Sekmadienis, 26 kovo, 2023
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus Gamta ir ekologija

„Avaaz“ kviečia pasirašyti tarptautinę peticiją: Sustabdykime skalūnų dujų gavybą Lietuvoje

Martynas Ačas, www.alkas.lt
2013-02-27 02:29:36
Tarptautinės peticijos pasirašymas
44
„Avaaz“ kviečia pasirašyti tarptautinę peticiją: Sustabdykime skalūnų dujų gavybą Lietuvoje
Mitingas prieš skalūno dujas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.
Mitingas prieš skalūno dujas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Avaaz“ („Avaaz“ reiškia „Balsas“) – didžiausia pasaulyje web kampanijų organizatorė, turinti daugiau nei 19 mln. narių. „Avaaz“ sitemoje paskelbta peticija pavadinta „STOP shale gas drilling in LITHUANIA“ (Sustabdykime skalūnų dujų gavybą Lietuvoje).

Šia peticija valdantieji raginami neskubėti priimti spendimų neįsigilinę į tarptautinę patirtį ir dar kartą įvertinti grėsmes ir rizikas aplinkai, kuriai beje priklauso ir žmogus.

Tarptautinė „Avaaz“ peticiją galima pasirašyti  ČIA.

Taipa pat naudojantis socialiniu tinklu Facebook galima paraginti ir savo draugus, kad taip pat pasirašytų šią peticiją.

2011 ir 2012 metais Čekijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Lenkijoje ir ne tik šiame regione nuvilnijo banga protestų, kuriuose tūkstančiai žmonių reikalavo nutraukti skalūninių dujų paiešką.  Žmonės telkėsi į būrelius, bendruomenes, judėjimus ir netgi kūrė peticijas ir prašė pasaulio pagalbos.

Ir šią minutę interneto playbėse  galima būtų atrasti dešimtis o gal ir daugiau aktyvių peticijų ta pačia tema. Problema tampa globali. Lietuvoje didelių bangų dar reikėtų kiek palūkėti, juk pas mus viskas savu laiku, tačiau dažniausiai per vėlai. Žmonėms begėdiškai trūksta informacijos, nešališkos, ne juodos ar baltos, o margos kurią kiekvienas įvertintų iš savų pozicijų. Panašu, jog informacijos apie „Ševron“ („Chevron“) korporaciją taip pat reikėtų paieškoti patiems. Galima pradėti nuo „Google“ ir „Wikipedia“, nepatingėkite, juk atradimo džiaugsmas mąsina žmones dalintis naujais įspūdžiais ir patirtimi.

Skalūninės dujos dažniausiai išgaunamos hidraulinio plėšymo proceso dėka. Hidraulinis plėšymas (angl. hydraulic fracturing arba fracking) tai procesas, kurio metu gamtinės dujos yra išlaisvinamos iš molio skalūnų uolienų. Ši technologija JAV sukėlė gamtinių dujų gavybos bumą, tačiau kai kurie ekspertai nerimauja dėl galimos vandeningų horizontų taršos ir metano dujų patekimo į aplinką, tai paskatino kai kuriose vietovėse apriboti skalūnų dujų gavybą.

Esama ir lietuviškų peticijų kurias taip pat reikėtų vertinti rimtai, vieną jų rasite čia: http://www.peticijos.lt/visos/71056

Ši peticija bus teikiama Lietuvos Prezidentei Dalei Grybauskaitei, Lietuvos Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui, Lietuvos Energetikos Ministerijai, Lietuvos Geologijos Tarnybai.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Vilniuje rengiamas mitingas prieš skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą Žemaitijoje (video)
  2. Prezidentė priima skalūnų dujų žvalgus, žalieji perspėja – neskubėti
  3. Seimo Aplinkos apsaugos komitetas siūlo stabdyti skalūnų dujų projektą
  4. A.Šimas. Kas svarbiau – skalūninių dujų gavyba ar galimos grėsmės vienam Lietuvos regionui?
  5. Lietuvos piliečiai tarė ne skalūninių dujų gavybai Lietuvoje (nuotraukos, video)
  6. Prie Seimo įvyks mitingas „Ne – skalūninių dujų žvalgymui ir gavybai!“
  7. R. Karbauskis. Chevron gauna už dyką Vakarų Lietuvos žemes

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 44

  1. Kodėl? says:
    10 metų ago

    Kol Lietuvoje tokie “žalieji” kaip tas apšepęs seimūnas balsioks ir toliau Lietuvoje veiks prieš Lietuvos interesus – nei verslui vietos nebus, nei darbo vietų daugės, nei taip EMIGRACIJĄ sustabdysim, o greičiau tik KINUS ar RUSUS priskviesim ir ko nepadarė SSSR laikai Lietuvai kremliaus politikieriai – padarys KGB AGENTAI su Lietuvoje siaučiančiais kremliniais ir visokiais “žaliaisiais”. Koks skirtumas kaip kalbėt Lietuboje – Rusiškai, Lenkiškai ar Kinietiškai…? Kur tik prieš Gazpromo ar rusijos interesus – taip ten VAE – NE, DUJOM Lietuviškom – NE, elektrai Lietuvoje – NE, o IMPORTUOJAM PASAULYJE DAUGIAUSIAI – net apie 80 procentų elektros (ABSOLIUTŪS PASAULIO ČEMPIONAI kuriuos parengė ir treniruoja KGB su kremliniais – štai kaip rusai su žaliavom lengvai naikina darbo vietas, naikina verslą, nes be PIGIŲ ŽALIAVŲ ir be pigios elektros NIEKAIP PIGIOS KONKURENCINGOS PREKĖS NEPAGAMINSI, vadinasi ir darbo vietų nesukursi. Jei prekė nekonkurencinga, jos nieks neperka, o neperkant prekių jos NEGAMINAMUS ir NIEKAIP nesukuriamos darbo vietos. Jei darbo vietū nėra, tai DARBŠČIAUSI Lietuvos vyrai ir moterys važiuoja ten kur jiems darbo duoda, kur jie sėkmingai pragyvena, o Lietuvoje lieka KGB-tai, nes juos išlaiko KREMLIUS, NEVYKĖLIAI ir TINGINIAI, kurie eina kaip TELIUKAI BAUBDAMI BLIAUDAMI “Lietuviškai pavojus nuo VAE, Lietuvai pavojus nuo dujų ir jū net jieškot nereikia ir taip save patys vedami “žaliūjų” ir kremlinių SAVE, SAVO TAUTĄ SKERDŽIA, o kremliniai su KGB-is tik rankom ploja ir paleckioką visam pasauliui reklamuoja” – kaip Lietuvoje žmogaus teisės pažeidžiamos. Teisingai sakoma – TELIUKAI tinka TIK SKERDIMUI, o jei tie teliukai dar patys PRISIDEDA PRIE SAVĘS, savo Tėvynės Lietuvos SKERDIMO – ko dar daugiau kremliui reikia? Atsibuskit Lietuvos TELIUKAI, atsibuskit Lietuvos RUNKELIAI ir kartą tuos kremlinius degtukais užbadykit. Jei jūs neužbadysit kremlinių ir KGB-ių – jie ne tik jumi teliukai, bet ir visą Lietuvą išskers ir sunaikins iš PASAULIO VALSTYBIŲ TARPO… vel plevėsuos raudonos ar Kiniškos vėlevėlės … gal kiniškos geriau…o darbščiausi Lietuvaičiai ir Lietuvaitės laimingai darbuosis užsieniuose ir ten užsieniečiams PENSIJOMS PINIGELIUS KALS.

    Atsakyti
    • Algis, Dievų siūstas says:
      10 metų ago

      Užsikišk tu Kodilčiau, gal nori, kad iš vandens čiaupų tekėtų dujos ir toksinai, tai gali tada pratintis priejų…

      Atsakyti
      • Kodėl? says:
        10 metų ago

        Pirma – Akgių Dievas NESIUNČIA. Dievais buvo STALINAS, nes jam mirus daug kas verkė… :-)) O kai tu “dieve” mumi nuveši ir parodysi, kur PASAULYJE iš kranų teka DUJOS – tai tada tavo mulkinimais tikėsiu. Jei apšepėliui “žaliajam” kremliai susuko roliką kai dujo iš krano tekant vandeniui – užsidega, tai ne krano ir ne dujų ieškotojų problema, o problema tokių AVINŲ kaip tu kurie tiki KREMLINIŲ REKLAMA… lai tik toliau DUDINT Lietuvops ekonomiką ir taip vyt iš Lietuvos darbingus jos piliečius.

        Atsakyti
        • Algis, Dievų siųstas says:
          10 metų ago

          Jeigu tau tokie klausiamai sukyla ir nerandi atsakymų į juos ir mąstai vienadieniškai, na gal ir netam regione gyveni, kur bus gręžiojama, tai tau visiškai dzin, matosi, kad pats esi bukaprotis, o dar matosi, kad nežinai vardų reikšmių tai jau tavo bėdos, kad nesidomi senąja tautosaka, tai visai jau esi skurdžius ir be dujų 😀

          Atsakyti
          • Kodėl? says:
            10 metų ago

            Jei save žmogelis tapatina su DIEVO SIŪSTU, tai tik medūza ir apie darbo vietas, apie emigraciją, apie šalies ekonomiką jam tai suvokiama kaip apie marso žalius žmogeliukus. Kaip faktų žmogelis neturi, tai lieka tik keiktis, šmeižt ir viskas. Duok faktus ir tik faktus, o ne apšepėliui kremliaus atsiustus DUJŲ IŠ KRANŲ klipus.

          • Doktoras says:
            10 metų ago

            Čmošnike tu, yra tokis daiktas google, jame viską rasi, net savo paties debilizmo priežastį… ir tada “Kodėl?”, taps “Todėl” :), supratai ČMO? 🙂

          • Kodėl? says:
            10 metų ago

            Super išmintis ir tai tik KREMLIAUS ir KGB BEZDALAI – jie daugiau nieko neišmano.

          • Algis, Dievų siųstas says:
            10 metų ago

            Paranojikas esi ir tikras kodilčius, gal tau kokie treji ketveri metukai a? 😀

          • Kodėl? says:
            10 metų ago

            Su žmogum, kuris BE LOB, aiškau – kuriam kremlius iškastravo galvą neverta bedraut.

    • lietuvis says:
      10 metų ago

      Silpnaproti, gal papasakosi, kaip skalūnų dujos atpigins dujų kainas?

      Atsakyti
      • Algis, Dievų siųstas says:
        10 metų ago

        Pats tu silpnaprotis, kai geriamo vandens neturėsim, o iš svetur reiks atsivežti, žmogus esi jau degradavęs, nes be energetiniių išteklių nebe sugebi išgyventi, man tai kas aš kaimukį gyvenu ir malkomis ar elektra maistą pasigaminu, teks tautiečiai grįžti kaiman ir keisti gyvenimo būdą, kai pradės mažiau naudoti dujas, kainos turės kristi va tep, o kas valdo vandenį tas yr turtingas. Gėlą vandenį!!!!!!!

        Atsakyti
        • Lamatas says:
          10 metų ago

          čia, kiek suprantu, “lietuvis” pakomentavo “Kodėl?:”.Būtų neblogai jo atsiprašyti, tuo labiau kad pažiūros Jūsų tai panašios . Paprastas nesusipratimas, negi dabar pešitės……arba ministrui paveskit kokiam .

          Atsakyti
        • Kodėl? says:
          10 metų ago

          Šiam :Dievui” gal padės tokie straipsniai:
          http://www.skaityta.lt/entry/get/edward-lucas-naujas-saltasis-karas-kremliaus-keliama-gresme-rusijai-ir-vakarams-

          Arba:
          http://grynas.delfi.lt/aplinka/skaluniniu-duju-priesininkai-nusitaike-i-20-metu-lietuvoje-naudojama-technologija.d?id=60789917

          Gal supras, kad jau Lietuvoje absoliučiai tokių pat gręžinių atlikta apie 20 ir dujos iš vandens kranų neteka… o gal šiam tipeliui jau teka? :-))

          Atsakyti
          • Kodėl? says:
            10 metų ago

            Papildau, kodėl rusai suorganizavo tik dabar prieš TOKIUS PAT GRĘŽINIUS, kurie Lietuvoje NAUDOJAMI JAU 20 metų. Todėl, kad rusai SSSR laikais buvo išžvalgę Lietuvą ir puikiai žino, kad tiek kiek yra naftos Lietuvos žemelėję – Lietuvai su tokiu kiekiu NEIŠGYVENT ir jos ekonomikai ta nafta STRATEGIN$S naudos neduos.Kkaip SU TOKIAIS PAT GRĘŽINIAIS KURIE NAUDOJAMI JAU 20 metų ir kurių ATLIKTA JAU APIE 20 vnt pradėjom žvalgyt dujų ir SKAIČIUOJAMA, kad jų gali PILNAI LIETUVAI užtekti apie 50-čiai metų – ot tada ABSOLIUČIAI TOKIE PAT GRĘŽINIA TAPO LABAI PAVOJINGI. Todėl dar kartą prašau – atsibuskit Lietuvos VERŠELIAI skerdžiami kremliaus… neleiskit pačių rankomis būt išskerstiems ar išvaikytiems po visą pasaulį!

    • Lamatas says:
      10 metų ago

      Iš Wikipedija rusų kalba ” …Shevron в России …..14 ноября 2006 в Ноябрьске (Ямало-Ненецкий автономный округ) было зарегистрировано совместное предприятие с «Газпром-нефтью» — ООО «Северная тайга Нефтегаз» (ведётся разведочное бурение на ряде участков в ЯНАО)….”….

      Atsakyti
  2. Ugnelė says:
    10 metų ago

    Tam, kuris klausia
    O dabar pasvarstyk, kodėl mums reikia rinktis tarp blogo ir blogesnio? Ar nėra kitų sprendimų? Be abejo yra, tik kai kam tai nėra naudinga – nėra “grįžtamųjų ” pinigų. Gal užtenka tiek metų mojuoti KGB korta, pradėkime bendrauti dalykiškai.

    Atsakyti
    • Kodėl? says:
      10 metų ago

      Tai ir PRAŠAU bendraujam TIK DALYKIŠKAI – davai FAKTUS, o ne kremliaus su KGB dovanotus klipus. O jei manot, kad iš Lietuvos apie 5500 KGB agentų IŠVAŽIAVO, tai labai klystat. Kiek aš jų anksčiau pažinojau – nei VIENAS iš Lietuvos nedingęs – tai FAKTAS kaip BLYNAS, Todėl davai BENT KELIS FAKTUS … bent iš INTERNETO straipsnį, kur SKALŪNINIŲ DUJŲ PAIEŠKOS METU BUVO APNUODYTA žmonės ar užteršta GEREMAS VANDUO? Davai prašau TIK DALYKIŠKUMO, o ne kremliaus ir jo agentų kliedesių kuriuos runkeliai lengviausia pasigauna ir priima už gryną pinigą.

      Atsakyti
      • Prusas says:
        10 metų ago

        nu kas cia sitam psichui dabar uzejo??? negi sevronas tau i smegenis pribezdejo duju?

        Atsakyti
        • Kodėl? says:
          10 metų ago

          Žmogeli tu – tavo smegenėlius kremlius persodino tai dabar valdo kaip nori.

          Atsakyti
  3. Vanda says:
    10 metų ago

    Viena tokia TARPTAUTINĖ komisija tyrė prie Smolensko sudužusio Lenkijos lėktuvo avarijos priežastis. Pamenat?
    Jei Lietuva susidės su visokio plauko komisijomis – gali baigtis kaip lenkams Katynėje. Katastrofa.

    Atsakyti
  4. Jurgita says:
    10 metų ago

    Už švarų vandenį ir ramią senatvę Žemaitijoj!

    Atsakyti
  5. Fredas says:
    10 metų ago

    SKLAŪNINĖMS DUJOMS NE !!!! NENAIKINKIME LIETUVOS ŽEMĖS !!!!! NETERŠKIME JOS GRUNTINIŲ ŠVRIŲ VANDENŲ !!!!!. ŠVARUS VANDUO VISOS ŽMONIJOS TURTAS !!!!

    Atsakyti
    • Kodėl? says:
      10 metų ago

      … :-))))))))) bega zuikis ir rėkia… DANGUS GRIŪNA DANGUS GRIŪNA, o pasirodo, tik kopūsto lapas jį “užgriuvo”… :-)))))

      Atsakyti
  6. erikas says:
    10 metų ago

    Žalieji, kur jūs? Kol dar nevėlu organizuokite tarptautinę peticiją bent jau dėl statomos AE Astrave, kur pažeidžiami visi tokioms statyboms būtini standartai. Už švarią senatvę Žemaitijoje, už gėlą vandenį!.. Baikite paistyti. Nuvažiuokite į Pripetę interneto pagalba ir pažiūrėkite vaizdelių, jei dar nematėte. Raktinis žodis gali būti Chernobyl. Išprotėsite jūs per tuos skalūnus. O visi nepraustaburniai komentuotojai paprasčiausiai balvonai, jokie jie žalieji. Esame visi kvantinėje sriuboje, taigi įžeidinėjimai tik darko harmoniją. Bet už mūsų AE aš pasisakau teigiamai. Ir aišku lauksiu geologų ir chemikų bendrosios nuomonės dėl skalūnų. Ir neužsibūkite, mielieji, prie komentarų, nes išsivystys rimta prilausomybė. Už vidinę ekologiją! Valio!

    Atsakyti
    • Martynas says:
      10 metų ago

      Erikai, uzsiregistraves AVAAZ pats galetum imtis iniciatyvos ir sukurti peticija, tai nera labai sudetinga, tik pradzioje sunku paskleisti zinia jog tokia peticija egzistuoja, taciau tam yra soc.tinklai ir e-mail ir kiti geri dalykai, kad informuoti zmones apie galimybe pasirasyti….. 🙂
      O si peticija jau turi surinkusi -1200- balsu net nebudama pirmame AVAAZ puslapyje…

      Taigi sekmes

      Atsakyti
    • Kodėl? says:
      10 metų ago

      … ką jūs kloūnai… kur kada Lietuvos “žalieji” kovojo prieš KREMLIAUS STATYBAS… juokingi esat… užsimanė protestuot prieš Astravo ar Sovetsko AE…? 🙂

      Atsakyti
  7. Lamatas says:
    10 metų ago

    Общая информацияПолное наименование организации ОБЩЕСТВО С ОГРАНИЧЕННОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТЬЮ «ШЕВРОН НЕФТЕГАЗ»
    Регион Москва
    Адрес 101407, г. МОСКВА, пер. РАХМАНОВСКИЙ, д. 4, стр. 1, ГСП-4
    Генеральный директор компании

    Atsakyti
    • Lamatas says:
      10 metų ago

      Bandžiau įkelti intenetinę nuorodą , bet deja esu iškart blokuojamas . Tad galit toliau koliotis kas kam tarnauja . Sėkmės.

      Atsakyti
  8. Audrone says:
    10 metų ago

    Is kur suzinoti POST CODE?Pasirasyciau,bet nezinau kaip uzpildyti ta eilute.

    Atsakyti
    • Martynas says:
      10 metų ago

      postcode tai PASTO INDEKSAS 🙂

      Atsakyti
  9. Lucaso poziuris says:
    10 metų ago

    E.Lucasas apie Rusijos įtaką diskusijose apie skalūnų dujas: tereikia sujungti visus taškus

    Šiuo metu diskusijas apie atominę energetiką užgožė kalbos apie skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą. Ar ir čia galima įžvelgti Rusijos interesų?
    – Esu tikras, kad rusai palaiko, kaip aš vadinu, pseudožaliųjų judėjimus. Tikri žalieji kovoja prieš anglies ir dyzelio naudojimą, kas iš tiesų yra dideli teršėjai. Tuo metu dujos yra palyginus neteršiančios.
    Amerikoje niekas nėra prisiteisęs pinigų iš skalūnų dujų kompanijų. Taigi manau, kad visi pasisakymai, kad skalūnų dujos yra pavojingos, yra nesąmonė.
    Esu įsitikinęs, kad skalūnų dujos turi šviesią ateitį ir, manau, kad visi bandymai Europoje nuversti skalūnų dujų judėjimą žlugs.

    Daugiau
    http://verslas.delfi.lt/energetika/elucasas-apie-rusijos-itaka-diskusijose-apie-skalunu-dujas-tereikia-sujungti-visus-taskus.d?id=60781127#ixzz2MD2z4akE

    Atsakyti
    • Kodėl? says:
      10 metų ago

      Dėkui Dievui … nors vienas … kitas pašnekovas normalių ekspertų straipsnius ir mintis žino, o ne kai kurie čia net DIEVO SIŪSTAIS apsišaukėliai kliedi apie skalūnų dujų pavojus…? Kaip ir rašiau – tai tik kremlinių propogandos ir Lietuvos galutinis nustekenimas pačių Lietuvos KLOŪNŲ RANKOMIS. Tačiau nereiškia, kad kaip ir kiekvienoj pramonėje taip ir skalūninių dujų gavyboje NĖRA JOKIOS RIZIKOS, aišku yra, bet tai nereiškia tą riziką apie kurią dabar kliedi “žalieji”.

      Atsakyti
  10. m says:
    10 metų ago

    alkas vis labiau tampa aklas 🙁

    Atsakyti
  11. tikras lietuvis says:
    10 metų ago

    Ta pati išgavimo technologija, pasirodo, yra jau n metų naudojama naftai išgauti, bet tada niekam tai nebuvo įdomu ir nieko iki šiol Lietuvoje dėl to neatsitiko.
    Panašu, kad čia vėl rasiejiniai imperialistai vietinius kūso.

    Atsakyti
  12. Žinys says:
    10 metų ago

    Manau durneliai pasirašinės po šia peticija. Jeigu nenorite progreso, tai ir sėdėkite be elektros ir be kompiuterių.

    Atsakyti
    • Algis, Dievų siųstas says:
      10 metų ago

      Žinį tu žinį, kad nieko ir nežinai, progresas į griovimą ir savęs naikinimą jooooo čia tai progresas :D… Tauziji čia niekus ir tiek 😀

      Atsakyti
      • tikras lietuvis says:
        10 metų ago

        Ar šitą skaitei?

        Atsakyti
        • tikras lietuvis says:
          10 metų ago

          http://grynas.delfi.lt/aplinka/skaluniniu-duju-priesininkai-nusitaike-i-20-metu-lietuvoje-naudojama-technologija.d?id=60789917

          Atsakyti
          • Lamatas says:
            10 metų ago

            rusai paskebė savo žiniose, kad priimtas sprendimas uždaryti celiuliozės kombimžnatą ant Baikalo ežero kranto.Kalbėję ekspertai,žinoma be 50 metų senumo gamtosaugininkų reikalavimų,nurodė pagrindinę uždarymo priežastį. Jų numone po 15-20 metų gėlo geriamojo vandens kaina pralenks naftos kainą. Matomai kažkam labai rūpi ,kad tuo metu Lietuva jau neturėtų galimybių bent čia pasipelnyti.

  13. Erikas says:
    10 metų ago

    Lamatai, jūsų viduje verda emocijų katilas: jūsų ego kovoja ir jam gaila tų pastangų, kurias jis deda visą savaitę ginčydamasis ir įrodinėdamas, kad yra vertas būti pastebėtas. Jūsų ego jus provokuoja kariauti su kitokiomis nuomonėmis. Žmogaus ego neturi nė kruopelytės išminties. Nesistengimas išsivaduoti iš savojo ego spąstų gali sukelti emocinius kamščius, kenksmingus sveikatai, o ilgainiui įtvirtina iškreiptą tikrovės matymą, kurį lydi faktų pritempinėjimas prie susikurtos realybės. Pavyzdžiui, celiuliozės fabriko prie Baikalo uždarymo fakto, esu beveik tikras, jūs net nežinotumėte arba abejingai priimtumėte, tačiau dabar jūs klaidingai jį siejate su skalūnų dujų ginčais ir gėlo vandens apsaugojimu. Gal fabrikas tiesiog seniausiai susidėvėjo ir nebeatitinka gamtosaugos reikalavimų, o rusai galbūt (bet tik galbūt, nes bandau matyti per jūsų tikrovės akinius, todėl sąmokslauju) propagandos sumetimais tai pateikė kaip ypatingo rūpinimosi gamta pavyzdį? Mat Baikalą pasaulyje žino visi, o propagandon pirmiausia traukiami visiems žinomi dalykai, o dar geriau, jei tie dalykai gali sukelti ir propagandistams pageidautinas asociacijas, kaip antai – Rusija ta šalis, kuri pasauliui rodo pavyzdį gamtosaugos srityje. Bet, Lamatai, jūs net nepasidomėjote, kiek dešimtmečių šitas fabrikas nuodijo vietos gamtą…

    Atsakyti
    • Lamatas says:
      10 metų ago

      Gal nereikėtų pačiam taip susireikšminti – protingesniu atrodytumėte . Beje ir meluot gal nereikėtų , nes tikrai nežinote …”…Bet, Lamatai, jūs net nepasidomėjote, kiek dešimtmečių šitas fabrikas nuodijo vietos gamtą…”. Tuo labiau , kad mano komentare ….”…,žinoma be 50 metų senumo gamtosaugininkų reikalavimų,….”

      Atsakyti
      • Nagi says:
        10 metų ago

        O tai nuo kada Lamatai pradėsi prekybą su arabais lietuvišku gėlu vandeniu, mes jiems tankerį gėlo vandens, jie mums tankerį žalios naftos. Valio Lietuva greitu laiku būs turtingesnė už arabų šeichus.

        Atsakyti
  14. Nagi says:
    10 metų ago

    Tie patys Maskvos KGB siųsti berneliai pasivadinę “žaliaisiais’ įnirtingai rašo kaip visada kvailus komentarus kuriuos gali skaityti ir jais patikėti tik kaimo kvailiai ir bolševikinės praeities pasiilgę stribai, kurie nuo Lietuvos valstybės atkūrimo nekenčia Lietuvos ir jei įmanytų seniai ją būtų pakeitę į rusišką guberniją.
    Aktyviausi su anti lietuviškų idėjų skleidėjai yra Linas Balsys ir Zigmas Vaišvila, dabar jau atvirai išlindę iš kgbistinių apkasų atakai prieš Lietuvą, na o tokie kaip Lamatas ar Sėlis tėra tik mažyčiai pėstininkai globaliame žaidime, vienaląsčiai, planktonas.

    Atsakyti
    • as says:
      10 metų ago

      piguva, “nagiau”..vel ta pati cypsinti “gerųjų” vakariečių ir “blogųjų” rytų ašis… neveža – primityvu ir veidmainiška. o Lietuva jums nors kiek rūpi? ar LIETUVA be kokio pono-priedo mokate ištarti? ką paliksite savo vaikams? anūkams? nors geriamo vandens paliksite?..matote, yra žmonių, kurie mato šiek tiek toliau savo nosies.

      p.s. rytų saulę vežate jūs – ne veltui ji viena ir šviečia jūsų horizonte (kas mintyse, tas ant liežuvio..)

      Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

Teisingumo ministerija | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Teikti peticijoms – daugiau galimybių

2022 09 08
Kuro kainos | Alkas.lt koliažas

A. Gedvilas. Pažaboti infliaciją? Paprasta!

2022 06 10
Kauniečiai kviečiami paaukoti būtiniausių prekių Ukrainai

Lietuvos kultūros taryba: kviečiame teikti Ukrainos palaikymo projektus

2022 03 05
Pasaulio pilietinė visuomenė siekia surinkti 10 mln. parašų už tribunolo Putinui įsteigimą

Pasaulio pilietinė visuomenė siekia surinkti 10 mln. parašų už tribunolo Putinui įsteigimą

2022 03 02
dr. Rimantas Jankūnas kviečia pasirašyti peticiją prieš kaukes ugdymo įstaigose | Alkas.lt koliažas

R. Jankūnas. Parazitinių idėjų pandemija Lietuvoje nebeturi savo pagrindinio variklio

2022 02 09
Studentai Konstituciniam Teismui: nutraukti galimybių paso bylą neteisinga, nes nuo jo nukentėjo daug žmonių

Studentai Konstituciniam Teismui: nutraukti galimybių paso bylą neteisinga, nes nuo jo nukentėjo daug žmonių

2022 02 08
Garsūs žmonės įteikė Prezidentui peticiją prieš galimybių pasą

Garsūs žmonės įteikė Prezidentui peticiją prieš galimybių pasą

2021 12 29
Lietuvos Prezidentui teikiama peticija „Dėl galimybių paso veikimo stabdymo“ (video)

Lietuvos Prezidentui teikiama peticija „Dėl galimybių paso veikimo stabdymo“ (video)

2021 12 29
V. Jankauskaitė. Basos mamos vėl renkasi prie Prezidentūros gruodžio 21 d. 16 val.

V. Jankauskaitė. Basos mamos vėl renkasi prie Prezidentūros gruodžio 21 d. 16 val.

2021 12 20
Prof. I. Vėgėlė: Esam liudininkai gimstančios naujos tvarkos (video)

I. Vėgėlė. Palaikau peticiją „Dėl galimybių paso veikimo stabdymo“

2021 12 15
Rodyti daugiau

Naujienos

Automobilis | pixabay.com, Jackson David nuotr.
Gamta ir žmogus

Daugelį vairuotojų erzina keleivių patarimai

2023 03 26
Lėktuvas | alkas.lt Arūno Sartanavičiaus nuot.
Lietuvoje

Oro uostai siūlys daugiau nei 80 krypčių

2023 03 26
Burbiškio dvaras ruošiasi Tulpių žydėjimo šventei | Rengėjų nuotr.
Gamta ir ekologija

Burbiškio dvaras ruošiasi Tulpių žydėjimo šventei

2023 03 26
Suoliukai | vilnius.lt nuotr.
Lietuvoje

Vilniuje atsiras tūkstantis naujų suoliukų

2023 03 25
Dariaus ir Girėno stadiono futbolo stadionas | kaunas.lt nuotr.
Lietuvoje

Dariaus ir Girėno stadionas „žadins“ veją

2023 03 25
Karas Ukrainoje | www.facebook.com/MinistryofDefence.UA nuotr.
Ukrainos balsas

Rusijoje nerimas dėl laukiamo Ukrainos kontrpuolimo

2023 03 25
Gintaras | gamta.lt nuotr.
Gamta ir žmogus

Kaip pasirūpinti oda naudojant gintarą, vaistažoles ir medų

2023 03 25
Galima stebėti grįžtančius gandrus! | „Unsplash“ nuotr.
Gamta ir ekologija

Galima stebėti grįžtančius gandrus!

2023 03 25
Prano Raščiaus (1932–1987) poezijos knyga „Paragauki sulos“ Prano Raščiaus (1932–1987) poezijos knyga „Paragauki sulos“ Prano Raščiaus (1932–1987) poezijos knyga „Paragauki sulos“

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • juras apie Palanga pasitinka 770-ąsias pirmojo rašytinio paminėjimo metines
  • Gedvydas apie Prof. G. Navaitis: Išmokime gyventi be streso (III)
  • užsienio oro vežėjai apie Oro uostai siūlys daugiau nei 80 krypčių
  • ĮVYKIS apie Gyvūnų padarytų žalų skaičius auga

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Daugelį vairuotojų erzina keleivių patarimai
  • Aliejus – išskirtinės naudos gaminys
  • Prieš pavasarinį tvarkymą – namų darbai
  • Virtuvės klaidos, galinčios kainuoti sveikatą
Lininės rankinės Lininės rankinės Lininės rankinės

Kiti Straipsniai

Teikti peticijoms – daugiau galimybių

by Ditė Česėkaitė
2022 09 08
1
Teisingumo ministerija | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Šiandien Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos iniciatyvai konstitucinės peticijos teisės įgyvendinimą reglamentuoti konstituciniu įstatymu, nes tai yra ypač reikšminga visuomeninių santykių...

Skaityti toliau

A. Gedvilas. Pažaboti infliaciją? Paprasta!

by daiva
2022 06 10
1
Kuro kainos | Alkas.lt koliažas

Taip jau sutampa, kad kai į valdžią ateina dešinieji, valstybėje prasideda sunkūs, kriziniai laikai. Ir nors patys dešinieji įpratę girtis,...

Skaityti toliau

Lietuvos kultūros taryba: kviečiame teikti Ukrainos palaikymo projektus

by Kristina Aleknaitė
2022 03 05
1
Kauniečiai kviečiami paaukoti būtiniausių prekių Ukrainai

Lietuvos kultūros taryba reiškia paramą ir palaikymą Ukrainos kultūros organizacijoms ir kūrėjams šiuo metu kovojantiems už savo šalies laisvę. Reaguodama...

Skaityti toliau

Skaitytojų nuomonės:

  • juras apie Palanga pasitinka 770-ąsias pirmojo rašytinio paminėjimo metines
  • Gedvydas apie Prof. G. Navaitis: Išmokime gyventi be streso (III)
  • užsienio oro vežėjai apie Oro uostai siūlys daugiau nei 80 krypčių
  • ĮVYKIS apie Gyvūnų padarytų žalų skaičius auga
  • Dalia apie Rusijoje nerimas dėl laukiamo Ukrainos kontrpuolimo
Kitas straipsnis
Lūšies pėdsakas | J.Auglio nuotr.

Krekenavos regioniniame parke buvo vykdomas lūšių monitoringas

srtfondas Init

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt

   https://lazerineklinika.lt/ | https://sportsman.lt/ | CBD aliejus Lietuvoje | Farming Simulator 22 mods | ETS2 Mods | FS22 Mods | FS22 mods download | Bigbank.lt | kemi.lt | TIK BALDAI | ATS Mods | Skyrybos internetu - skyrybos bendru sutarimu | fs22 mods | ATWINS | Srotas24.lt - Dalys | Zuza.lt | LIVIN parduotuvė | Grozionamaisfinksas.lt | https://www.zvejojam.lt | Darbo skelbimai

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai