Minime Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną (2)

Baltijos kelias. V.Daraškevičiaus nuotr.

Baltijos kelias | V.Daraškevičiaus nuotr.

1939 m. rugpjūčio 23 dieną Maskvoje Vokietijos užsienio reikalų ministras J.Ribentropas ir TSRS užsienio reikalų liaudies komisaras V.Molotovas pasirašė abiejų šalių nepuolimo paktą, kuris turėjo įtakos Antrojo pasaulinio karo pradžiai.

Paktas panaikino ir Baltijos šalių, taip pat ir Lietuvos, nepriklausomybę. Papildomuose slaptuose protokoluose Estija ir Latvija buvo priskirtos TSRS, o Lietuva palikta Vokietijai. Rugsėjo 28 d. J. Stalinas ir A. Hitleris pasirašė antrąjį Vidurio Europos padalijimo aktą, pagal kurį Lietuva atiduota TSRS.

1989 m. rugpjūčio 23 d., prisimindamas J. Ribentropo – V. Molotovo aktą, atėmusį Baltijos šalių nepriklausomybę, Lietuvos Sąjūdis surengė akciją „Baltijos kelias“. Jo metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai (apie 2 mln.) susikibdami rankomis sudarė gyvą grandinę per Baltijos valstybes, taip simboliškai atskirdami Baltijos valstybes nuo Sovietų sąjungos, išreikšdami norą būti laisvais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

2 komentarai

  1. Nepolitikas:

    Ir vėl melas… „1939 m. rugpjūčio 23 dieną Maskvoje Vokietijos užsienio reikalų ministras J.Ribentropas ir TSRS užsienio reikalų liaudies komisaras V.Molotovas pasirašė abiejų šalių nepuolimo paktą, kuris turėjo įtakos Antrojo pasaulinio karo pradžiai.“ Kokia „karo pradžia“?
    1935 m. Anglų ir vokiečių karinio jūrų laivyno susitarimas, kuris pakeitė Didžiosios Britanijos ir Vokietijos karinių jūrų pajėgų santykį, ir prisidėjo prie Vokietijos karinio jūrų laivyno atgimimo. … 1937m. Japonijos karas… 1938 m. Miuncheno susitarimas dėl Čekoslovakijos padalijimą -susitarimas pasirašytas rugsėjo 29 Miunchene, vyriausybių vadovai Didžiosios Britanijos (Chamberlen), Prancūzijos (Daladie), nacių Vokietija (Adolfas Hitleris) ir fašistų Italija (Musolini). Anglų ir prancūzų ultimatumą perduoti dalį Čekoslovakijos teritorijos Vokietijai, priėmė Čekoslovakijos prezidentas Edvard Beneš. Jog 1939 m. kovo pabaigoje, Sovietų Sąjunga paskelbė kad nepripažįsta Čekoslovakijos okupacijos, bei Miuncheno susitarimą 1938 m. Vėliau, 1939 m. Maskvos derybos parodė, kad Didžiuoja Britanija, Prancūzija ir Lenkija nenori bendradarbiauti su SSRS prieš Vokietijos agresiją. O 1939 m. kovo 21 d. Vokietija aneksavo Klaipėdą. Ir t.t. Tai Molotovo-Ribbentropo paktas jokios „įtakos Antrojo pasaulinio karo pradžiai“ neturėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: