykim, nesam ekonomikos pakėlę į tokį lygį, kad ji duotų reikiamas darbo vietas bei atlyginimą, dėl ko daug jaunimo – neLietuvoje.
    Visos tos aukštosios technologijos bus, sakykim, bet ateityje – kol kas nėra arba yra labai mažai, t.y. tik tiek, kad nesugeba Lietuvoje visų išmaitinti darbais ir normaliais užmokesčiais.

    • S:

     Kad Graikijai ta parama nelabai padėjo. 😉 Pirma, jie “remia” tuščiais piniginiais ženklais, kurie neparemti tikrais daiktais. Antra, jie primeta savo sąlygas, kurios neveda į darbo vietų kūrimą, patikėk. Tiksliau, ta parama sukuria tokias darbo vietas, kurios negamina jokio produkto, o tik administruoja ES taisykles. Todėl vietoje to, kad žmonės dirbtų normalų darbą ir susikurtų sau gerbūvį, jie užsiima niekais, leidžiančiais tik užsidirbti maistui ir komunalinėms paslaugoms.

     • tikras lietuvis:

      Ne ne – graikai yra antiek ištratiję, kad jiems teduoda tik minimumą, kuris, įsidėmėk, pvz., algom minimumo yra didesnis nei Lietuvos.
      Jei Lietuva būtų jų padėtyje, tai manytume, kad gyvename labai gerai.

 14. Griežtas:

  O dėl linkevičių veiksmų tai bus, garantuotai, kaip Ukrainoje: kada nauja valdžia ateina, tada sena eina į kalėjimą. 🙂

 15. jo:

  argi tai yra ne skandalinga, kad pirmininkaudami demokratinei europai girdime tokius antidemokratinius ministro nurodymus partijoms?

 16. Arūnas:

  taigi buvusio sekretoriaus teiginiai pažįstami- bus kaip TSRS, be nuolaidų separatistams. Nieko naujo, ranką bučiuos ne tik “strateginiam partneriui”, bet ir visiems globalistams

 17. Nepolitikas:

  Dar karta tenka DEBILAMS („Griežtas“ ir „buvusio sekretoriaus teiginiai“, kt.)aiškinti, kad Linkevičius persakė tik ES reglamento reikalavimus, tai patvirtinta oficialiai Seime(turi likti partijos, kurios veikia pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 2004/2003 reikalavimus). Lietuvos buvimas ES, yra pražūtingas. Tik debilas, gali siūlyti „neatsisakyti galimybės nuolat pasisemti iš svetimos kišenės“, kadangi tai yra mūsų pinigai, tik svetimoj kišenėje. Bet ir tą „galimybė“ brangiai kainoja – reikia atsisakyti savo teisių į žemę, vandenius, žemės gelmės, kelius ir t.t. Taip Lietuva šiandien be pramonės, bet tai vėl gi, pagal ES reikalavimus: mokesčiai(PVM, Akcizai, „viešoji sudedamoji“, „oro“ ir t.t.) ir brangstančią energija privedė prie bankrotų. Prisiminkim – 1993 m. gegužė 11 d. Lietuva tapo Europos Tarybos nare. O jau 1996 m. bankrutavo daugiau nei 87% įmonių, bei bankai. 1994 m. ES desantas(ekonomikos „specialistų“) skaitė „paskaitas“ naujiems verslininkams, kaip „uždirbti“ pelną iš nuostolingos apyvartos! Kiti, kaip įeiti į ES rinką – ISO standartus. Taigi viską įgyvendino ir ba-ba…. Kaip išstosim iš ES ir gyvensim savo Konstitucijos protų, sunaikinsim nereikalingus mokesčius, įstatymus – pamažu atsiras ir gamintojai(kaip buvo Smetonos laikais).

  • tikras lietuvis:

   Visi komentatoriai “blogi”, tik, kad to įrodyti negali. 🙂
   Sakykim, ES blogai.
   O kodėl, manai, į ES buvo įstota?
   Ir kieno lėšomis Lietuvoje yra vykdomi visi didieji projektai? ES.
   Ir dar.
   ES ir NATO yra vieno mechanizmo, ginančio Lietuvą, dvi dalys: viena – ekonominė, kita – karinė.
   Kodėl reikia Lietuvai tos gynybos?
   Tarpukariu tokio skydo neturėjome ir todėl Smetona teisingai prognozavo, kad Lietuva vis tiek bus okupuota – ar vienų, ar kitų.
   Dabar tokie dalykai nebegresia.
   Nemanai, kad tai – labai svarbu Lietuvos kaip valstybės išlikimui?

   • Nepolitikas:

    “Tikrasis” , su savo komentarais, atrodai labai idiotiškai. Kaip sako rusai: „jam myžk į akį, o jis sako savo – šaltą rasą“.
    „O kodėl, manai, į ES buvo įstota?“ – Todėl kad : 1993 m. gegužė 11 d. Lietuva tapo Europos Tarybos nare. 2003 m. balandžio 16 d. Atėnuose Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas ir Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis pasirašė STOJIMO į Europos Sąjungą sutartį. 2004 m. – referendumas. „Ir kieno lėšomis Lietuvoje yra vykdomi visi didieji projektai? ES.“ – Kokie didieji projektai? Tik griovimas. Ar tau atlyginimų mažimas, pensijų „nacionalizavimas“, skurdo, mirtingumo(kaip metai, tai 40 tūkst. nėra) didėjimas, gėjai, narkomanija, pedofilija ir t.t. – yra tie tavo „didieji projektai“? Ar Lietuvos konstitucinės santvarkos ir Lietuvių Tautos likvidavimas irgi „didieji projektai“? „ES ir NATO yra vieno mechanizmo, ginančio Lietuvą, dvi dalys: viena – ekonominė, kita – karinė. Kodėl reikia Lietuvai tos gynybos?“- durnelis, kokia „viena – ekonominė“ gynyba? Jog pats rašei, kad Lietuvai reikalinga ekonomika ir prezidentas kuris ją atstatys. Būtent tavo „ES ekonominė gynyba“ ir sugriovė visą Lietuvos pramonę ir ekonomiką. „Karinė gynyba“ – trys lėktuvai virš Lietuvos? Tik idiotas gali manyti, kad tai rimtai gali sustabdyti agresiją. Nepamiršk Gruzijos įvykius… Bet šitas malonumas kainoja milijardus iš Lietuvos biudžeto. Ir visiems tik mokėk ir mokėk, o uždirbam tik iš „paslaugų“ ir skolų. Todėl ir „atsiskaityti“ turim savo vaikais, žemę ir t.t. „Tarpukariu tokio skydo neturėjome ir todėl Smetona teisingai prognozavo, kad Lietuva vis tiek bus okupuota – ar vienų, ar kitų.“ Ir vėl durnelis. Jog 1935m. Lietuva ir Lenkija pasirašė Maskvos susitarimą, dėl bendros gynybos. Pagal jį kiekviena valstybė, iškilus grėsmei leidžia kitiems įvesti kariuomenę į savo teritorija dėl bendros gynybos. Tačiau Lenkija vėliau atsisakė vykdyti susitarimą(pasitraukė). 1938 m. kovo 17 d. Lenkijos vyriausybė įteikė Lietuvos vyriausybei ultimatumą, reikalaudama užmegzti diplomatinius santykius ir grasindama panaudoti jėgą, jeigu Lietuva nesutiks to padaryti.
    1938 m. kovo 31 d. Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Lenkija. 1939 m. kovo 21 d. Vokietija aneksavo Klaipėdą.
    Tada, 1939 m. rugpjūčio 23 d. buvo pasirašyta Vokietijos ir TSRS nepuolimo sutartis (Molotovo-Ribbentropo paktas). Pasidalinta įtakos sferomis Vidurio Europoje: Estija, Latvija ir Rytų Lenkija(dalis Ukrainos ir Baltarusijos) atiteko(?!) TSRS, LIETUVA ir Vakarų Lenkija – Vokietijai. Taigi PASIRINKIMAS buvo, kadangi TSRS atsisakė Lietuvos ir Vakarų Lenkijos.

 18. antanas:

  Greičiausiai Linkevičius mitinguodamas, kad politinės jėgos, reiškiančios tautines idėjas, negali dalyvauti rinkimuose, turėjo omeny LLRA su lenko korta?

 19. Gediminas:

  L Linkevičiau Tai tave nuslopinti reikią. Ko greičiau,tuo geriau. Man brangi,Lietuvos trispalvė, Tautinė Lietuva.į žydra susipynusią su vaivorikštine ES vėliavą aš drąsiai nusispjaunu,kaip ir į tave,Briuselio koloborante,tautos išdavike !!!. ” Išdavimas – vaisius,kuriam geriausia kabėti ant vienos laisvės medžio šakos “,-H Byčeris JAV teologas ir visuomenės veikėjas. Pokario meto Lietuvos laisvės kovotojai tikrai tave,išgama, būtų pakabine ant laisvės ažuolo šakos. Aš tada tikrai bųčiau buvęs tarp jų. Dabar kiti laikai,smurto mums tikrai nereikia,bet tavo,Lietuvos kvislinge,iškamšą tikrai pakabinsiu ant lietuviško, tautinio laisvės ažuolo šakos. Prie mano namų auga gražus ąžuolas… Aš daviau priesaiką Lietuvos tautinei valstybei iš meilės jai 1991m,tu davei – dėl karjeros,savanaudiškai tikslais.. LIETUVA – LIETUVIAMS ir visiems joje gyvenantiems,lojaliems Lietuvai,lietuvių tautai kitų tautybių piliečiams!!! Toks kaip tu lietuvis – baisiau už baisiausią priešą,nes tokia riebi žiūrkė , kai tu ,ardo valstybę iš vidaus,tą patį darei ir prie sovietų., kada jiems tarnavai. Turi valdžios kompleksą,tu tarnauji bet kokiam šeimininkui,ir dėl savo gerovės ir karjeros pasiryžęs bet kokiai išdavystei ,nors ir pačiam velniui tarnauti.Tu ne lietuvis,tu nuodynga nusipenėjusi gyvatė

 20. Kažin:

  Šiuo atveju informaciją iliustruojantis vaizdelis nuotraukoje turėtų būti atvirkščias – vaizduojantis Sikorkio lankstymąsi Linkevičiui, prašant, kad šis būtų mielaširdingas ir leistų LLRA dalyvauti Lietuvos Seimo rinkimuose. Dabar, – kur tai matyta, kad LLRA, turinti savo emblemoje ne Lietuvos, o Lenkijos vėliavą, galėtų dalyvauti Lietuvos Seimo ir savivaldybių rinkimuose. Gaunasi, kad Seimas iki šiol yra ne Lietuvos, o Lenkijos ir Lietuvos institucija. Lietuvos valdžių nuolaidžiavimas sukūrė kažkokį valstybės suverenumo absurdą.
  Be to, ES parlamente 11 vietų skirta Lietuvos valstybei – ES parlamento nariams su Lietuvos vėliava, todėl LLRA su Lenkijos vėliava pretenduoti į Lietuvai skirtų vietų skaičių negali, taigi negali dalyvauti ir ES parlamento rinkimuose.
  Teisinga yra ir tai, kad partijos nepritarančios ES gyvavimui rinkimuose į ES parlamentą dalyvauti neturėtų. Taigi išeitų, kad tautininkai negalėtų dalyvauti šiuose rinkimuose tik tokiu atveju, jeigu jie nepritartų Tautos, valstybės buvimui ES sudėtyje.
  Pagaliau gal minėtiems politiniams absurdams bus padarytas galas.

 21. S:

  Pagaliau paršas pasiilgo tarybinės tvarkos… Gal jau laikas pasisakyt prieš narystę ES, kaip neteisėtą? Ir modernu (savivalda), ir lietuviška (Lietuvos Nepriklausoma valstybė), ir vakarietiška (Britanijos pavyzdys).

 22. LosAngeles:

  Nu ka, tiesiai – sviesiai taip sakant. Jei kiti dar patyli (neatidengia kortu), tai politrukas nevelia i vata (dresura matyt atsiliepia). Na aciu nors uz tai, uz atviruma… Samoningi pilieciai turetu tai isidemeti: apie jokias teises ir demokratija kitaip mastantiems ir nesutinkantiems su oficialia pozicija kalbos nera, ir nebus.

 23. “todėl tik kvailys galėtų atsisakyti pasisemti iš svetimos kišenės”
  Žinau šeimas,kuriose augo 6,7 vaikai,bet turėjo orumo jausmą,savivertės ir tai skiepijo vaikams.Mūsų tėvai,nors šalia augo kukurūzai,dobilai triušiukams neleido nei dobiliukų pasipešti.Sakė ne mūsų ir negalima, nes yra toks dalykas kaip šeimos garbė-šventas dalykas ir privalu ją saugoti.Nemokė mūsų vogti,kumbinuoti.Ačiū jiems,šviesiems mūsų senoliams,garbingai gyvenusiems ir to vaikus mokius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: