Pagerbė pasaulinės chemijos olimpiados nugalėtoją (2)

Mokytojas Valdas Jaruševičius ir Sigitas Mikutis

Mokytojas Valdas Jaruševičius ir Sigitas Mikutis

Rugpjūčio 30 d. Kauno rajono savivaldybės Tarybos nariams buvo pristatytas vienas gabiausių rajono moksleivių, talentingasis Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos ugdytinis Sigitas Mikutis ir jo chemijos mokytojas Valdas Jaruševičius. Liepos mėnesį S.Mikutis pasaulinėje moksleivių chemijos olimpiadoje Vašingtone pelnė aukso medalį.

Neeiliniai Sigito sugebėjimai chemijos srityje buvo pastebėti ir įvertinti ne viena pergale: tai daugkartinis rajono jaunųjų chemikų olimpiadų laimėtojas X, XI, XII klasių grupėse 2010-1012 metais. Respublikinėje jaunųjų chemikų olimpiadoje Vilniuje 2011 metais Sigitas pelnė sidabro medalį, tais pačiais metais Baltijos ir Kroatijos šalių nuotoliniame chemijos čempionate jis laimėjo I vietą ir tapo čempionu.

Tačiau sėkmingiausi S. Mikučiui buvo šie metai: aukso medalis Respublikinėje Lietuvos olimpiadoje, bronzos medalis tarptautinėje Rusijos ir kitų šalių D. Mendelejevo olimpiadoje – į šį renginį, vykusį tolimojo Kazachstano sostinėje Astanoje, talentingam moksleiviui nuvykti padėjo Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas, remiantis gabius Kauno rajono vaikus. Dalyvavimas šioje labai stiprioje olimpiadoje S. Mikučiui buvo nebloga praktika ruošiantis pasaulinei olimpiadai. Ir patirtis atsipirko su kaupu: šių metų liepos mėnesį atvykęs ginti Lietuvos garbę į 44-tąją pasaulinę moksleivių chemijos olimpiadą Merilendo universitete, Vašingtone, Sigitas pasirodė geriausiai iš Lietuvos moksleivių ir iškovojo aukso medalį.

Olimpiados įspūdžiais dar tebegyvenantis Sigitas Mikutis artimiausius metus praleis studijuodamas Vilniuje, o ateitį sieja su Kembridžo universitetu, iš kurio olimpiados metu sulaukė konkretaus pasiūlymo.

Jaunuolio talentą pastebėjęs ir chemijos „bacila“ užkrėtęs mokytojas ekspertas Valdas Jaruševičius Kauno rajone pradėjo dirbti prieš daugiau kaip dvidešimt metų ir iki šiol mokytojauja Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje. Per mokytojo darbo laiką apie 30 jo paruoštų mokinių dalyvavo respublikinėse chemijos olimpiadose, 15 iš jų tapo prizininkais, laimėti visų spalvų medaliai. Mokytojas gali didžiuotis savo auklėtiniais, kurie, pasirinkę chemijos, biochemijos, medicinos studijas garsina Lietuvą visame pasaulyje: Džodžtauno universiteto JAV daktarė Rasa Santockytė, Helsinkio universiteto daktaras Simonas Laurinavičius, farmacininkas Dovydas Grukauskas ir kiti.

Už puikius ugdytinių rezultatus V. Jaruševičius ne kartą apdovanotas įvairaus lygio garbės raštais, 2011 metais jam suteiktas rajono metų mokytojo vardas.

„Tokie mokiniai kaip Sigitas ir tokie mokytojai kaip Valdas primena, kad mokslo žemėlapyje yra ne tik Vilnius ir Kaunas, bet ir visa kita Lietuva“, – išdidžiai sakė Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
alko-2-proc
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *