Punskietis atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“ (12)

Andrius Pajaujis | facebook.com nuotr.

Andrius Pajaujis | facebook.com nuotr.

Ketvirtadienio vakarą septyni „Eurovizijos“  atrankos konkurso dalyviai grūmėsi dėl teisės vykti į tarptautinį dainų konkursą.

Paskutinis vakaro metu pasirodė Andrius Pajaujis. Andrius Mamontovas apie A. Pajaujį kalbėjo trumpai ir aiškiai: „Daina gera, gal nelabai gerai nufilmuota. Iš tikrųjų tai yra žmogus, mikrofonas ir daina. Būsi vienas iš dviejų, kuriam duosiu daugiausiai balų.“

Pasirodžius visiems atlikėjams ir susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, paaiškėjo, kad komisijai nugalėtoją teks rinkti iš trijų atlikėjų: Girmantės Vaikutės, Gerai Gerai & Miss Sheep“ ir Andriaus Pajaujo. Komisijos sprendimu daina nugalėtoja tapo Andriaus Pajaujo „Something“.

Rugpjūčio 15 dieną Punsko lietuvių kultūros namų aikštėje vyko mūsų kraštiečio Andriaus Pajaujo autorinis koncertas.

Andrius Pajaujis gimė Jurbarke. Jis Petro Pajaujo iš Ožkinių kaimo sūnus.

Andrius kuria ir dainuoja nuo vaikystės. Groja įvairiose roko grupėse Jurbarke ir Vilniuje. 2006 m. su kolektyvu laimėjo tarptautinį „Eurorock“ konkursą.

Andrius Pajaujis dalyvauja seminaruose, koncertavo Vokietijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje. 2009 m. dalyvavo G. Kuprevičiaus kūrybingumo paskaitose.

Pastaraisiais metais groja įvairiuose pleneruose, festivaliuose ir meno forumuose. Kūrybiniais ieškojimais ir džiaugsmais trokšta dalintis su visais.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. tikras lietuvis:

  Straipsnio autorius šneka vėjus: tai sako, kad Pajaujis – punskietis, o paskui tai, kad jis gimė Jurbarko rajono Ožkinių k.

 2. Vilna:

  Beje, pradžioje buvo Pojavis, o dabar jau Pajaujis. Tai kas čia per “išsidirbinėjimas”.
  Pavardės variantas “Pojavis” būtų labai svarbus kalbinių ir istorinių faktų patvirtinimas, ypač tuo atveju, jeigu jis būtų kilęs iš Punsko.

  • tikras lietuvis:

   Kodėl Pojavis – iš Punsko?
   “Andrius Pojavis (g. 1983 m. lapkričio 25 d. Jurbarke) – Lietuvos dainininkas, muzikantas.
   Biografija
   Gimė ir užaugo Jurbarke. Mokykloje su kitais pradėjo groti pankroką. Studijuodamas Vilniuje grojo keliose roko grupėse, o su viena iš jų laimėjo „EuroRock“ konkursą. Dabar groja vienas. 2012 m. vasarą išleido pirmą solinį albumą „Aštuoni“.
   2013 m. gegužės mėn. su daina „Something“ atstovaus Lietuvą Malmėje vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse”.
   http://lt.wikipedia.org/wiki/Andrius_Pojavis

 3. Ku Klux Klan:

  Nesuprantu aš tokio meno ir jis man svetimas
  Yra tokia šalis, kurioje yra draudžiama užseniečiams ir kitataučiams toje šalyje kurti meną, kad neiškreiptu endeminio meno ir kultūros. Labai teisingas draudimas. Mūsuose, lyg specialiai yra kišama ir prievarta brukama svetima kultūra, svetimas menas, svetimi papročiai, kad užgožti ir sunaikinti etninės kultūros likučius…

 4. zemaiciu zydas:

  Na del draudimu tai cia meslas visiskas. O vaikis toks…ka as zinau. Vidutiniokas. Galbut todel ir reikia jam i ta jevrovizija. Mano akimis tas konkursas yra geda. Tikram menininkui geda ten dalyvauti. Nebent dergiantis is ju, taip kaip Mamontovas su chebra ten sudalyvavo.

 5. Grasilda:

  Kaip supratau iš Straipsnio, jo tėvukas iš Ožkinių kaimo, t. y. nuo Punsko, ir giminėje pavardė buvo Pajaujis, vėliau sulenkinta.

  • Vilna:

   Kur čia tas Pojavio pavardės sulenkinimas! Kai jauja – tai kluone vieta, kur suvežami javai džiovinti. Javai juk yra lietuviškas žodis. Pagaliau netoli nuo Punsko Lietuvoje turime miestelį vardu Pajavonis, kur akivaizdu Pa- yra priešdėlis lygus šiuo atveju tarminiam ar jotvingių priešdėliui Po-.
   Taigi, Punske susiduriame su baltų av/au gilia senove, beje, archeologiniai radiniai (berods, seniausias noragas) byloja, kad ir žemdirbystė – javų auginimas Lietuvoje galėjo rastis anksčiausiai Punsko vietovėje.
   Tad gilėkime – arkime giliau… o ne tik sekliuose “sulenkėjimuose” kapstydamiesi.

 6. Mindaugas:

  Lietuvai nereikia tokių angliadainių lietuvių.Jeigu šiandien būtų gyvas Maironis,jis tikrai tokiems anglosaksišką kultūrą beplatinantiems lietuviams būtų atsakęs savo eilėraščio posmais:
  “Tas ne lietuvis,kurs jos būdo,
  Jos žemės dainų nemylės;
  Neverks,kad patys sūnūs žudo,
  Kas verta meilės ir garbės.”

 7. Jova:

  Bet ir nusišnekat čia… Visi kalbininkai ir visi etimologai…. ech… Jums neįmanoma įtikti. Patys padainuokit ką – o paskui kritikuokit…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: