Kalėdinė mugė į sostinę pritraukė ir amatininkus iš Maroko (0)

Kalėdų mugė

Kalėdų mugė

Siekdami sudaryti alternatyvą masinei produkcijai, kalėdinių mugių rengėjai pasitelkia ir egzotiškų kraštų atstovus. Prekybos centre „Gedimino 9“ įsikūrusi Kalėdinė mugė šią savaitę vilniečius vilioja ne tik Lietuvos amatininkų gamintais natūraliais lino, vilnos ir medžio dirbiniais, rankų darbo papuošalais, medumi, „žaliąja“ kosmetika, bet ir autentiškais gaminiais iš Maroko bei Turkijos.

„Jau ne pirmus metus pastebime, kad lietuviai dovanėlių medžioti išsiruošia paskutinę savaitę iki didžiųjų švenčių. Kai laiko lieka nedaug, o daugumos parduotuvių lentynos nukrautos „fabrikiniais“ gaminiais, sudėtinga atrasti kažką išties išskirtinio. Jau tradicija tampanti mūsų kalėdinė mugė suteikia galimybę alternatyvai ir siūlo autentiškus ne tik lietuvių, bet ir šiltųjų kraštų atstovų rankų darbo gaminius“, – sakė prekybos centro „Gedimino 9“ valdytoja Valerija Milovackaja.

Anot jos, šiemet „karštajai“ savaitei į „Gedimino 9“ buvo sukviestas kaip niekad gausus amatininkų būrys. „Neabejojame, kad mugė traukia tuos, kurie kratosi kičo ir sintetikos – tai galioja tiek dovanėlėms, tiek pačiai šventinei nuotaikai“, – teigė V.Milovackaja.

Kalėdinės mugės prekystaliuose įsitaisė geografiškai ir tematiškai marga kompanija – per pusšimtį amatininkų iš Kupiškio, Telšių, Šilalės, Klaipėdos, Marijampolės, Kauno, Panevėžio bei kitų miestų, rajonų centrų ir kaimų. Nepabijoję žiemos speigų, lietuviams kompaniją sudarė ir egzotinių šalių atstovai: marokietis Khalidas lankytojams pasiūlys tiesiai iš gimtosios šalies atvežtų autentiškų papuošalų, kašmyro vilnos, tradicinių šlepečių babušų bei savo rankų darbo aksesuarų, atstovas iš Turkijos vilniečiams siūlo čia pat gamintus gimtosios šalies saldumynus bei plačiai vertinamus šilko gaminius.

„Nuolat dalyvaujame kasmetinėse kalėdinėse mugėse. Tradiciškai žmonės neišlaidauja, vienai dovanėlei išleidžia 20-40 Lt ir vis dažniau ieško ne masinės produkcijos. Populiaru dovanoti šiltas rankų darbo kalėdines kojines, lyderis šioje srityje – šiltos žieminės pirštinės“,- savą statistiką pateikė amatininkė iš Šilutės.

Mugės dalyvių teigimu, šiemet vis labiau populiarėja lino gaminiai, ir toliau lietuviai perka natūralios lietuviškos kosmetikos priemones, neatsispiria gamtoje surinktoms arbatoms ir medui, o ieškantys autentiškų papuošalų dažniausiai renkasi subtilius gintarinius ar odinius aksesuarus. „Tikime, kad tarp tradicinių lietuvių gaminių, dėmesio šįmet sulauks ir autentiška svečių šalių produkcija“, – sakė „Gedimino9“ valdytoja.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: