Solidarumo prieš smurtą skaitymai „Escritores por Ciudad Juárez l Rašytojai už Juarez miestą“ (0)

Rugsėjo 1 dieną daugybėje mūsų planetos didmiesčių, miestų ir miestelių vyks tarptautiniai solidarumo skaitymai „Escritores por Ciudad Juárez“ („Rašytojai už Juarez miestą“). Rašytojų grupės Escritores por Ciudad Juárez inicijuoti skaitymai rengiami jau antrą kartą; šiemet jie vyks 25 šalyse (131 mieste), tarp jų – ir Lietuvoje.

Vilniuje „Escritores por Ciudad Juárez l Rašytojai už Juarez miestą“ vyks rugsėjo 1 d., 19 val., knygyne „Min Vinetu“ (Šv. Ignoto 16/10). Juose dalyvaus lietuviai ir Lietuvoje gyvenantys meksikiečiai: Karlas Alvarez Romero Džordiano (Carlos Álvarez Romero-Giordiano) (smuikas), Ilzė Butkutė, Laurynas Katkus, Donatas Petrošius, Germanas Digolado Brito (German Degollado Brito) ir kiti.

Šie skaitymai rengiami išreiškiant solidarumą su Čiudad Juarez (Ciudad Juárez) ir visos Meksikos gyventojais, kenčiančiais nuo narkotikų prekiautojų skleidžiamo smurto. Kartu tai – solidarumas su bet kurios pasaulio vietos, kur prievarta ir baimė naudojami tam, kad būtų primesta kokių nors grupuočių valia, pažeidžiamos žmonių teises ir orumas, gyventojais. Čiudad Juarez nori parodyti, kad net įbaugintame mieste žmonės išdrįsta pasipriešinti, rengti kultūrinius renginius ir reikalauti taikaus gyvenimo.

„Norime miesto, kuriame darbas, studijos ar pramogos nebūtų labai rizikinga veikla, iš kurio nereikėtų išvykti dėl baimės, kur būtų galima kurti projektus ir tikrovę, mums sugrąžinančią smurto atimtą ateitį“, – sakoma manifeste, kuriuo bus pradedami visi solidarumo skaitymai.

Organizatoriai siekia skatinti sąmoningumą ir bendruomeniškumą, suvienyti kuriančios pasaulio bendruomenės jėgas, įtraukti į kovą platesnę bendruomenę. Smurtas gali būti įveiktas bendromis pastangomis: tereikia pradėti veikti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: