Prezidentė vetavo Teritorijų administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pataisas (2)

Šiendien, birželio 4 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Teritorijų administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pataisas, kuriomis nuo 10 iki 7 tūkstančių mažinamas savivaldybės steigimui būtinas gyventojų skaičius.

Prezidentės teigimu, savivaldybių smulkinimas tik išpūstų biurokratinį aparatą ir taptų papildoma finansine našta visiems Lietuvos žmonėms. Mažos, finansiškai silpnos savivaldybės – išlaikytinės negalėtų savarankiškai užtikrinti žmonėms kokybiškų paslaugų. Dešimtis milijonų litų atsieinančios valdymo sąnaudos gultų ant visų šalies gyventojų pečių.

„Žmonėms nereikia daugiau biurokratijos, jiems reikia efektyviai dirbančios ir jų problemas suprantančios valdžios. Būtina stiprinti seniūnijas ir bendruomenes, o ne prieš rinkimus kurti naujus postus suinteresuotiems politikams“, – teigia Prezidentė.

Vietos valdžia, pasak Prezidentės, dirbtų efektyviau, jeigu ir merai, ir seniūnai būtų renkami tiesiogiai.

Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kur tiesiogiai renkamos tik savivaldybių tarybos.

Dauguma Europos valstybių eina savivaldybių stambinimo keliu. Tyrimais įrodyta, kad veiksmingiausiai dirba 40 tūkstančių gyventojų turinčios savivaldybės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

  1. Pilypas:

    Pritariu prezidentei, nes gyventojų mažėja, o savivaldybių daugės – absurdas. Reikia naikinti visas rajonų savivaldybes aplink didžiuosius miestus – tai bus didelė biudžeto ekonomija. Reikia rinkti seniūnus ir tarybų narius tiesiogiai, o ne pagal sąrašus.

  2. saulė:

    reikia rinkti seniūnus ir merus. nesuprantu ko mes dar laukiam. Kiek dar žadės irnieko nedarys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *