Seimo komitetai siūlo kol kas stabdyti skalūnų dujų žvalgybą (2)

dujosParlamentiniai Aplinkos apsaugos ir Ekonomikos komitetai siūlo stabdyti skalūnų dujų žvalgybos vakarų Lietuvoje konkursą, kuriame dalyvavo JAV energetikos kompanijai „Chevron“, kol bus priimti įstatymai dėl šių gamtinių išteklių paieškos ir jų naudojimo.

Tokį sprendimą komitetai priėmė trečiadienį, išklausę mokslininkų išvadas. Balsavime dalyvavo 18 parlamentarų: už pasisakė 11 parlamentarų iš valdančiųjų, prieš – 5 iš opozicijos ir susilaikė du Seimo nariai.

Komitetas išvadą teiks Vyriausybei, kuri apsispręs, ar leisti JAV energetikos kompanijai „Chevron“ žvalgyti skalūnų dujas vakarų Lietuvoje. Siūlymus komitetai siūlo įtvirtinti Seimo nutarimu ir jį teikti Vyriausybei.

Komitetai siūlo sudaryti naują darbo grupę skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos problemoms spręsti ir įvertinti jų naudojimo naudą. Taip pat siūloma svarstyti galimybę biudžete numatyti lėšų gamtos išteklių paieškai.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

2 komentarai

  1. Žaltys:

    Skalūnų dujos gali suvienyti ideologinius priešininkus. Pradžią padarė “prorusiško” prezidento Pakso (“valstybinio perversmo būdu nušalinto”) lojaliausias liaupsintojas V. Mazuronis. Aplinkos (atsiprašant) ministras visiškai lojaliai tarnauja Kubiliaus sugalvotam skalūnų dujų planui. Sujungus “Darbotvarkės” politikus su “kubilistais” galėtų gautis galigiausia politinė jėga: Koncervuota Darbotvarkė. Ten galėtų prisiglausti ir Sąjūdžio karšinčiai pasiklydę drąsos keliuose…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: