L.Balsys paragino Lietuvos valdžią aiškiai pareikšti nepritarimą AE statyboms Astrave (0)

„Astravo AE? Ačiū, nereikia" – Baltarusijos antibranduolinės kampanijos šūkis

„Astravo AE? Ačiū, nereikia” – Baltarusijos antibranduolinės kampanijos šūkis

Seimo narys ir Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys paragino Vyriausybę bei Prezidentę ne vien kalbėti apie Baltarusijos Astravo atominės elektrinės projekto saugumą bet išreikšti aiškų Lietuvos nepritarimą  šios atominės elektrinės statyboms.

Lietuvos atstovų kvietimą į šeštadienį organizuotą diskusiją Baltarusijoje dėl Astravo atominės elektrinės L.Balsys pavadino Baltarusijos valdžios bandymu „imituoti tarptautinių sutarčių laikymąsi, siekiant išvengti atsakomybės už Espoo konvencijos nesilaikymą“.

„Kokios gali vykti diskusijos tarp Lietuvos ir Baltarusijos atstovų dėl vos keliasdešimt kilometrų nuo Vilniaus statomos atominės elektrinės, jei jau dabar pažeidinėjamos tarptautinės sutartys, vis dar neatsakyta į visus Lietuvos pateiktus klausimus, kyla abejonės dėl elektrinės saugomo ir nėra aiškių motyvų, kodėl jos statybai pasirinkta teritorija taip arti Lietuvos pasienio“, – teigė L.Balsys.

Seimo narys priminė, kad dar šių metų balandžio mėnesį Jungtinių Tautų Poveikio aplinkai įvertinimo tarpvalstybiniame kontekste konvencijos (žinomos kaip Espoo) Įgyvendinimo komitetas Ženevoje, išnagrinėjęs Lietuvos skundą, konstatavo, kad Baltarusija pažeidė Espoo konvenciją, nuslėpdama parengtą poveikio aplinkai vertinimo dokumentaciją ir nesuteikdama realios galimybės Lietuvos visuomenei dalyvauti šiame procese bei tinkamai neinformuodama valstybės apie priimtą sprendimą dėl aikštelės atominės elektrinės statybai Astrave parinkimo.

„Astravo elektrinė, statoma vos už 20 kilometrų nuo Lietuvos sienos, taptų atomine grėsme šaliai bei turėtų milžinišką poveikį aplinkai. Juk Baltarusijos atominės elektrinės reaktoriai pagal projektą bus aušinami vandeniu iš Neries. Lietuvos gyventojai referendume aiškiai išreiškė savo požiūrį prieš atominės elektrinės statybas Lietuvoje, Kaliningrado atominės elektrinės projektas jau yra stabdomas, todėl, manau, kad Vyriausybė bei Prezidentė turėtų aiškiai pareikšti nepritarimą pavojų Lietuvos ir viso regiono saugumui keliančios atominės elektrinės statyboms Astrave. Kalbėjimas vien tik apie Astravo projekto saugumą jau yra šio projekto pripažinimas, todėl toks Lietuvos valdžios neryžtingumas daro žalą mūsų šalies nacionaliniams interesams“, – sakė L.Balsys.

„Kol kas Lietuvos vadovybė, pradedant prezidente, baigiant ministrais ir ministru pirmininku nėra pareikalavę, arba oficialiai ir atvirai išsakę nuomonę, kad Lietuva kaip valstybė yra prieš tokią elektrinę. Yra tiktai kalbama, kad būtų labai saugu“, – teigė L.Balsys.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: