Lietuvių filmai – Šefildo dokumentinių filmų festivalyje (0)

Dokumentinis filmas „Našlaitynas“Birželio 14 – 16 dienomis Šefildo dokumentinių filmų festivalyje pristatyti Jungtinėse Amerikos Valstijose didelio dėmesio sulaukęs Amerikos lietuvio Mariaus Markevičiaus filmas „Kita svajonių komanda“ ir režisierės Albinos Griniūtės trumpematražis filmas „Našlaitynas“.

 „Kita svajonių komanda“ pateko į pagrindinę programos (special jury award) grupę. Marius Makrevičius džiaugėsi, kad filmas publikos susidomėjimo sulaukia ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir Jungtinėje Karalystėje: „Skirtingai nei Amerikoje krepšinis čia nėra populiarus, tačiau publiką domina kovos už laisvę, Dovydo ir Galioto istorija. Dalyvavimas Šefildo festivalyje buvo puiki patirtis, dabar nekantriai laukiu rugsėjo mėnesio, kuomet filmas pasirodys kino teatruose JAV, Lietuvoje, ir, tikėsimės, kitose šalyse.” 

Albinos Griniūtės filmas „Našlaitynas“ buvo pristatytas Studentiškų filmų grupėje (Sheffield Student Doc Award). Tai – pirmasis režisierės darbas, Lietuvoje pelnęs festivalio „Kino Pavasaris“ apdovanojimą už geriausią lietuvišką debiutą. Režisierė dėkojo visiems draugams ir kolegoms, kurie padėjo įgyvendinti šią idėją. „Džiugu, kad pusantrų metų trukęs mūsų visų darbas buvo įvertintas ir jį pamatė platesnė publika. Buvo ir taip, kad bevaikštant Šefilde, tiesiog gatvėje, prie manęs priėjo nepažįstami žmonės pasakyti, kokį didelį įspūdį jiems paliko „Našlaitynas“ ir jo herojės. Tai – pats didžiausias įvertinimas, kokio tik gali tikėtis kino kūrėjas. Jaučiausi tarsi gavusi svarbiausią festivalio apdovanojimą.“ 

Jau 19 metų gyvuojantis Šefildo dokumentinių filmų ir skaitmeninės medijos festivalis yra vienas svarbiausių festivalių Jungtinėje Karalystėje, skirtas tiek profesionalams, tiek plačiajai publikai. Šiais metais į jį buvo pakviesti svečiai iš 40 šalių. Daugiau informacijos apie festivalį.

Kategorijos: Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: