ES įsigalioja visiškas bandymų su gyvūnais kosmetikos pramonės reikmėms draudimas (0)

efoto.lt, D.milbuto nuotr.

efoto.lt, D.milbuto nuotr.

Kovo 11 dieną suėjo paskutinis bandymų su gyvūnais tiriant kosmetikos gaminius laipsniško atsisakymo Europoje terminas. Nuo šiol ES nebegali būti prekiaujama su gyvūnais išbandytais kosmetikos gaminiais.

Kovo 11 dieną Europos Komisijos priimtame komunikate patvirtinama, kad Komisija pasiryžusi laikytis 2003 m. Tarybos ir Europos Parlamento nustatyto termino, ir nurodoma, kaip ji ketina toliau remti šios srities mokslinius tyrimus ir inovacijas bei visame pasaulyje propaguoti gyvūnų gerovę.

Už sveikatos ir vartotojų reikalų politiką atsakingas Europos Komisijos narys Tonio Borgas sakė: „Šiandien įsigaliojantis visiškas prekybos tokiais gaminiais draudimas yra svarbus signalas apie tai, kaip Europa vertina gyvūnų gerovę. Komisija pasiryžusi toliau remti alternatyvių metodų kūrimą ir bendradarbiauti su trečiosiomis šalimis, kad jos būtų raginamos sekti Europos pėdomis. Tai – puiki galimybė Europai parodyti pavyzdį, kaip atsakingai diegti kosmetikos srities inovacijas nedarant jokių kompromisų dėl vartotojų saugos“.

Komisija kruopščiai įvertino prekybos tokiais gaminiais draudimo poveikį rinkai ir mano, kad yra svarbių priežasčių jį taikyti. Tai atitinka tvirtą daugelio Europos piliečių įsitikinimą: kosmetikos gaminių kūrimas nepateisina bandymų su gyvūnais.

Bus toliau tęsiamos alternatyvių metodų paieškos, nes visiškai pakeisti bandymų su gyvūnais kuo nors kitu šiuo metu neįmanoma. Šiandien paskelbtame komunikate apžvelgiamas Europos Komisijos indėlis į alternatyvių metodų tyrimus ir pripažįstama, kad šias pastangas reikia tęsti. Tokiems tyrimams 2007–2011 m. Komisija skyrė apie 238 mln. eurų. Prisidėjo ir kosmetikos pramonė, pvz., drauge finansuojamai mokslinių tyrimų iniciatyvai SEURAT1 – ji skyrė 25 mln. eurų.

Kadangi kosmetikos srityje Europa užima pirmaujančias pozicijas pasaulyje, ES prekybos partneriams reikės paaiškinti europinį modelį ir paskatinti jį perimti bei stengtis, kad alternatyvūs metodai būtų pradėti taikyti tarptautiniu mastu. Komisija šiuos klausimus įtrauks į ES prekybos ir tarptautinio bendradarbiavimo darbotvarkes.

Europos Komisijos informacija

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: