Žengtas pirmas žingsnis lietuviškų mokyklų Punsko valsčiuje uždarymo link (video) (12)

Punsko valsčiaus tarybos posėdis | punskas.pl nuotr.

Punsko valsčiaus tarybos posėdis | punskas.pl nuotr.

Retai kada Punsko valsčiaus tarybos posėdis susilaukia tokio didelio šio krašto gyventojų ir žiniasklaidos susidomėjimo. Vasario 27 dieną į Punsko valsčiaus konferencijų salę susirinko kaimų seniūnai, uždaromų mokyklų direktoriai, Lenkijos lietuvių bendruomenės atstovai, Punsko Kovo 11-osios licėjaus mokiniai ir kt. Mokyklų klausimu kalbėjo Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas bei svečias iš Marijampolės, Euroregiono Marijampolės biuro vadovas Gintaras Skamaročius.

Po neilgų diskusijų Punsko valsčiaus taryba priėmė sprendimą dėl ketinimo uždaryti tris Punsko valsčiaus mokyklas – Pristavonių, Vidugirių ir Navinykų. Dėl kiekvienos mokyklos balsuota atskirai. Už ketinimą  uždaryti mokyklas balsavo dauguma tarėjų. Taryboje dauguma tarėjų – lietuviai.

„Tai buvo pirmas žingsnis lietuviškų mokyklų Punsko valsčiuje uždarymo link, – po Punsko valsčiaus tarybos posėdžio punskas.pl portalui kalbėjo Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkas Jonas Vydra. – Belieka tikėtis,  kad tas pirmas žingsnis neprives mus prie liepto galo, kad valsčiaus valdžia suras papildomų lėšų ir tos mokyklos nebus uždarytos“.

Tarybos sprendimas susirinkusiems į posėdį buvo netikėtas. Tai juoda diena ne tik Punsko valsčiaus švietimui, bet ir visai Lenkijos lietuvių bendruomenei.

Neuždaryti lietuviškų mokyklų ragino ir pagalbą deklaravo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Premjeras Algirdas Butkevičius, LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius ir kiti.

Atidėti sprendimą dėl trijų lietuviškų mokyklų Punsko valsčiuje uždarymo Punsko valsčiaus savivaldybės prašė LR švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Lietuva deklaruoja pagalbą ir yra pasiryžusi prisidėti prie šių mokyklų finansavimo. Prieš mokyklų uždarymą pasisakė ir vasario 25 dieną Seinų ir Punsko krašte viešėję Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai prof. Romualdas Ozolas, prof. Bronius Genzelis, Birutė Valionytė bei politologas, Lietuvos politikos ir visuomenės veikėjas Alvydas Medalinskas.

Kategorijos: Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Doktoras:

  Reikia Lietuvoje uždaryti lenkiškų mokyklų tiek, kiek procentų sudaro tos trys mokyklos per visą lenkiją.
  Prezidentė sake, turi būti “veidrodinis variantas”. Duotą žodį reikia tesėti…nors būtu uždarytos ir 50 lenkiškos mokyklos…

 2. Žaltys:

  Ir Lietuvoje uždarinėjamos lietuviškos mokyklos. Kartais taip atsitinka kad uždaro išskirtinę, perspektyvią mokyklą. Bet “Švietimo reformos” buldozeris traiško mūsų lūkesčius be jokių sentimentų. Lietuviai nebepajėgia išlaikyti savo kaimo mokyklų. Gal taip yra dėl to, kad lietuviai žiauriai daug pinigų išleidžia kontrabandiniams rūkalams ir alkoholiui? O ta Lenkija, tas Punskas – kas jis mums? Pigesnių dešrelių ir cibulių krautuvė? Donelaitis irgi stovi liūdnas buvusioje baltų genties žemėje. Ir prūsai kažkur išgaravo. Ir net poetas Marcelijus nebe Paserbentyje prie Kalnujų dabar eiles rašo. Kinta mūsų žemės veidas, bet politikos karšinčius tai intriguoja. Gal tai yra šansas “vėl sugrįžti” prie taurios valdiškos duonos?

 3. tai kad:

  tik pasisakymuose esat “drasus”, o tikroveje…. (kaip ten Patackas pasake?)

 4. Šio klausimo paprastas sprendimas:
  1. Taikos sutarties 1920-1939 metų Lenkijos – Lietuvos kare pasirašymas,
  2. Okupacinės Lenkijos armijos išvedimas iš Lietuvos valstybės teritorijos 1569 metų ribose (Augustavo rytinės apylinkės, Suvalkai, Seinai, Punskas),
  3. Okupacijos metu padarytos žalos Lietuvai atlyginimas.

 5. Jova:

  O tai kiek tų mokyklų Punsko valsčiuje teliko? Viena. Punske. Kažin kada ir ją uždarys? Šaunu! Vaikai iš Vidugirių, nors jų yra 4 ar 5 turės lankyti lenkiškas mokyklas, nes jos arčiau… Va šitaip mažėja lietuvių tauta Lenkijoje! Vyriausybės tik žada ir žada, o rezultatų – jokių nematyti.

 6. Prusas:

  ar tik tai nera daroma tycia su visu valdziu zinia??? kazin kodel vel vasario 13 diena satanistai parinko????????

 7. S:

  Va šitos santvarkos, tokios valdžios ir eurointegracijos vaisiai.

 8. Atgalinis pranešimas: Švietimo ir mokslo ministras vyks į Lenkiją aptarti lietuviškų mokyklų likimo | Alkas.lt

 9. Atgalinis pranešimas: Lenkijos lietuvių draugija prieštarauja lietuviškų mokyklų uždarymui | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: