Lietuvos tautinio olimpinio komiteto pozicija dėl D.Grybauskaitės sprendimo (9)

I.Tobias ir D.Stagniūnas, „Wikipedia“ nuotr.

I.Tobias ir D.Stagniūnas, „Wikipedia“ nuotr.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) išplatino kreipimąsi dėl Lietuvos respublikos Prezidentės sprendimo nesuteikti pilietybėsišimties tvarka amerikietei Izabelei Tobias. Kreipimesi rašoma:

„Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) apgailestauja, kad Deivido Stagniūno partnerei Isabelai Tobias nebuvo suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė. Priimtas sprendimas argumentuojamas lakoniškai, iš esmės tik Konstitucinio teismo nutarimu ir išaiškinimu. Vis dėlto norime atkreipti dėmesį, kad LR pilietybė Respublikos prezidento sprendimu išimties tvarka gali būti suteikiama užsienio valstybių piliečiams, kurie turi ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei, yra integravęsi į Lietuvos visuomenę – o tai yra vertinamojo pobūdžio kriterijai.

Jau keleri metai Isabella Tobias kartu su mūsų šalies piliečiu atstovauja Lietuvai Europos ir pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatuose bei ten demonstruoja gan aukštus rezultatus – ir tokiu būdu, tikime, didina mūsų šalies autoritetą tarptautinėje bendruomenėje. Be to, kiek žinome, Isabela išlaikė lietuvių kalbos testą Pilietybės komisijoje.

Nenorime kvestionuoti šalies Prezidentės priimto sprendimo motyvų. Priimto sprendimo akivaizdoje mums svarbios šalies sporto aktualijos ir ateitis. Faktinė situacija yra tokia, kad porinėje sporto šakoje – dailiajame čiuožime – turime mišrią porą kuri negalės atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse, jei Isabela Tobias neturės Lietuvos pilietybės.

Jei dabartinė teisinė bazė nesudaro galimybių suteikti pilietybės tokiais, mūsų manymu, šaliai akivaizdžiai naudingais atvejais – galbūt išties verta imtis veiksmų, siekiant, kad būtų atitinkamai pakeista teisinė bazė. Ar bent jau, įvertinant globalizacijos procesus, pradėti aktyvią diskusiją ir atsiklausti Tautos nuomonės? Juk, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje besitreniruojančios Rūtos Meilutytės nelaikome mažesne Lietuvos piliete, nei šalyje besitreniruojančių sportininkų.

Nuoširdžiai linkime Isabelai ir Deividui nepalūžti dėl šio sprendimo bei tęsti puikią sportinę karjerą ir toliau garsinti mūsų šalies vardą bei siekti dar geresnių rezultatų – tiek sausio pabaigoje vyksiančiame Europos čempionate, tiek ir kovą vyksiančiame pasaulio čempionate. Galbūt, pasikeitus aplinkybėms, Isabela dar turės progą atstovauti mūsų šaliai ir olimpinėse žaidynėse“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

9 komentarai

 1. kaunietis:

  Tiesiog truksta zodziu kanors pasakyti:( didesnes kvailystes padaryti neimanoma:( Visai jau ta senmerge kvaistelejo:(((

 2. giedrius:

  galime siusioti karstu vandeniu, bet istatymai yra istatymai, arba sakome, kad LR yra neteisine valstybe, ivedame linco teismus, deginame visus ant lauzu ir darome savo verdiktus, arba susiprantame ir logiskai mastome. pasiekimai ? siaura. kalbos mokejimas ? siaura. giminystes sasajos su LR ? nera. kur beziuretumeme, ten dangus matos. koks pagrindas ? jokio. duoti pilietybe uz ora, to nebuvo ir nebus. pamirskit. tik maziau verkit, o daugiau ijunkit smegenis. sekmes.

 3. pensininkas:

  LNK tv 94 prcentai žiūrovų pasisakė, kad Isabelai būtina suteikti pilietybę. Neerzinkite mūsų. Rinksiu kitą prezidentą.

 4. O, varge!:

  Tekstas turėtų būti toks:
  Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) apgailestauja ir atgailaudamas, kad nesugebėjo paruošti Stagniūnui lygiavertės partnerės lietuvaitės, visas “in copore” atsistatydina.

  P.S. Iki šiol žinojau, kad Kilnybė Priekysėdintis (Presidens) leisdavo dekretus. Ar šį kartą panaudota nauja žalio dokumento rūšis – verdiktas (nuo it. verde-žalias?)? Ar čia tik Alko.lt išmonė?

 5. problemėlė:

  Gerai, kad suprantat, kad tai MIŠRI pora. Mišrūnizacija tiek gyvenime, tiek sporte, šiais brutalios globalizacijos laikais- didelis blogis. Jei pirmu atveju- Tautos žudymas, tai antruoju(sportiniu) atveju- visiškas nesusipratimas, kai lieka nebeaišku nei kas, nei kam atstovauja, nei kodėl Tauta turėtų džiaugtis atvykėlių prisiplakėlių svetimtaučių laimėjimais. Pilietybė, ypač “pirkta” ar tiesiog padovanota už nuopelnus siauram rateliui suinteresuotų asmenų, niekada NEPRIVERS Tautos pamilti svetimtautį, dėl savo karjeros galintį parsiduoti bet kurios “patogesnės” šalies valdžiai.

  • Nepolitikas:

   Visiškai pritariu. Globalizacija yra kosmopolitizmas, t.y. antipatriotinė ideologijos rūšis, pripažįstanti savo tėvyne visą pasaulį, atmetanti nacionalines patriotines tradicijas ir nacionalinę kultūrą. Tas kas (Lietuvos tautinis olimpinis komitetas) viešai ragina pažeisti konstitucinę santvarką turi būti patrauktas baudžiamajai atsakomybei. Bet labai abejoju, kad toks „kreivas“ teisingumas gali ginti konstitucinę santvarką, jog tai ne gėjų- globalistų teisės ir laisvės.

 6. Kazė:

  Kadangi Lietuva nesugeba išsiugdyti gero politiko, sugebėsiančio pakeisti prezidentę, siūlau pilietybę suteikti tūlam Barakui iš Afrikos. Tada mūsų gatvės bus kaip Londono ar Paryžiaus – būsime tikri europiečiai.

 7. Galindas:

  Čia betrūksta tik pataisyti pilietybės suteikimo įstatymą, kur konkrečiai būtų apibrėžta sąvoka “atskirais atvejais”, todėl Olimpiniam Komitetui reikia ne verkšlenti, o kreiptis tiesiogiai į Seimą, kad pataisytų šį įstatymą. Tai būtų Jūsų iniciatyvos pasireiškimas. Mes dažnai tik konstatuojame ir verkšlename, tačiau reikia būti tikrais piliečiais ir reikalauti pakeisti įstatymą. Tarkime, kad “atskiri atvejai” būtų: “pasižymėję Lietuvos sporto ir lietuvių kultūros srityse” ir viskas. Naujas Seimas, manau greitai tą padarytų, nes jie norės pasirodyti greit sprendžiantys įsisenėjusias sustabarėjusias nuostatas. Linkiu sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: