Rūta Meilutytė – olimpinė čempionė !!! (nuotraukos, video) (28)

Rūta Meilutytė olimpinė čempionė !!! | TV transliacijos stop kadras.

Rūta Meilutytė olimpinė čempionė !!!

Liepos 30 d. 22 val. 15 min. vasaros olimpinėse žaidynėse 100 metrų plaukimo krūtine finale 15-metė lietuvė plaukikė Rūta Meilutytė atplaukė pirma ir tapo olimpine čempione 1 min. 05,47 sek.

Olimpinį sidabro medalį iškovojo pasaulio čempionė amerikietė Rebeka Soni (Rebecca Soni) (1:05,55), bronzą laimėjo japonė Satomi Suzuki (1:06,46). ketvirta liko jamaikietė Alisa Atkinson (1:06,93).

8. Rikke Pedersen (Danija) – 1:07,55.

Rūtos čempionišką plaukimą stebėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino pirmąjį Lietuvos olimpinį aukso medalį Londone iškovojusią plaukikę.

„Tai – pirmas Lietuvos sportininkų medalis šiose žaidynėse ir jį iškovojote Jūs, jauniausia visų laikų Lietuvos Olimpinės rinktinės narė! Visa Lietuva sulaikiusi kvapą stebėjo Jūsų pasirodymą žaidynėse nuo pat pirmųjų akimirkų. Savo pasiektu rezultatu Jūs nustebinote visą pasaulį ir, būdama tik 15-os metų, jau įėjote į olimpinio sporto istoriją. Olimpinis aukso medalis – didžiulis laimėjimas, o daugeliui sportininkų – ir didžiausias visos karjeros pasiekimas. Kartu tai pergalė, po kurios reikia dirbti dar sunkiau ir atkakliau, nes svarbu nuolat judėti pirmyn. Linkiu ir toliau taip pat kryptingai, ryžtingai ir valingai dirbti. Jūs – didžiulė Lietuvos viltis!“, – rašoma Prezidentės sveikinime.

Dalia Grybauskaitė jaunajai sportininkai palinkėjo didžiulės sėkmės ir padėkojo už džiaugsmą, suteiktą visai Lietuvai.

R. Meilutytės startai Londono olimpiadoje dar nesibaigė – rugpjūčio 1 d. 12 val.  ji dalyvaus 100 m plaukime laisvuoju stiliumi, o rugpjūčio 3 d. – plauks  50 m laisvuoju stiliumi.