Nuo lapkričio 10 dienos draudžiama važiuoti su vasarinėmis padangomis (1)

A.Berlinsko nuotr.

A.Berlinsko nuotr.

Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija primena vairuotojams, kad nuo lapkričio 10 d. šalies keliuose draudžiama važiuoti su vasarinėmis padangomis, o automagistralėse reikia sumažinti greitį. Daugiau dėmesio saugumui turėtų skirti ir dviratininkai bei pėstieji – tamsiuoju paros metu būtina naudoti atšvaitus, kitas eismo saugos priemones.

Reikalavimas keisti vasarines padangas šaltuoju metų periodu ir mažinti greitį keliuose nustatytas Kelių eismo taisyklėse. Važiuoti su vasarinėmis padangomis šalies keliuose draudžiama nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d. Dygliuotas padangas leidžiama naudoti jau nuo lapkričio 1 d. Naudojant tokias padangas, ant automobilio būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą, informuojantį apie tai.

Saugaus eismo specialistų teigimu, net ir nedidelė avarija paprastai pridaro daugiau nuostolių, nei kainuoja komplektas žieminių padangų. Vairuotojai turėtų pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu, nes eismo sąlygos šiuo metų laiku yra žymiai sudėtingesnės nei vasarą. Lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm. Patariama vengti įsigyti naudotas ir restauruotas padangas, nors kartais jos būna gerokai pigesnės.

Šiuo metu šalyje galima įsigyti net kelių dešimčių skirtingų gamintojų padangų. Specialistai pataria rinktis jas pagal finansines galimybes, bet naujas. Naujos padangos gaminamos taikant modernesnę technologiją, jų protektoriaus guma minkštesnė, geresnis sukibimas su kelio paviršiumi, todėl jos būna saugesnės.

Susisiekimo ministerija taip pat primena pėstiesiems, kad einant neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu būtina prisisegti atšvaitą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Tamsoje važiuojant dviračiu, jo priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Dviratininkas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prisisegęs šviesą atspindinčius elementus.

Susisiekimo ministerija ragina vairuotojus ir kitus eismo dalyvius tamsiuoju paros metu keliuose būti ypač atidžius, nes per dešimt šių metų mėnesių Lietuvos keliuose jau žuvo 240 žmonių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. Li Bo:

    Dėl dviratininkų ir pėsčiųjų tai taip, bet privalomos nuo tam tikro laiko žieminės padangos yra įstatimdavystės išsigimimo atspindys. Žmonės užsideda žiemines ir vis tiek važiuoja ant saugumo galimybių ribos- laikosi mažesnio atstumo, staigiau stabdo, aktyviau manevruoja. To pasekoje, nei avarijų žiemą mažėja, nei saugumo daugėja, tik tiek, kad kažkas susižeria gražaus pinigo. Šitas įstatymas yra perteklinis ir nebūtinas. Daugiau važinėjantys ir be valdžios ponų nurodymų maunasi žiemines kai atsiranda reikalas, o rečiau ir lėčiau važinėjantiems tai yra tik bereikalingas lėšų švaistymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: