„The New York Times“: 2013 m. būtina aplankyti Lietuvą (2)

Birżų pilis | lt.wikipedija.org

Birżų pilis | lt.wikipedija.org

Vienas didžiausių JAV dienraščių „The New York Times“ paskelbė 46 pasaulio vietovių, kurias verta aplankyti šiais metais, sąrašą (žiūrėti čia). Tarp Rio de Žaneiro, Amsterdamo, Stambulo, Oslo, Porto, Kasablankos, Vašingtono ir kitų miestų 24 numeriu rekomenduojama vykti ir į Biržus Lietuvoje.

Šalis išskiriama dėl „neatrasto alaus kelio prie Baltijos“. Žurnalistas Evan Rail pasakoja, kad populiarūs alaus keliai driekiasi Belgijoje, Vokietijoje ir Čekijoje, ir tik neseniai sužinota apie istorinį alaus kelią Lietuvoje: „Biržuose, miestelyje šalies šiaurėje, apie 50-70 alaus daryklų verda alų, naudodamos kitur nežinomas technologijas ir mieles, kurios, pasak kanadiečių alaus žinovo Martin Thibault, turi unikalią ir kitoms rūšims nebūdingą DNR“.

„Tikimės, kad ši publikacija teigiamai paveiks atvykstamojo turizmo srautus į Lietuvą iš JAV. Be to, šią savaitę Lietuva debiutuos „The New York Times“ tarptautinėje turizmo parodoje Niujorke. Stende bus ne tik pirmą kartą Amerikos rinkai reprezentuojami Lietuvos turizmo ištekliai, bet ir vyks specialus Lietuvos turizmo galimybių pristatymo JAV turizmo verslui ir žiniasklaidai renginys“, – pažymi VTD direktorė R. Balnienė.

2011 m. pagal atvykusių į Lietuvą užsienio turistų skaičių JAV buvo 15-a pagal dydį užsienio rinka – šalį aplankė 26,2 tūkst. turistų iš JAV, arba 27 proc. daugiau nei 2010 m.

2011 m. JAV užėmė 11-ą vietą pagal užsienio turistų išlaidas (50,9 mln. Lt). Vidutinės vienos turisto kelionės iš JAV išlaidos Lietuvoje siekė 1943,5 Lt ir buvo didžiausios iš visų užsienio valstybių po Kazachstano. Vidutinė amerikiečių turistų viešnagės trukmė sudarė 7,1 nakvynės.

Remiantis Lietuvos apgyvendinimo įstaigų statistika, per pirmus devynis 2012 m. mėnesius lyginant su tuo pačiu 2011 m. laikotarpiu turistų skaičius iš JAV užaugo 8,4 proc.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

2 komentarai

 1. janušonis evaldas:

  Ujėz…….neduokdie tokie turistai………galutinai viska numaižios

 2. Tęsėjas:

  Kaip žinome, ypatingai paskutiniuoju laiku, Amerika kenčia nuo uraganų ir viesulų. Pastaruosius pagrindinai provokuoja ne žmonių vykdoma veikla, bet mokslininkams dar nežinomi III-sis ir IV-sis geofiziniai procesai.
  Juos atrado Lietuvos inžinierius Romualdas Zubinas, kuris šių procesų vyksmo technologiją aprašė knygose “Perkūnas”, “Per praeitį į ateitį” ir “Pažadinta praeitis”.
  Pagal III-jį dėsnį, Žemė pastoviai verčiasi per savo ašigalius. Vieno pilno periodo trukmė yra 6000 metai.
  Žemei verčiantis per ašigalius, kas 3000 metų, vienas iš Žemės ašigalių atsiduria prieš Saulę, priešingas- nusigręžę nuo Saulės. Tuo metu temperatūrų skirtumas tarp pusrutulių būna didžiausias. (Mūsų laikais Saulės link krypsta dabartinis šiaurinis Žemės ašigalis, kuris šio tūkstantmečio pabaigoje “įsmigs” į Saulę.) O tai reiškia, tuo metu būna intensyviausias oro bei vandens masių judėjimas tarp Žemės pusrutulių. Būtent jie ir provokuoja oro masių sukurius, taifūnus, uraganus, kiek Amerikos žemyne, tiek ir kituose Žemės regionuose.
  Tad kviečiant Amerikos gyventojus į Lietuvą, būtina nepamiršti pažymėti, kad Lietuva atrado naujus mokslui dar nežinomus geofizinius dėsnius, kuriuos galima atrasti tiktai lietuvių kalbos pagalba įminųs seniausiųjų kultūrų šaltinius ir, juose rastą informaciją, susiejųs su mūsų laikų mokslininkais padarytais atradimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: