Kauno Viešojo transporto sistemos naujovės (0)

Kauno miestas įvardijamas kaip vienas iš pirmaujančių, diegiant e.bilieto sistemą. Dažnai Kauno miesto savivaldybė yra kviečiame į įvairias parodas ir seminarus ES šalyse, kuriuose yra pristatomos įdiegtos viešojo transporto e. bilieto ir keleivių informavimo sistemos.

Dar 2005 m. pradėto įgyvendinti projekto „Elektroninio bilieto viešajame transporte ir keleivių informavimo sistemos sukūrimas“ metu Kauno mieste buvo sukurta ir įdiegta vieninga tarp Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų suderinta visuomeninio miesto transporto valdymo bei apmokėjimo sistema.

Kaune buvo įdiegtos elektroninė apmokėjimo už transporto paslaugas, keleivių informavimo bei transporto valdymo ir kontrolės sistemos. Bendra projekto vertė siekė 20 mln. litų. Projektą įgyvendino Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos miesto savivaldybių administracijos.

Tais pačiais 2005 m. metais Kauno miestas gavo net du apdovanojimus už sėkmingą viešojo transporto sistemos valdymą: Baltijos miestų sąjungos „Geriausios aplinkosaugos“ ir prestižinį Europos Sąjungos CIVITAS apdovanojimą miestui, įgyvendinančiam „Geriausią tolygią transporto praktiką“.

Sukurta patogi viešojo transporto sistema

Projektui skirta paramos suma Kauno mieste buvo sėkmingai panaudota sukuriant modernią ir keleiviams patogesnę viešojo transporto sistemą.

380 Kauno miesto autobusai ir troleibusai buvo aprūpinti technine ir programine įranga, įgalinančia operatyviai valdyti viešojo transporto paslaugas, keleiviams patogiai atsiskaityti už transporto paslaugas, įdiegtos naujas e. bilietų rūšys, kurios atitinka viešojo transporto keleivių poreikius.

„Keturiasdešimt trijose svarbiausiose Kauno miesto viešojo transporto stotelėse įrengtos informacinės švieslentės. Jų pagalba keleiviai gauną visą naujausią aktualią informaciją: už kiek laiko atvyks jiems reikalingas autobusas arba troleibusas, skelbiami pranešimai apie gedimus ir kitas nenumatytas situacijas, eismo tvarkaraščių pakeitimus“, – apie patogią sistemą pasakojo Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Projekto pagalba Kaune sukurtas pirmasis Lietuvoje viešojo transporto e. bilietų Apskaitos (Bilingo) centras, vykdantis visavertę operatyvią e.bilietų apskaitą. Taip pat buvo sukurta e. bilietų vartotojams skirta internetinė svetainė. Jo pagalba e. bilieto savininkas gali įsigyti naują bilietą, sužinoti savo e. bilieto naudojimo, papildymo istoriją, pametus bilietą – blokuoti e. bilieto kortelę, pateikti prašymą išduoti e. bilieto kopiją.

Atsisakyta popierinių bilietų

Projekto įgyvendinimas Kauno mieste leido atsisakyti popierinių mėnesinių bilietų. Tokiu būdu viešojo transporto įmonės galėjo sumažinti savo veiklos sąnaudas.

„Įdiegus e.bilieto sistemą mieste, gyventojai įvardino, kad e.bilieto kortele patogu naudotis, paprastą ją įsigyti, atsiskaitymo sistema lengva, be to, tai finansiškai naudinga, nes kortele pigesnė nei buvo popierinis mėnesinis viešojo transporto bilietas“, – e.bilieto privalumus vardino P.Keras.

Taip pat buvo sukurta ir įdiegta transporto valdymo ir kontrolės sistema. Jos pagalba transporto valdymo dispečeriai gauna visas reikiamas žinias, reikalingas tam, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas būtinųjų viešojo transporto paslaugų teikimas mieste: nustatoma transporto priemonių buvimo vieta, jų būklė, atsilikimas ar skubėjimas pagal eismo tvarkaraštį, gedimai, turimas transporto priemonių rezervas, skubiai paskiriamos naujos transporto priemonės vietoj sugedusiųjų.

Sukurta kontrolės sistema teikia žinias apie galiojančius ar negaliojančius e. bilietus, leidžia nustatyti ar suplanuoti kontroliniai patikrinimai atliekami laiku ir tinkamai.

Pasak P.Kero, įgyvendinto projekto pagalba Kauno miesto viešojo transporto sistemos paslaugos tapo kokybiškesnės ir patrauklesnės miesto gyventojams bei svečiams.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: