Baltijos jūros dugne rastas kelių milijonų eurų vertas lobis (5)

Efoto.lt nuotr.

Efoto.lt nuotr.

Švedų narai Baltijos jūros dugne rado lobį – apie 4 tūkst. sidabrinių monetų. Radinio vertė – bent keli milijonai eurų. Kaip praneša Lenkijos naujienų portalas gazeta.pl, švedų narai, kurių grupėje yra ir vienas lenkas, lobį aptiko prie XVI amžiuje nuskendusio laivo „Mars“, priklausiusio Švedijos karaliaus Eriko XIV Vazos flotilei.

„Mars“ buvo didžiausias karo laivas, XVI amžiuje plaukiojęs Baltijos jūroje. Švedijos karalius jo neteko 1564 m., po dvi dienas trukusio mūšio. Flagmano liekanos rastos netoli Gotlando salos.

Laivas buvo laikomas kone nepaskandinamu – o ir į jūros dugną jį nusinešė ne tiek priešo sviediniai, kiek paties „Mars“ koviniai pajėgumai. Nustatyta, kad laivas nuskendo po to, kuomet sprogo jame buvęs parakas.

Anot ekspedicijos dalyvių, „Mars“ išsilaikė pakankamai gerai – tam sąlygas sudarė palyginti žema Baltijos jūros temperatūra, nedidelis druskingumas ir maža deguonies koncentracija 75 metrų gylyje, kur aptiktos flagmano liekanos. Tikėtina, kad sidabro monetos – ne paskutinis vertingas radinys.

Kategorijos: Baltų žemėse, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: