Pravieniškių miestelio jaunimas kviečia rūpintis beglobiais gyvūnais (0)

Gyvūnų globos namuose

Gyvūnų globos namuose

„Jie tokie gražūs, meilūs ir už viską labiau nori turėti namus. Nesuprantu, kaip galima išmesti ir palikti likimo valiai savo augintinį, juk jis tarsi šeimos narys“, – sako Liveta Grigaitė, Kaišiadorių rajono Pravieniškių Stasio Tijūnaičio pagrindinės mokyklos devintokė. Ji kartu su bendramoksliais dalyvauja projekte „Noriu turėti namus“, kurio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į beglobius gyvūnus ir jais pasirūpinti.

„Gyvename miškų apsuptyje, todėl ši problema itin aktuali. Dažnai matome aplink vaikštinėjančius naminius gyvūnus, kurie buvo išvežti ir palikti miške“, – pasakoja Danguolė Augustinavičienė, S.Tijūnaičio pagrindinės mokyklos istorijos ir etikos mokytoja.
Mokiniai parengė peticiją „Prieš žiaurų elgesį su gyvūnais“, kurią pasirašė daugelis Pravieniškių gyventojų. Jaunimas taip pat dalyvavo įvairiose diskusijose, konkursuose apie atsakingą elgesį su gyvūnais ir jų priežiūrą, surengė šventę su savo augintiniais. Nuo gegužės mėnesio mokykloje galima apžiūrėti nuotraukų parodą. Nuotraukose įamžintos gražiausios mokinių ir kitų miestelio gyventojų akimirkos su ištikimais bičiuliais.
„Parengėme ir mokyklos stende iškabinome gyvūnų laikymo taisykles. Visiems verta dar kartą prisiminti, kad augintinius reikia vedžioti atokesnėse vietose, kur mažiau žmonių, taip pat būtina surinkti jų išmatas, dideliems šunims uždėti antsnukius ir t. t.“, – tikina L.Grigaitė.

Daugelio mokinių širdis itin suvirpino ir ilgam atmintin įstrigo kelionė į gyvūnų globos namus „Nuaras“ Užliedžiuose (Kauno raj.). Jaunimas pamalonino keturkojus savo dėmesiu, kartu su jais žaidė.

Gyvūnų globos namuose

Gyvūnų globos namuose

„Buvo labai skaudu žiūrėti į liūdnas globotinių akis, – atvirai pasakoja L.Grigaitė. – Labai patiko buldogas, todėl, jei tėvai leis, norėčiau jį auginti. Šuniukai iš globos namų niekuo nesiskiria nuo kitų. Tikiu, kad ateityje vis daugiau žmonių rinksis auginti būtent juos.“
Šį rudenį mokiniai dar ketina surengti akciją-tyrimą „Ačiū, kad globojate“, kurio metu bandys išsiaiškinti, kiek Pravieniškių gyventojų augina pamestinukus, ir ragins kitus sekti jų pavyzdžiu. Jaunimas taip pat planuoja grafičiais išmarginti betoninę sieną prie miestelio seniūnijos pastato. Piešiniai kiekvienam praeiviui primins, kad kasdien namuose jo gali laukti mylintis ir laimingas augintinis.

S.Tijūnaičio pagrindinės mokyklos projektas „Noriu turėti namus“ yra viena iš projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ iniciatyvų, kurias šiuo metu vykdo 120 švietimo įstaigų – bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų, kolegijų – iš 30-ies savivaldybių. Projektą įgyvendina VšĮ „Pilietinės visuomenės institutas“ kartu su partneriais pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Jį finansuoja Europos socialinis fondas.

Daugiau informacijos apie šį projektą rasite interneto svetainėje www.kuriamerespublika.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje www.facebook.com/KuriameRespublika.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: